Liga Mistrzów
instagram.com/atalanta
Autor Mateusz Wysokiński - 22 Marca 2020

Włoski lekarz nie ma wątpliwości. Mecz w Lidze Mistrzów zwiększył zachorowania

Liga Mistrzów znalazła się na cenzurowanym przez włoskich lekarzy. Jeden z cenionych, włoskich epidemiologów wskazał, że jedno ze spotkań rozgrywanych we Włoszech sprawiło, że mnóstwo ludzi zaraziło się COVID-19. Zdaniem specjalisty, UEFA popełniła błąd, pozwalając na rozegranie spotkania przy pełnych trybunach.

Liga Mistrzów w tym sezonie może już nie zostać dokończona. Mimo że UEFA mówi, że rozegranie spotkań jest możliwe, to lekarze wskazują, że epidemia w Europie może jeszcze przybrać na sile, a wpuszczanie kibiców i piłkarzy na stadion jest bardzo niebezpieczne. Włoskie służby sanitarne wskazały, że jedno ze spotkań rozgrywane w ramach rozgrywek o Champions League doprowadziło do prawdziwej eskalacji problemu na Półwyspie Apenińskim.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PILNE: Nie żyje b. legendarny prezes Realu Madryt. Zabił go koronawirus
2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka

Były gwiazdor Manchesteru United zarażony koronawirusem. Oficjalny komunikat klubuByły gwiazdor Manchesteru United zarażony koronawirusem. Oficjalny komunikat klubuCzytaj dalej

Liga Mistrzów. Spotkanie zaszkodziło kibicom

Zdaniem Fabiano Di Marco, który jest szefem oddziału pulmonologii w szpitalu im. Papieża Jana XXIII w Bergamo, a więc miasta, które bardzo poważnie odczuło wirusa z Wuhan, mecz 1/8 finału europejskich rozgrywek między Atalantą a Valencią sprawił, że w mieście pojawiło się bardzo dużo przypadków zachorowań. Kibice z Bergamo przyjeżdżali do Mediolanu w dużej w liczbie, ponieważ mecz był rozgrywany na San Siro i miało to być prawdziwą "bombą biologiczną".

- 19 lutego aż 40 tysięcy mieszkańców Bergamo pojechało do Mediolanu. Zrobili to autobusami i pociągami. To była bomba biologiczna - powiedział lekarz.

Właściciel klubu Ekstraklasy ma pomysł na dokończenie rozgrywek. Piłkarze już niebawem wrócą na boisko?Właściciel klubu Ekstraklasy ma pomysł na dokończenie rozgrywek. Piłkarze już niebawem wrócą na boisko?Czytaj dalej

Mecz na San Siro przyniósł orgomne szkody

Zdaniem lekarzy, UEFA popełniła błąd, pozwalając na to, aby spotkanie Atalanty odbywało się z udziałem kibiców. O ile wtedy wydawało się, że wirus z Wuhan nie jest tak szkodliwy, o tyle teraz Włochy są liderem w światowej statystyce zgonów. Jak na razie odnotowano ich 4825, a jest to liczba, która wyprzedziła Chiny o ponad 1000 przypadków.

Sami lekarze zauważyli także, że w trakcie meczu nie ucierpieli jedynie włoscy kibice. Dużo przypadków zachorowań odnotowano także wśród kibiców Valencii, którzy uczestniczyli w spotkaniu, a także w innych krajach, m.in. Chorwacji, w której to "pacjent zero" był obecny na meczu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Włochy opublikowały porażający raport. Nie wszyscy, którzy zmarli na koronawirusa, wcześniej chorowali, smutna prawda
  2. "Kobieta wjechała pod ciężarówkę, zginęła na miejscu". Śmiertelny wypadek na ważnej drodze na Mazowszu
  3. Wielka radość w rodzinie Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w euforii, ogromne szczęście
  4. Joanna Jędrzejczyk pokazała twarz po walce z Zhang. Musiało boleć (FOTO)
  5. Dramatyczny apel legendy światowej piłki nożnej. "Polacy, brońcie się"
  6. Z czego wymutował koronawirus? Jest nagranie, eksperci wskazali straszne miejsce na mapie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News