Liga Mistrzów
Facebook Liga Mistrzów
Autor Mateusz Dziubiński - 22 Marca 2020

Mecz Ligi Mistrzów był "bombą biologiczną"? Prokuratura zajmie się decyzją UEFA

Liga Mistrzów próbowała radzić sobie z rosnącą w Europie pandemią koronawirusa. Jak wiemy niektóre ze spotkań, które zdążono rozegrać, odbywały się bez udziału kibiców. Reakcja UEFA mogła być jednak spóźniona, gdyż jedno ze spotkań, zdaniem włoskiego lekarza mogło znacznie przyczynić się do rozwoju epidemii. Sprawie przygląda się również prokuratura.

Liga Mistrzów to najbardziej elitarne rozgrywki piłkarskie na świecie. Są też najbardziej dochodową dla UEFA imprezą. Nic dziwnego, że szefowie europejskiej federacji chcieli za wszelką cenę kontynuować grę mimo rozprzestrzeniającej się w zawrotnym tempie pandemii koronawirusa. Zdaniem włoskiego lekarza, na co dzień zajmującego się chorymi na COVID-19 jedno ze spotkań Champions League mogło mieć decydujące znaczenie w rozwoju epidemii we Włoszech, a w efekcie też i Europie.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PILNE: Nie żyje b. legendarny prezes Realu Madryt. Zabił go koronawirus
2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka

WP: Trener polskiej kadry zakażony wirusem. Zaraził się podczas zgrupowaniaWP: Trener polskiej kadry zakażony wirusem. Zaraził się podczas zgrupowaniaCzytaj dalej

Liga Mistrzów pomogła rozprzestrzenić się koronawirusowi?

W wypowiedzi dla włoskiej gazety "Corriere della Sera" szef oddziału pulmonologii w szpitalu im. Papieża Jana XXIII w Bergamo, Fabiano Di Marco powiedział, że pierwszy mecz w ramach ⅛ finału Ligi Mistrzów pomiędzy Atalantą a Valencią, mógł być jedną z przyczyn rozwoju pandemii koronawirusa.

- Powtórzę opinię, którą wcześniej wygłaszali inni. 19 lutego 40 tysięcy kibiców udało się z Bergamo na San Siro, by obejrzeć mecz Atalanta-Valencia. Poruszali się autobusami, samochodami i pociągami. Była to bomba biologiczna. - stwierdził lekarz.

Atalanta w związku z renowacją swojego stadionu rozgrywała mecze w Lidze Mistrzów w oddalonym o 50 kilometrów od Bergamo Mediolanie. Rewanż na terenie Valencii odbył się już bez udziału kibiców. Ostatecznie do dalszej fazy rozgrywek awansowała drużyna z Włoch.

Kiedy Stoch i Kubacki zakończą karierę? Adam Małysz ujawnia plany skoczkówKiedy Stoch i Kubacki zakończą karierę? Adam Małysz ujawnia plany skoczkówCzytaj dalej

Prokuratura przyjrzy się spotkaniu pomiędzy Atalantą i Valencią

Portal liberoquotidiano.it donosi z kolei, że spotkaniu rozegranemu 19 lutego na San Siro przyjrzy się prokuratura, która rozpoczęła już śledztwo badające okoliczności meczu i ewentualny wpływ na rozwój epidemii. Doktor Di Marco zapewnił, że szpital w Bergamo jest jednym z najlepiej wyposażonych w Europie, jednak lekarze nie są w stanie uratować wszystkich zakażonych. Dziennie na oddziale zakaźnym umiera od 15 do 20 osób. Włochy stały się prawdziwym ogniskiem zachorowań w Europie. Liczba odnotowanych przypadków COVID-19 przekroczyła już 50 tysięcy. Tylko w ciągu ostatniej doby zmarły aż 793 osoby.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Włochy opublikowały porażający raport. Nie wszyscy, którzy zmarli na koronawirusa, wcześniej chorowali, smutna prawda
  2. "Kobieta wjechała pod ciężarówkę, zginęła na miejscu". Śmiertelny wypadek na ważnej drodze na Mazowszu
  3. Wielka radość w rodzinie Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w euforii, ogromne szczęście
  4. Joanna Jędrzejczyk pokazała twarz po walce z Zhang. Musiało boleć (FOTO)
  5. Dramatyczny apel legendy światowej piłki nożnej. "Polacy, brońcie się"
  6. Z czego wymutował koronawirus? Jest nagranie, eksperci wskazali straszne miejsce na mapie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News