Liga Narodów
Twitter GOAL5810
Autor Mateusz Dziubiński - 15 Listopada 2020

Chciał być jak Robert Lewandowski, ale tylko się zbłaźnił. Gwiazdor nie trafił dwóch karnych, jego trener nie wytrzymał (WIDEO)

Liga Narodów w sobotę zafundowała kibicom wiele emocji. Jednym z najciekawszych spotkań był mecz Szwajcarii z Hiszpanią. W jego trakcie doszło do kuriozalnej sytuacji z udziałem jednej z największych gwiazd światowego futbolu. Doświadczony gracz aż dwukrotnie pomylił się przy wykonywaniu rzutu karnego, co kosztowało jego drużynę utratę cennych punktów. W kompromitację gwiazdora aż trudno uwierzyć.

Liga Narodów w sobotni wieczór przyniosła fanom piłki nożnej wielkie zaskoczenie. Hiszpanie tylko zremisowali ze Szwajcarią, a jeden z największych gwiazdorów światowego futbolu zaliczył kompromitujący występ. Piłkarz aż dwa razy spudłował z rzutu karnego.

Żona Radosława Majdana pręży muskuły. Fani ją wyśmiali, zwrócili uwagę na komiczny szczegół (FOTO)Żona Radosława Majdana pręży muskuły. Fani ją wyśmiali, zwrócili uwagę na komiczny szczegół (FOTO)Czytaj dalej

1. Właśnie podano druzgocącą informację. Nie żyje zasłużony polski piłkarz, jego mecze śledziło wielu Polaków
  2. Masz dziecko? Czas jest tylko do końca listopada, możesz dostać dodatek do 500 plus
  3. Jerzy Brzęczek zdradził, kto stanie w bramce reprezentacji Polski. Duże zaskoczenie, wielka zmiana

Liga Narodów. Kompromitacja gwiazdy futbolu, zmarnował dwa rzuty karne

W sobotę odbyły się kolejne mecze Ligi Narodów. Jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań była potyczka między Szwajcarią i Hiszpanią. Na boisku w Bazylei faktycznie sporo się działo, a kibice obejrzeli ciekawy mecz.

Faworytami tego pojedynku byli oczywiście Hiszpanie, jednak ich postawa zaskoczyła kibiców. Podopieczni Luisa Enrique rozczarowali na całej linii i już do przerwy przegrywali 1:0. Seria błędów w ustawieniu sprawiła, że Szwajcarzy łatwo rozmontowali ich defensywę.

Po zmianie stron zawodnicy z półwyspu Iberyjskiego ruszyli jednak do odrabiania strat. Kilka minut po zmianie stron przed szansą na wyrównanie stanął Sergio Ramos. Kapitan Hiszpanów to pewny egzekutor “jedenastek”. Wcześniej trafił aż 25 razy z rzędu z tego elementu gry.

Ostatni raz Sergio Ramos pomylił przy uderzeniu z jedenastki dwa lata temu. Niestety dla Hiszpanów, tego wieczora obrońca Realu Madryt zdecydowanie nie miał dobrego dnia. Ramos fatalnie zmarnował rzut karny.

Szwajcarzy nadal prowadzili 1:0, a Ramos raz jeszcze otrzymał szansę zdobycia bramki. Sędzia ponownie podyktował rzut karny dla Hiszpanów i ponownie jego wykonawcą został właśnie 34-letni obrońca. Aż trudno w to uwierzyć, ale i tym razem Ramos się pomylił.

Defensor uderzył katastrofalnie. Widać, że chciał uderzyć niczym Robert Lewandowski, jednocześnie myląc bramkarza, jednak lekki strzał bez problemu obronił Yann Sommer. Na szczęście dla Hiszpanów w 89. minucie meczu gola zdobył Gerard Moreno, a mecz zakończył się remisem 1:1.

Piorunujący nokaut na KSW. Walka trwała 12 sekund, zawodnik nie mógł wstać przez kilka minut (WIDEO)Piorunujący nokaut na KSW. Walka trwała 12 sekund, zawodnik nie mógł wstać przez kilka minut (WIDEO)Czytaj dalej

Trener Hiszpanów komentuje fatalny występ Sergio Ramosa

Po meczu o występie kapitana swojej drużyny wypowiedział się trener Hiszpanów Luis Enrique. Legendarny piłkarz nie skrytykował swojego podopiecznego. Enrique okazał wsparcie Sergio Ramosowi i zdradził, że nawet gdyby sędzia podyktował trzeci rzut karny, jego wykonawcą ponownie zostałby właśnie gracz Realu Madryt.

- Wcześniej Ramos wykorzystał 25 kolejnych rzutów karnych. To wyczyn na najwyższym poziomie. Byłoby bardzo niesprawiedliwe, gdybyśmy zabrali mu wykonywanie jedenastek, ponieważ pomylił się dwa czy trzy razy - powiedział Enrique cytowany przez portal goal.com.

- Gdyby był kolejny rzut karny w tym meczu, to Ramos by podszedł do piłki. Nie trafił dwa razy, ale odebranie mu kolejnego to byłby żart. Mamy listę wykonawców rzutów karnych, a Sergio Ramos jest na szczycie - dodał trener Hiszpanów.

Źródło: goal.com

4. Anna Lewandowska dodała wymowne zdjęcie. Fani oszaleli, rodzina się powiększyła? (FOTO)
  5. Łukasz Fabiański nie mógł dłużej milczeć. Zabrał głos ws. sytuacji w Polsce, ważne słowa polskiego bramkarza