Mecz Azjatyckiej Ligi Mistrzów
KARIM JAAFAR/AFP/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 21 Września 2020

Zagrali mecz w Lidze Mistrzów, mimo że 15 piłkarzy było zarażonych koronawirusem. Federacja nie pozwoliła na przełożenie spotkania

Do bezprecedensowej sytuacji doszło w Azjatyckiej Lidze Mistrzów. W drużynie jednego z uczestników wykryto aż 15 zakażeń koronwirusem wśród zawodników. Mimo to władze rozgrywek nie pozwoliły na przełożenie. Powód był naprawdę kuriozalny.

W Azjatyckiej Lidze Mistrzów saudyjski Al-Hilal miał zmierzyć się z irańskim Padidehem FC. Przed spotkaniem gruchnęła wiadomość, że 10 piłkarzy w saudyjskim zespole otrzymało pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa. Klub natychmiast zwrócił się do Azjatyckiej Konfederacji Piłkarskiej z prośbą o przełożenie meczu. Odpowiedź była zaskakująca.

Polscy skoczkowie nie będą mieli szans w nadchodzącym sezonie? Ich rywale zdobyli tajną brońPolscy skoczkowie nie będą mieli szans w nadchodzącym sezonie? Ich rywale zdobyli tajną brońCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polskie media podały druzgocącą informację. Ciało byłego polskiego piłkarza z Ekstraklasy odnalezione w krzakach
  2. Rodzice prześlą Ci pieniądze, a Ty możesz zapłacić podatek. Grożą ci też sankcje
  3. Marcin Najman znowu zaskakuje. Wystąpi w znanym show, wszystko by uczcić legendę

Zagrali mecz w Lidze Mistrzów mimo koronawirusa. Nie mieli wyjścia

Jak się okazało, Azjatycka Konfederacja Piłkarska nie pozwoliła na zmianę terminu spotkania. Nawet pomimo tego, że wykonano dodatkowe testy w drużynie Al-Hilal, które wykazały... dodatkowych 5 zakażeń. Zatem liczba zarażonych COVID-em 19 wzrosła do 15. To nie przekonało organizatora rozgrywek Dlaczego?

Ponieważ według regulaminu Azjatyckiej Ligi Mistrzów, konfederacja nie musiała zgodzić się na zmianę terminu spotkania. W Al-Hilal było 14 zdrowych zawodników, w tym dwóch bramkarzy. Zgodnie z ustalonymi zasadami to wystarczająca liczba, by spotkanie mogło odbyć się zgodnie z planem.

Justyna Żyła boleśnie dogryza Piotrowi. Do tego celu wykorzystała nowego chłopaka (FOTO)Justyna Żyła boleśnie dogryza Piotrowi. Do tego celu wykorzystała nowego chłopaka (FOTO)Czytaj dalej

Dali radę. Udało się nie przegrać

Na szczęście Al-Hilal dało radę. Zawodnikom z Arabii Saudyjskiej udało się nie przegrać meczu fazy grupowej Azjatyckiej Ligi Mistrzów z irańskim Padidehem FC. Trener Saudyjczyków musiał korzystać głównie z piłkarzy rezerwowych, którzy jednak sprostali wyzwaniu i zgarnęli 1 punkt. Starcie zakończyło się bezbramkowym remisem. Warto podkreślić, że Al-Hilal jest obrońcą trofeum.

Źródło: WP Sportowe Fakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wideo - Koszmarny wypadek. Ten kierowca w nietypowy sposób wjechał na autostradę. O krok od wielkiej tragedii
  2. Znalazł gigantyczne gniazdo szerszeni i osłupiał. Dziesiątki tysięcy agresywnych owadów w budynku [wideo]
  3. Polskie media podały druzgocącą informację. Ciało byłego polskiego piłkarza z Ekstraklasy odnalezione w krzakach
  4. Wielkie wzmocnienie Tottenhamu. Do Kogutów dołączy największa gwiazda na świecie, ma na koncie dwa mistrzostwa globu
  5. Hitowy transfer reprezentanta Polski na ostatniej prostej. Kluby osiągnęły porozumienie
  6. Chłopiec płakał bo nie dostał słodyczy. Reakcja psa zaskoczyła wszystkich

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News