Liga Mistrzów
Pixabay
Autor Piotr Mika - 21 Sierpnia 2020

Walkower w meczu Ligi Mistrzów? Decyzja UEFA może odebrać mowę kibicom, wszystko przez COVID-19

Liga Mistrzów nie zakończyła jeszcze sezonu 2019/2020, a rozpoczęły się już eliminacje do kolejnych rozgrywek. Te jednak nie odbywają się bezproblemowo, a część klubów jest bardzo poważnie zagrożona ukaraniem walkowerem w przypadku, gdy w zespole pojawi się zakażenie koronawirusem. Dużo zależy nie tylko od UEFA, ale także krajowych organów sanitarnych.

Liga Mistrzów w sezonie 2019/2020 rozstrzygnie się już w najbliższą niedzielę, gdy PSG zmierzy się z Bayernem Monachium w wielkim finale. Już teraz jednak trwają eliminacje do kolejnej edycji rozgrywek, które podobnie jak główny turniej w tym roku są rozgrywane na specjalnych zasadach.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. 10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. Nowy zakaz dla części turystów. Dotyczy tysięcy ludzi
Marta Linkiewicz pokazała swoją intymność w internecie. Przekroczyła ostatnią granicę, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Marta Linkiewicz pokazała swoją intymność w internecie. Przekroczyła ostatnią granicę, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej

Liga Mistrzów. Mistrzowie kraju mogą stracić swoją szansę

W Polsce najgłośniej mówiło się o dwóch przypadkach, gdy koronawirus pokrzyżował, lub mógł pokrzyżować plany rozegrania meczu. Kosowska Drita FC nie mogła zagrać meczu przeciwko Linfield FC, ponieważ wykryto wśród jej piłkarzy osoby zarażone koronawirusem. Mecz miał odbyć się w szwajcarskim Nyonie, a przepisy tego kraju jasno określają, że w takim wypadku cały zespół musi udać się na kwarantannę. UEFA nie mogła zrobić nic innego, jak rozstrzygnąć ten mecz walkowerem na korzyść Linfield.

Mistrz Irlandii Północnej w pierwszej rundzie eliminacji (mecz z Dritą miał odbyć się w ramach rundy wstępnej) trafił na Legię Warszawa. W stołecznym zespole tuż przed meczem z Linfield również pojawił się przypadek zarażenia koronawirusem. Główny Inspektora Sanitarny nie wysłał jednak całego zespołu na izolację, jedynie zakażonego zawodnika i mistrz Polski mógł zagrać swój mecz, który zakończył się zwycięstwem Legii 1:0.

UEFA nie widziała żadnych przeciwskazań, ponieważ jej przepisy mówią jasno - jeśli zdrowych jest 13 zawodników w tym bramkarz, zespół może przystąpić do gry. Jeżeli jednak krajowe organy zarządzą kwarantannę w zespole, uniemożliwiając rozegranie meczu w danym terminie, UEFA przyznaje walkower drużynie przeciwnej.

Fantastyczne wiadomości dla kibiców polskich skoczków. Podjęto zupełnie niespodziewaną decyzjęFantastyczne wiadomości dla kibiców polskich skoczków. Podjęto zupełnie niespodziewaną decyzjęCzytaj dalej

Slovan Bratysława w ciężkim położeniu

Mistrz Słowacji znalazł się w bardzo trudnym położeniu przed spotkaniem pierwszej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów z Klaksvikar Itrottarfelag z Wysp Owczych. Problem pojawił się, gdy fizjoterapeuta Slovana otrzymał pozytywny wynik badania na obecność koronawirusa. Jako że mecz miał odbyć się na Wyspach Owczych, cała drużyna musiała udać się kwarantannę ze względu na przepisy tamtejszego Komitetu Epidemiologicznego.

Wydawało się, że to koniec dla Slovana a Klaksvikar osiągnie historyczny dla całego kraju sukces. UEFA jednak wbrew naciskom farerskiego klubu postanowiła dać szansę mistrzowi Słowacji i przełożyła mecz na piątek. Do tego dnia Slovan miał czas na sprowadzenie swojego zespołu rezerwowego, który wystąpi w zastępstwie pierwszej drużyny. Oczywiście, jeśli badania nie wykażą żadnego zakażenia w rezerwach. Wtedy UEFA bezwzględnie przyzna walkower na korzyść drużyny z Wysp Owczych.

Źródło: sport.interia.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już pewne, Sejm zatwierdził ustawę. Kierowcy będą zachwyceni
  2. Doigrali się. Ogromne kary dla UPC, będą prezenty dla klientów
  3. Piotr Żyła zadziwił wszystkich Polaków. Nie ma czasu na romanse, wsiadł na traktor i wtedy się zaczęło (FOTO)
  4. Wyciekło nieznane zdjęcie Marty Linkiewicz. Zapozowała zupełnie nago, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  5. Prezes Barcelony potwierdził najważniejszą informację. Ogłosił wszystko w środku nocy
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osobowe

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News