Liga Mistrzów
Rex Features/East News
Autor Piotr Mika - 30 Lipca 2020

Hit Ligi Mistrzów z wielkimi problemami. Słynny klub domaga się zdecydowanych działań UEFA

Liga Mistrzów nie zdążyła jeszcze wznowić swoich rozgrywek po przerwie spowodowanej pandemią, a już pojawiają się pierwsze problemy. Przed finałowym turniejem na neutralnych boiskach w Portugalii, w których udział weźmie osiem najlepszych drużyn, należy jeszcze dokończyć fazę 1/8 finału. W przypadku jednego z rewanżów pojawiło się jednak niebezpieczeństwo, które może przeszkodzić w jego rozegraniu.

Liga Mistrzów podobnie jak inne piłkarskie rozgrywki została przerwana wiosną z powodu pandemii COVID-19. UEFA dołożyła wszelkich starań, aby dokończyć jednak swoje flagowe rozgrywki, podobnie jak i drugi z pucharów, Ligę Europy. Niestety, w ostatnich dniach nie wszystko idzie po myśli europejskiej federacji.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. 19 osób nie żyje, 270 zostało rannych. Tragiczne informacje z południowej Polski
  2. Porażające informacje. Jedenastu zawodników klubu z polskiej ligi ma koronawirusa, informacje się potwierdziły
  3. Nie żyje minister zarażony koronawirusem. Nikt o nim wcześniej nie mówił. Europa nie dowierza
Widzew Łódź wycofuje się z ligi. Niestety, nie zagrają z najlepszymi, zabrakło pieniędzyWidzew Łódź wycofuje się z ligi. Niestety, nie zagrają z najlepszymi, zabrakło pieniędzyCzytaj dalej

Liga Mistrzów na neutralnych boiskach jeszcze w 1/8?

Dokończenie najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywek zostało zaplanowane na sierpień. 7 oraz 8 sierpnia mają zostać rozstrzygnięte ostatnie rywalizacje w 1/8 finału, a później, od 12 do 23 sierpnia w Portugalii mają odbyć się ćwierćfinały, półfinały oraz finał. W żadnej z faz nie będzie już jednak spotkań rewanżowych, o awansie dalej zadecyduje jedno spotkanie.

Na wejście do finałowej ósemki ma szansę jeszcze kilka zespołów, które nie zdążyły rozegrać pełnych dwumeczów w normalnym terminie. Do nich należą m.in. Barcelona oraz Napoli, które 8 sierpnia miały rozstrzygnąć sprawę awansu meczem w stolicy Katalonii (w pierwszym spotkaniu we Włoszech padł remis 1:1). Prezydent klubu spod Wezuwiusza, Aurelio De Laurentiis twierdzi jednak, że mecz powinien odbyć się na neutralnym terenie w Portugalii lub Niemczech. Wszystko przez aktualne problemy w Barcelonie.

Reprezentacja Polski pewnie wygrywa. Świetny mecz, bardzo efektowna wygrana Biało-czerwonychReprezentacja Polski pewnie wygrywa. Świetny mecz, bardzo efektowna wygrana Biało-czerwonychCzytaj dalej

Koronawirus wciąż pozostaje dużym zagrożeniem

W Katalonii epidemia COVID-19 znów przybiera na sile. Jak podają "WP SportoweFakty" z tego powodu UEFA zwróciła się do Katalońskiego Departamentu Zdrowia o gwarancje, jednak do tej pory nie otrzymała odpowiedzi. To może oznaczać przeniesienie rewanżowego spotkania, o co apeluje Aurelio De Laurentiis.

- Jeśli zdecydowali, że Liga Mistrzów zostanie dokończona w Portugalii, a Liga Europy w Niemczech, to myślę, że rewanż z Barcą powinniśmy zagrać w Portugalii lub Niemczech. Nie rozumiem, dlaczego mielibyśmy jechać do miasta, w którym są problemy - powiedział w wywiadzie dla Sky Sport Italia właściciel Napoli. Jeśli UEFA nie otrzyma gwarancji od katalońskich władz, taki scenariusz nie jest wykluczony.

Źródło: WP SportoweFakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kamil: „55 kg to górna granica wagi kobiety. Od 60 zaczynają się wielkie uda i cellulit, ohydne”
  2. Rząd rozważa kwarantannę. Trafić na nią mogą wracający z niektórych państw
  3. Raport z bycia dzieckiem. Microsoft Family Safety to idealne narzędzie do szpiegowania swoich pociech
  4. Porażające informacje. Jedenastu zawodników klubu z polskiej ligi ma koronawirusa, informacje się potwierdziły
  5. Kamil Glik oficjalnie zmienia klub. Dyrektor się wygadał, znamy nową drużynę reprezentanta Polski
  6. Widzew Łódź wycofuje się z ligi. Niestety, nie zagrają z najlepszymi, zabrakło pieniędzy
  7. Zdjęcia - Dramat na węźle Konotopa. BMW bez kierowcy i makabryczne odkrycie

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News