Liga mistrzów Liga Europy sierpień
FABRICE COFFRINI/AFP/East News
Autor Łukasz Kowalski - 19 Maja 2020

UEFA zamierza odwołać mecze Ligi Mistrzów. Pierwszy taki przypadek w historii

Liga Mistrzów i Liga Europy zostały wstrzymane przez epidemię koronawirusa. W UEFA planują zmianę formatu rozgrywek, tak aby jak najszybciej wyłonić zwycięzcę. Może to być dobra wiadomość dla kibiców z Polski. W Gdańsku miał się odbyć finał Ligi Europy, ale nie wykluczone, że na Stadionie Energa Gdańsku będzie rozgrywanych więcej spotkań.

Liga Mistrzów i Liga Europy zostały zawieszone z powodu epidemii koronawirusa. W UEFA pracuje jednak zespół roboczy, który ma zaplanować dokończenie rozgrywek w europejskich pucharach. Jak podaje hiszpański "AS" znane są już wstępne założenia. Jak poinformowano, zebranie tej grupy roboczej zostało przeniesione na 17 czerwca. Wtedy UEFA poinformuje o dalszym losie europejskich pucharów.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Olbrzymia tragedia w rodzinie słynnego gwiazdora. Jego 8-letni synek zginął w dramatyczny sposób
  2. Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może latać
Sezon Premier League pod wielkim znakiem zapytania. Wysyp zarażeń COVID-19 w angielskich klubachSezon Premier League pod wielkim znakiem zapytania. Wysyp zarażeń COVID-19 w angielskich klubachCzytaj dalej

Liga Mistrzów i Liga Europy ma wrócić w zmienionej formie

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez hiszpański dziennik grupa robocza UEFA przygotowała wstępne założenia powrotu do rozgrywek. Po dokończeniu fazy 1/8 finału, w ćwierćfinałach odbywałoby się tylko jedno spotkanie. Nie wiadomo, na jakiej zasadzie wyłoniony zostałby gospodarz. Natomiast w fazę półfinałów by pominięto, a kluby rozgrywałyby turniej Final Four, wzorem innych dyscyplin. Mają się one odbyć odpowiednio w Stambule (Liga Mistrzów) i Gdańsku (Liga Europy), czyli tam, gdzie pierwotnie miały się odbyć finały.

Hiszpański dziennik podał również daty powrotu obu pucharów. Liga Europy miałaby ruszyć 6 sierpnia, a Liga Mistrzów dwa dni później. Ostatnie spotkanie w Champios League rozegrano 11 marca. Wtedy rozegrano rewanżowe spotkania par Liverpool FC - Atletico Madryt i PSG - Borussia Dortmund.

Nie żyje legenda polskiego klubu. Był twórcą jego złotej eryNie żyje legenda polskiego klubu. Był twórcą jego złotej eryCzytaj dalej

Nie wiadomo co z Euro i Ligą Narodów

W UEFA dyskutuje się o przesunięciu lub przeniesieniu kolejnej edycji Ligi Narodów. Pierwotnie miała ona ruszyć z początkiem września, ale "AS" podkreśla, że priorytetem dla UEFA są teraz rozgrywki klubowe. Planowo reprezentacja Polski miała rozpocząć drugą edycję Ligi Narodów 4 września od spotkania z Holandią na wyjeździe.

W związku z epidemią UEFA już przełożyła na przyszły rok turniej Euro 2020. Według założeń miał się on odbyć w 12 państwach. Jednak epidemia koronawirusa spowodowała, że w UEFA myśli się nad zmianą formatu rozgrywek. Sam prezydent UEFA Aleksander Ceferin powiedział, że nie jest wykluczone, że turniej odbędzie się w mniejszej liczbie miast. – Zasadniczo pomysł jest taki, by turniej rozegrać dokładnie w tych samych miastach, co było pierwotnie w planach. W tej chwili mogę powiedzieć, że mamy potwierdzenie od dziewięciu z dwunastu miast. Przy trzech pojawiły się pewne problemy, ale nadal dyskutujemy. Chcemy, by impreza odbyła się w dwunastu miastach, ale jeśli się nie uda, to jesteśmy gotowi to zrobić, w ośmiu, dziewięciu, czy dziesięciu. - powiedział.

Nie wiadomo, które miasta zgłosiły problemy z organizacją Euro, ale media spekulują, że jednym z tych miast jest Bilbao, w którym Polska ma zagrać z Hiszpanią.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny zakaz zniesiony jeszcze przed wakacjami? Minister Szumowski zabrał głos
  2. Ksiądz nagle źle się poczuł, wezwano karetkę. Kościół w kwarantannie, czekają na testy
  3. Adam Małysz opowiedział o swojej tajemniczej pasji. Zaraził nią Kamila Stocha
  4. Bayern Monachium poinformował o kontuzji swojego zawodnika. Lekarze są pewni, nie zagra do końca sezonu
  5. Jan Tomaszewski bezwzględny wobec przedłużenia kontraktu z Brzęczkiem. "Doprowadził do kompromitacji Polski"
  6. Już dziś wchodzi restrykcyjny zakaz. Oburzeni Polacy będą musieli szukać innych rozwiązań

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News