Liga Mistrzów gumy
PSG
Autor Piotr Bernaciak - 19 Września 2019

PSG stosowało specjalne gumy do żucia i wygrało z Realem. Będzie afera dopingowa?

Liga Mistrzów rozpoczęła się wielkim bojem pomiędzy PSG a Realem. Zawodnicy z Paryża przygotowali sobie ukrytą broń. Wywołała ona spore kontrowersje wśród kibiców, którzy są podzieleni.

Liga Mistrzów rozpoczęła się od wielkiego uderzenia, jakim bez wątpienia było starcie PSG z Realem Madryt. Kibice bardzo cieszyli się, że już na samym początku przyjdzie im obejrzeć starcie dwóch wielkich europejskich potęg, które jednoznacznie pokaże, kto obecnie prezentuje lepszą formę. W prestiżowym pojedynku paryżanie zdeklasowali zawodników Realu i pokonali ich 3:0 bez najmniejszych problemów.

Przed meczem dotarły do nas sensacyjne plotki, że gospodarze postanowili skorzystać z bardzo nietypowego sposobu na zwiększenie swoich szans przed tym bardzo trudnym spotkaniem. Okazuje się, że skorzystali oni z dość niecodziennego sposobu, który wywołuje u kibiców wielkie kontrowersje. Niektórzy zastanawiają się nawet, czy wynik spotkania nie powinien zostać zmieniony.

Tak źle nie było od wielu lat. Wielki kryzys w Realu Madryt, Zidane do zwolnienia?Tak źle nie było od wielu lat. Wielki kryzys w Realu Madryt, Zidane do zwolnienia?Czytaj dalej

Liga Mistrzów przyniosła kontrowersje

Okazuje się, że trener Thomas Tuchel zlecił swoim zawodnikom żucie gumy w trakcie spotkania. Nie była to jednak zwykła guma, lecz taka, która jest stosowana przez amerykańskich żołnierzy. Wszystko przez to, że potwierdzone zostało jej wyjątkowe działanie na ludzki organizm. Działa ona ponoć dużo skuteczniej niż napój energetyczny lub mocna kawa.

Niektórzy mają wątpliwości, czy takie postępowanie jest legalne. Pojawiają się głosy, że sprawą powinna zająć się agencja antydopingowa. Szanse na to są niskie, bowiem niemal na pewno w gumach zawarta była jedynie kofeina. Problem w tym, że mimo wszystko sprawia to, że szanse obu drużyn nie są równe na samym początku. Niektórzy z kibiców Realu zaczęli domagać się delegalizacji takich gum, a nawet zmiany wyniku na walkower dla Realu (!).

Wydaje się mało prawdopodobne, by ostatecznie zdecydowano sie na taki krok, jednak FIFA z pewnością w przyszłości przyjrzy się tej sprawie i zadecyduje, czy będzie można zażywać tego typu gumy w trakcie spotkań. Z pewnością stwarza to wysokie ryzyko zadławienia się, które powinno się jak najszybciej zminimalizować. Sprawa z pewnością nie zakończy się tak szybko.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News