Liga Mistrzów
Biblioteka Canva
Autor Piotr Mika - 19 Października 2020

Kibice zamarli. UEFA planuje zmiany w Lidze Mistrzów? Już za chwile wszystko będzie wyglądać inaczej

Liga Mistrzów w formie jaką znamy może już niedługo odejść w zapomnienie. Okazuje się, że UEFA może w najbliższym czasie wprowadzić zmiany w formacie swoich flagowych rozgrywek - Ligi Mistrzów i Ligi Europy. W europejskiej centrali trwają intensywne rozmowy nad wprowadzeniem nowego projektu.

Liga Mistrzów i Liga Europy, mimo wielkich problemów, zostały rozegrane do końca w sezonie 2019/2020, przerwanym wiosną z powodu koronawirusa. Przerwa pandemiczna spowodowała wprowadzenie rozwiązania, które pozwoliło na bezpieczne dokończenie sezonu, a które przypadło bardzo do gustu wielu kibicom. UEFA zastanawia się, czy tymczasowa zmiana nie powinna zagościć na stałe.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Dostaniesz list i nie wiedząc kiedy stracisz kilka tysięcy złotych. Lepiej obejrzyj dwa razy pismo, można tego uniknąć
Zmysłowa Marta Linkiewicz w samym futrze pręży się na balkonie. Patogwiazda Fame MMA zaskakuje, widoki tylko dla dorosłych (FOTO)Zmysłowa Marta Linkiewicz w samym futrze pręży się na balkonie. Patogwiazda Fame MMA zaskakuje, widoki tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej

Liga Mistrzów w nowym formacie? jest taka możliwość

Z powodu pandemii koronawirusa wszystkie ligi na świecie oraz międzynarodowe federacje musiały wypracować specjalne warunki rozgrywania meczów, aby zapewnić możliwie jak największe bezpieczeństwo piłkarzom oraz sztabom trenerskim rywalizujących ze sobą klubów. Jednym z pomysłów, jaki wprowadzony został w Europie, były tzw. turnieje finałowe Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy.

Całość polegała na tym, by osiem zespołów, które dotarły do ćwierćfinałów wspomnianych rozgrywek, zostało "skoszarowanych" i odizolowanych od reszty świata w jednym miejscu na czas trwania turnieju. Uczestnicy Ligi Mistrzów rywalizowały na stadionach w Lizbonie, natomiast kluby grające w Lidze Europy grały w kilku niemieckich miastach. Format ten sprawdził się zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i atrakcyjności rozgrywek. UEFA rozważa wprowadzenie turniejów finałowych na stałe.

Mariusz Pudzianowski publicznie zaatakował premiera polskiego rządu. Mariusz Pudzianowski publicznie zaatakował premiera polskiego rządu. "Oszczędź pan wstydu"Czytaj dalej

Europejska federacja poważnie myśli nad zmianami w LM i LE

Liga Mistrzów to niezwykle dochodowe przedsięwzięcie zarówno dla klubów jak i jej organizatora. Nic dziwnego, że UEFA nie chce bardzo mieszać w tych rozgrywkach. Jednakże niezwykłe rozwiązanie wprowadzone z powodu koronawirusa w pełni zdało egzamin i kto wie, czy nie sprawdzi się również w bardziej spokojnych czasach.

- Dobrą zasadą jest, aby nigdy nie wykluczać czegoś, co okazuje się wartościowe lub ma potencjał. Wiemy, że jest wiele elementów, które należy wziąć pod uwagę, takich jak ograniczenia kalendarzowe i organizacyjne, zaangażowanie fanów czy implikacje ekonomiczne, ale na pewno przestudiujemy ten format i jego możliwości podczas nadchodzących zebrań - zdradził Giorgio Marchetti, zastępca sekretarza generalnego UEFA.

Jeśli tak się stanie, to najwcześniej jednak dopiero w 2024 roku, co wynika przede wszystkim z obecnych umów wiążących europejską federację. Szybsze wprowadzenie tego formatu byłoby możliwe, gdyby koronawirus wciąż stwarzał takie zagrożenie, jak teraz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stracił prawko za jazdę po pijaku. Zaskoczył egzaminatora na placu manewrowym
  2. Naukowcy alarmują o potencjalnej katastrofie. Najniebezpieczniejszy wulkan świata może wkrótce wybuchnąć
  3. Nie żyje znany reprezentant Polski w siatkówce. Był zarażony koronawirusem
  4. Córka Jarosława Bieniuka pokazała gorące zdjęcie z chłopakiem. Po chwili je usunęła, ale w sieci nic nie ginie (FOTO)
  5. Tragedia w ringu. Zawodnik dostał dwa ciosy i zmarł. Wszystko nagrały kamery (WIDEO)
  6. 14 osób nie żyje, nie mieli szans, wszystko działo się błyskawicznie. Dramatyczne wiadomości ze świata

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News