Liga Mistrzów Portugalia
Wikipedia
Autor Piotr Bernaciak - 24 Września 2019

Znamy miejsce finału Ligi Mistrzów. Spore zaskoczenie, faworyt był zupełnie inny

Liga Mistrzów cieszy się ogromnym zainteresowaniem kibiców z całego świata. Dziś poznaliśmy lokalizację finału tych rozgrywek. Nie obyło się bez zaskoczenia, bowiem zdecydowanym faworytem do organizacji był inny stadion.

Liga Mistrzów należy do najchętniej oglądanych rozgrywek na świecie. Kibice z całego świata żywo reagują na wydarzenia na najlepszych europejskich stadionach, a zwieńczeniem cosezonowej rywalizacji jest wielki finał, który notuje rekordowe wyniki oglądalności na całym świecie. Ostateczne, decydujące starcia zawsze rozgrywane są na największych arenach na świecie.

Dziś UEFA w trakcie swojego kongresu w Lublanie postanowiła poinformować świat o wyborach dotyczących finałów w kolejnych latach. Wszyscy zostali powiadomieni, w których miastach i na jakich stadionach przyjdzie nam oglądać mecze decydujące o zwycięstwie w rozgrywkach europejskich. Nie obyło się bez sporego zaskoczenia, bo wybór nie padł na stadion, którego spodziewali się wszyscy.

Spiridonow znowu obraża Polaków. Wulgarny wpis Rosjanina dotyczył Michała KubiakaSpiridonow znowu obraża Polaków. Wulgarny wpis Rosjanina dotyczył Michała KubiakaCzytaj dalej

Liga Mistrzów zawita do kolejnych miast

Wszystkie najnowsze decyzje widowni z całego świata przekazał Alexander Ceferin, prezes UEFA. Dowiedzieliśmy się, gdzie rozegrane zostaną mecze, na które czeka każdy fan futbolu w europejskim wydaniu. Po raz kolejny spotkania te trafiły na legendarne stadiony. Co ciekawe, zabrakło jednego z miast, które było faworytem w rywalizacji o organizację ważnego spotkania, czyli Lizbony.

Wszyscy spodziewali się bowiem, że mecz finałowy Ligi Mistrzów w którejś z nadchodzących edycji zostanie rozegrany w stolicy Portugalii na Estadio da Luz, czyli w domu stołecznej Benfiki. Tak się jednak nie stało. W 2021 roku finał trafi do Sankt Petersburga, rok później odbędzie się w Monachium, a dwa lata później na Wembley w Londynie. Wiemy też, że finał Ligi Europy w 2021 roku rozegrany będzie w Sewilli na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan, a Superpuchar w tym roku w Belfaście.

Liga Mistrzów zapowiada się ekscytująco

Kibice z Portugalii mogą być rozczarowani, że będą musieli czekać na decydujący mecz o europejskie trofeum dość długo. Mówili oni, że stadion Benfiki zdecydowanie zasługuje na to, by rozegrać na nim ważny mecz o wysoką stawkę.

Przypomnijmy, że w 2020 roku finał Ligi Mistrzów odbędzie się w Stambule, a finał Ligi Europy - w Gdańsku.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News