Liga Mistrzów Stambuł
screen - youtube.com
Autor Łukasz Kowalski - 29 Maja 2020

Finał Ligi Mistrzów nie odbędzie się w Stambule? Pojawił się zupełnie nowy pomysł

Liga Mistrzów może zmienić gospodarza meczu finałowego. Władze stolicy Turcji miały przekazać europejskiej federacji, że mecz może spowodować straty finansowe. Brytyjskie media podają, że Stambuł ma zastąpić Lizbona lub jedno z miast w Niemczech. Oficjalne decyzje mają zapaść 17 czerwca.

Liga Mistrzów opracowuje plan wznowienia rozgrywek zawieszonych z powodu pandemii koronawirusa. Pierwotnie UEFA miała wskazać plan powrotu do gry w połowie maja. Specjalne zebranie grupy roboczej zostało jednak przeniesione na 17 czerwca. Do tego czasu władze UEFA chcą przygotować plan wznowienia europejskich pucharów.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski. Legenda przegrała z długą i ciężką chorobą
  2. Wideo-Dantejskie sceny na skrzyżowaniu. 18-latek bez uprawnień spowodował tragiczny karambol
Polskie media potwierdziły tragiczne informacje. Nie żyje Andrzej Duda, ceniony działacz i szkoleniowiecPolskie media potwierdziły tragiczne informacje. Nie żyje Andrzej Duda, ceniony działacz i szkoleniowiecCzytaj dalej

Liga Mistrzów może zmienić gospodarza finału

UEFA planuje wznowienie rozgrywek przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa. Spotkania będą odbywały się przy pustych trybunach, a wzorem innych wznowionych rozgrywek, wszyscy piłkarze i sztaby trenerskie dokładnie przebadani. W rozmowie z władzami Stambułu, działacze europejskiej federacji mieli usłyszeć, że finał Ligi Mistrzów bez kibiców nie wchodzi w grę.

"The Independent" informuje, że UEFA jest już po rozmowach z władzami Stambułu, które poinformowały, że finał rozgrywany bez kibiców przyniesie straty finansowe dla miasta. W związku z tym, zdaniem brytyjskich dziennikarzy, UEFA ma przygotować plan awaryjny i finał Champion League miałby się odbyć w innym mieście. Media podają, że w grze liczy się Lizbona i jedno z niemieckich miast.

Jeszcze nie wiadomo, w jakiej formie zostaną dokończone rozgrywki Ligi Mistrzów. Według informacji podawanych przez włoskie Sky Sport Italia i niemiecki Bild UEFA rozważa dokończenie rozgrywek w systemie Final Four lub turnieju z udziałem ośmiu ćwierćfinalistów. Według mediów Liga Mistrzów ma wznowić rozgrywki 7-8 sierpnia.

Anna Lewandowska ujawniła, że druga ciąża była wpadką. Anna Lewandowska ujawniła, że druga ciąża była wpadką. "Gdy mówiłam prawdę Robertowi, byłam zszokowana"Czytaj dalej

Oficjalne decyzje UEFA podejmie 17 czerwca

Europejska federacja niedawno wydała oświadczenie, w którym przekazała, że jeszcze nie zapadły żadne oficjalne decyzje. - Grupa robocza UEFA, wsparta przez przedstawicieli lig oraz klubów przedyskutuje rozwiązania kalendarzowe, opracuje terminarz i ustali możliwe opcje zakończenia obecnego sezonu. Możliwości jest sporo, jednak na ten moment nie zapadły jeszcze żadne wiążące decyzje" – można było przeczytać w komunikacie.

Brytyjski dziennik poinformował, że jeżeli tegoroczny finał Ligi Mistrzów nie odbędzie się jednak w Stambule, to UEFA w ramach rekompensaty ma zagwarantować, że zostanie gospodarzem decydującego meczu w jednej z kolejnych edycji. Pierwszy możliwy termin to rok 2024, ponieważ najbliżsi organizatorzy finałów są już znani. Będą to Sankt Petersburg, Monachium i Londyn.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wykryli 101 niezidentyfikowanych obiektów latających. Wyznanie Francji
  2. Czarna wizja jasnowidza Jackowskiego. Zacznie się nagle, wszystkich nas zaskoczy
  3. Anna Lewandowska pokazała, jak wygląda jej brzuch po porodzie. Wymowny wpis trenerki (FOTO)
  4. Ten mecz pamięta każdy polski kibic. Nasz zawodnik został absolutnym bohaterem finału (WIDEO)
  5. Bokser bestialsko zamordował swoją partnerkę. Szczegóły zbrodni są zatrważające
  6. Pięciu producentów samochodów wydłuża gwarancję. Twoje auto też może być objęte programem

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News