Liga Mistrzów
Rex Features/East News
Autor - 24 Maja 2020

Dziesiątki ofiar przez mecz Ligi Mistrzów. Eksperci opublikowali zatrważający raport

Liga Mistrzów została zawieszona po rozegraniu części meczów 1/8 finału w związku z szalejącą w Europie epidemią koronawirusa. Okazało się, że jedno ze spotkań mogło przyczynić się do śmierci aż 41 osób i zarażenia dziesiątek kolejnych. Epidemiolodzy twierdzą wręcz, że spotkanie miało duży wpływ na wzrost zarażeń w całym kraju.

11 marca na mecz Ligi Mistrzów pomiędzy Liverpoolem a Atletico przyjechało ponad trzy tysiące kibiców z Madrytu. Wycieczka fanów "Rojiblancos" zakończyła się nie tylko spektakularnym triumfem ich ulubieńców, ale również lawinowym wzrostem zachorowań na koronawirusa w Wielkiej Brytanii.

Kolega z reprezentacji Polski zdradził sekret Roberta Lewandowskiego. Właśnie dlatego jest tak dobryKolega z reprezentacji Polski zdradził sekret Roberta Lewandowskiego. Właśnie dlatego jest tak dobryCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Piotr Żyła podjął decyzję w sprawie końca kariery. Padły słowa, na które czekali wszyscy Polacy, podał datę
  2. Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może latać

Liga Mistrzów "pomogła" koronawirusowi?

Jak podaje "Sunday Times", z powodu zorganizowania meczu przy pełnych trybunach zmarło już 41 osób, a kolejne 37 zaraziło się koronawirusem. Według ujawnionego przez gazetę raportu, przyjazd kibiców z Hiszpanii był jedną z głównych przyczyn szybkiego rozprzestrzeniania się COVID-19 w ostatnich tygodniach na terenie Wielkiej Brytanii.

- Według szacunków Imperial College London i Oxford University, Hiszpania miała wówczas 640 000 infekcji w porównaniu ze 100 000 w Wielkiej Brytanii, chociaż była tylko tydzień przed rozprzestrzenianiem się wirusa, taki był niekontrolowany wzrost zakażeń w Wielkiej Brytanii w tym okresie. Edge Health, który analizuje dane zdrowotne dla NHS, przeprowadził badanie, które oszacowało, że sam mecz przyczynił się do 41 zgonów i 37 kolejnych osob w pobliskich szpitalach - stwierdziła Angela Maclean, zastępca głównego doradcy naukowego w Wielkiej Brytanii.

Córeczka kibicuje Robertowi Lewandowskiemu. Rozczulające zdjęcie nowo narodzonej dziewczynki (FOTO)Córeczka kibicuje Robertowi Lewandowskiemu. Rozczulające zdjęcie nowo narodzonej dziewczynki (FOTO)Czytaj dalej

Jak wielkie spustoszenie wywołał mecz?

Z kolei w kwietniu "Quillette" opublikowano raport Jonathana Kaya na temat tego "Czy mecz Liverpoolu z Atletico Madryt można nazwać głównym wydarzeniem, które doprowadziło do rozprzestrzeniania się koronawirusa"? Jak czytamy, trudno odpowiedzieć na to pytanie. - Możliwe, że tak było. Ale nikt do końca tego nie wie, ponieważ badania na obecność COVID-19 były wtedy niedbałymi praktykami i przeprowadzało się zbyt małą liczbę testów, co ogólnie utrudniało odpowiedź ze strony Ministerstwa Zdrowia - pisze "Sunday Times".

Koronawirus zebrał w Wielkiej Brytanii ponure żniwo. Na COVID-19 zachorowało prawie 260 tys. Brytyjczyków, z których aż 36 tys. pacjentów. Sytuacja powoli ulega unormowaniu, a liczba chorych wzrasta wolniej niż w szczycie epidemii.

Źródło: Sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od czerwca nowy plan znoszenia obostrzeń w Polsce. Będą 3 fazy, wiceminister potwierdził
  2. W poniedziałek uczniowie wracają do szkół. "Rodzice poślą tylko 11 procent dzieci"
  3. Z ostatniej chwili. Legendarny gracz zakażony koronawirusem. Przebywa w szpitalu
  4. Erling Haaland już niebawem opuści Bundesligę? Real Madryt coraz odważniej pyta o norweskiego gwiazdora
  5. Prezes Legii potwierdza. Michał Karbownik odejdzie. Będzie nowym rekordzistą Ekstraklasy
  6. MR szykuje kolejną dopłatę. Aż 1500 zł miesięcznie, skorzysta bardzo wielu Polaków, nie tylko przedsiębiorcy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News