Liga Narodów zmiany
.
Autor Piotr Bernaciak - 13 Lutego 2020

Zmiany w regulaminie na złość Polsce? Trener reprezentacji jest wściekły

Liga Narodów doczeka się ważnej zmiany, która niekoniecznie może spodobać się naszym kibicom. Sam selekcjoner naszej drużyny narodowej nie ukrywa wściekłości z powodu decyzji, które niedawno zapadły. Mogą one zaszkodzić między innymi naszej drużynie narodowej.

Liga Narodów przeszła pewne zmiany, które w teorii pozwolą selekcjonerom na to, by mieć większy komfort przy ustalaniu składu. Problemem jest jednak to, że jednocześnie w regulaminie pojawił się jeden istotny zapis, który sprawia, że mimo wszystko swobodne rotacje zawodnikami nie są możliwe. Trener reprezentacji Polski głośno wyraził swoją wściekłość.

Nie da się ukryć, że rozwiązanie zastosowane przez FIVB wzbudza spore kontrowersje. Nie uderzy ono jedynie w polskich zawodników, ale również w zawodników i trenerów innych drużyn narodowych. Póki co władze federacji nie decydują się na zabranie głosu, choć sprawa poruszyła zarówno członków sztabów, jak i kibiców, którzy ochoczo zabierają głos w mediach społecznościowych.

Wiemy, kto będzie trenerem Krzysztofa Piątka. Klinsmann wyrzucony nawet z zarząduWiemy, kto będzie trenerem Krzysztofa Piątka. Klinsmann wyrzucony nawet z zarząduCzytaj dalej

Liga Narodów przejdzie zmiany

Dowiedzieliśmy się, że Liga Narodów przejdzie ważną zmianę. Skład na turniej finałowy nie będzie ograniczony do liczby 18 siatkarzy, a trenerzy będą mogli zabrać aż 25 zawodników. Problem w tym, że dziesięciu siatkarzy będzie musiało zagrać w dziewięciu z piętnastu spotkań poprzedniej fazy. Oznacza to, że w mniej ważnych meczach nie będzie można sprawdzać rezerwowych.

Takie działanie znacząco ogranicza choćby Vitala Heynena. Selekcjoner w dość ostry sposób wypowiedział się na temat nadchodzących zmian, które jego zdaniem szkodzą siatkówce na całym świecie i znacząco obniżają poziom jej atrakcyjności.

Zbigniew Boniek wskazał swojego następcę. Działacz niebawem ogłosi startZbigniew Boniek wskazał swojego następcę. Działacz niebawem ogłosi startCzytaj dalej

Liga Narodów wciąż przechodzi rewolucje

- Cieszy mnie, że nie ma ograniczenia składów na całe rozgrywki, ale od początku było wiadomo, że do tego nie dojdzie, bo zaprotestowali wszyscy trenerzy. Nie możemy jednak powiedzieć: „Hura, udało się!”. Zasady dotyczące turnieju finałowego uderzają w nasz zespół po tym, jak wysłaliśmy młodych zawodników na ubiegłoroczny Final Six w Chicago. Rozumiem, że to mogło być trudne do przełknięcia dla światowej federacji i teraz działacze chcą tego uniknąć - powiedział Heynen dla Przeglądu Sportowego.

Liga Narodów wciąż przechodzi zmiany, jednak nadal nie podobają się one selekcjonerom i obniża komfort ich pracy. To oznacza, że rozgrywki mogą stracić na atrakcyjności. Całkiem możliwe jest, że trenerzy będą posyłać do boju zawodników rezerwowych, by mieć szanse na sprawdzenie ich w akcji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje słynny bokser. Był autorem najszybszego nokautu w historii
  2. Oficjalnie: Robert Kubica wraca na tor! Wiemy, gdzie będzie występował
  3. Zwycięski gol Polaka w pucharze Grecji. Co na to Jerzy Brzęczek? (WIDEO)
  4. Noriaki Kasai ma problemy. Już nie zobaczymy go na skoczni?
  5. Jerzy Brzęczek nie będzie miał wyboru. Jakub Błaszczykowski coraz bliżej kadry na Euro
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News