Liga Mistrzów
Facebook Bayern Monachium
Autor Mateusz Dziubiński - 23 Października 2020

Ceniony znawca apeluje do UEFA. Proponuje kontrowersyjne rozwiązania w Lidze Mistrzów, "bardziej emocjonujące"

Liga Mistrzów to rozgrywki cieszące się największym zainteresowanie ze strony kibiców piłki nożnej. Od lat najlepsze drużyny klubowe Europy rywalizują ze sobą o miano najlepszej. Nie wszystkim  jednak podoba się aktualny układ. Znany ekspert jest zdania, że rozgrywki powinny być diametralnie zmienione i wskazał nawet dokładnie, co powinna zrobić UEFA. 

Liga Mistrzów jest doskonale znana kibicom piłki nożnej. Każdy świetnie zna jej reguły i z przyjemnością zasiada do oglądania kolejnych spotkań. Zdaniem cenionego eksperta aktualny format rozgrywek jest jednak niewłaściwy i proponuje on UEFA istotną zmianę, która sprawi, że rywalizacja będzie jeszcze bardziej interesująca.

Justyna Żyla ostro o decyzji rządu. Wymowne zdjęcie z ciałem pozbawionym ubrań i wulgarnym gestem (FOTO)Justyna Żyla ostro o decyzji rządu. Wymowne zdjęcie z ciałem pozbawionym ubrań i wulgarnym gestem (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Przepiękna bramka rywali Lecha Poznań. Piłkarz Rangers huknął jak z armaty z połowy boiska, co za gol (WIDEO)
  2. Nieoficjalnie: rząd zamyka gastronomię. Nowe obostrzenia dla seniorów i młodzieży od 26 października
  3. Smutna informacja obiegła media. Kibic pobity przez bandytów nie żyje, jego życie od lat było wielkim cierpieniem


Liga Mistrzów w zupełnie nowej formule. Kontrowersyjny pomysł eksperta

Za nami pierwsza kolejka Ligi Mistrzów w sezonie 2020/2021. Pierwsze spotkania dostarczyły nam wielu emocji za sprawą popisów najlepszych piłkarzy globu, a także paru niespodzianek i sensacji, jak choćby przegrana Realu Madryt na własnym boisku z Szachtarem Donieck 2:3.

Nie wszyscy jednak uważają, że rozgrywki piłkarskiej Ligi Mistrzów są wystarczająco emocjonujące i przydałaby się im diametralna zmiana w formacie rywalizacji. Takiego właśnie zdania jest dziennikarz niemieckiego “Die Zeit” Oliver Fritsch. Niemiec przygotował całe mnóstwo argumentów na poparcie swojej tezy.

Fritsch jest autorem artykułu o tytule "Mały krok w kierunku większej sprawiedliwości w piłce nożnej", w którym zaproponował UEFA, by wprowadzić zmiany w dotychczasowym formacie rozgrywek. Jego zdaniem Europejska Federacja Piłkarska powinna zrezygnować z rozstawienia najlepszych drużyn przy losowaniu fazy grupowej.

Jak wiadomo, najlepsze drużyny czołowych lig krajowych trafiają do pierwszego koszyka i nie mogą trafić na siebie już w trakcie fazy grupowej. Takie rozwiązanie zdaniem Olivera Frischa jest błędne i powinno zostać wycofane przez UEFA, by giganci europejskiego futbolu mierzyli się ze sobą już w grupie.

Nowe ustalenia w sprawie stanu zdrowia Radosława Majdana. Mąż Małgorzaty Rozenek leży w szpitalu przez COVID-19Nowe ustalenia w sprawie stanu zdrowia Radosława Majdana. Mąż Małgorzaty Rozenek leży w szpitalu przez COVID-19Czytaj dalej


Starcia gigantów już w fazie grupowej, większe szanse dla mniejszych klubów

- Rozstawienie sprawia, że faza grupowa Ligi Mistrzów jest nudna i zbędna. Zapewnia przywileje dla dużych i bogatych klubów, w tym finansowe. W każdej z ośmiu grup istnieje jasna hierarchia. Niespodzianki są prawie niemożliwe, awans faworytów jest praktycznie gwarantowany, a wraz z nim wysokie nagrody - argumentuje swoją propozycję Friesch.

Zdaniem dziennikarza “Die Zeit” w dłuższej perspektywie taka zmiana mogłaby wyjść Lidze Mistrzów na dobre. Wskazuje też, że od dawna planowane są reformy dotyczące dystrybucji pieniędzy z praw telewizyjnych i dziwi się, że nikt nie chce zmienić formatu rozgrywek.

- Byłoby to narzędzie sprawiedliwej redystrybucji dóbr - pisze Firsch na temat rezygnacji z rozstawienia w losowaniu. Tym sposobem potentaci europejskiego futbolu trafialiby na siebie już w grupach i kilku z nich odpadałoby z rywalizacji na tym etapie. To pozwoliłoby na awans do kolejnej fazy słabszym zespołom z innych grup i tym samym zarobieniu pieniędzy, które zwykle są właśnie zarezerwowane dla potęg pokroju Realu Madryt, Paris Saint-Germain, czy Juventusu.

Pomysł dziennikarza, choć kontrowersyjny zawiera elementy, które mogłyby faktycznie wpłynąć na większą atrakcyjność rozgrywek. - Bez rozstawień prawdziwa Liga Mistrzów rozpoczęłaby się już w fazie grupowej, co byłoby bardziej ekscytujące niż obecny stan - kończy swój wywód Firsch.

Źródło: "Die Zeit"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kaja Godek znów odpłynęła? Jej słowa przejdą do historii, nie kontroluje się, wielu będzie wściekłych
  2. Urząd Skarbowy wprowadza kontrowersyjne zmiany. Czekają nas wszystkich, Polacy nie mogą uwierzyć
  3. Wielki komplement trenera Benfiki w kierunku piłkarzy Lecha. "Mocniejsi od tych z Ligi Mistrzów"
  4. To już koniec legendarnego polskiego klubu? Po 99. latach zawieszono wszelkie zajęcia sportowe, upadek jest bardzo bliski
  5. Przepiękna bramka rywali Lecha Poznań. Piłkarz Rangers huknął jak z armaty z połowy boiska, co za gol (WIDEO)
  6. Zderzenie Audi z autobusem w Katowicach - Kto zawinił?
  7. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News