Lionel Messi
YouTube beIN SPORTS
Autor Piotr Mika - 1 Września 2020

Barcelona szantażuje Lionela Messiego. Argentyńczyk może odejść, ale...

Lionel Messi wciąż spiera się z Barceloną w sprawie jego kontraktu z tym klubem. Piłkarz twierdzi, że jest już wolnym zawodnikiem bo przysługiwało mu takie prawo, ale innego zdania są władze Dumy Katalonii oraz hiszpańskiej ligi. Media donoszą, że klub zaproponował Messiemu rozwiązanie, które jednak wydaje się być kuriozalne.

Lionel Messi żegna się z Barceloną w sposób, jakiego nie byłby w stanie przewidzieć żadne kibic czy ekspert. Konflikt pomiędzy piłkarzem a władzami klubu urósł do takich rozmiarów, że trudno będzie o pokojowe rozwiązanie sprawy. Niestety dla samego piłkarza, władze LaLigi stanęły po stronie Barcelony.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Według rodziny nikt jej dobrze nie zbadał. Prokuratura bada śmierć 35-latki
  2. Nie żyje polski mistrz świata. Był absolutną legendą swojej dyscypliny
  3. Od 2 września zakaz. Już jest rozporządzenie
Arkadiusz Milik przyjechał na zgrupowanie luksusowym autem. Ten potwór waży 2,5 tony, cena zwala z nógArkadiusz Milik przyjechał na zgrupowanie luksusowym autem. Ten potwór waży 2,5 tony, cena zwala z nógCzytaj dalej

Lionel Messi będzie mógł odejść, ale musi spełnić trudne warunki

Na tę chwilę Barcelona oczekuje za swojego zawodnika 700 mln euro, czyli tyle, ile wynosi jego klauzula odejścia. Sam zawodnik twierdzi, że może opuścić klub za darmo, jednak zapis w umowie pozwalający mu na to wygasł, co potwierdzają władze LaLigi. Mimo konfliktu, Duma Katalonii podobno wciąż jest gotowa przedłużyć wygasający w czerwcu 2021 roku kontrakt, jednak w klubie nie mają na to większych nadziei.

Wedle stacji ESPN władze Barcelony przedstawiły 33-letniemu piłkarzowi jeszcze inne rozwiązanie, które jednak z pewnością mu się nie spodoba. Messi będzie mógł rozwiązać swój kontrakt, jeśli zrezygnuje on z wypłaty wynagrodzenia za ostatni rok kontraktu oraz nie podpisze umowy z nowym klubem do końca następnego sezonu.

Absurdalna krytyka pod adresem Roberta Lewandowskiego. Były selekcjoner kadry wbija mu nóż w plecyAbsurdalna krytyka pod adresem Roberta Lewandowskiego. Były selekcjoner kadry wbija mu nóż w plecyCzytaj dalej

Absurdalna oferta Dumy Katalonii

Propozycja jaką przytaczają dziennikarze ESPN wydaje się niezwykle kuriozalna. Lionel Messi przyjmując tą ofertę musiałby na rok zapomnieć o grze, oraz stracił by duże wpływy finansowe. W tej sytuacji równie dobrze może pozostać zawodnikiem Barcelony i nie brać udziału w spotkaniach, ale przynajmniej będzie dostawał wynagrodzenie. Sytuacja taka przypominałaby tą z Garethem Balem w Realu Madryt.

Zawodnik Królewskich praktycznie jest już poza drużyną, jednak wciąż ma ważną umowę, za którą otrzymuje duże pieniądze. Sytuacja jest jednak o tyle inna, że sam Walijczyk wcale nie chce się nigdzie ruszyć, a to Real chciałby wypchnąć go z klubu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polowanie kontrolerów trwa, mogą zapukać i do ciebie. Wiemy już kogo czekają wysokie kary po 735 zł
  2. Smartfony mogą wywołać poważne zaburzenia psychiczne. Naukowcy alarmują
  3. Justyna Żyła pokazała, jak spędza czas z dziećmi. Co na to Piotr? (FOTO)
  4. Nie żyje polski mistrz świata. Był absolutną legendą swojej dyscypliny
  5. Arkadiusz Milik przyjechał na zgrupowanie luksusowym autem. Ten potwór waży 2,5 tony, cena zwala z nóg
  6. Dramatyczne nagranie z Tomaszowa Lubelskiego. Policja publikuje je ku przestrodze

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News