Lionel Messi City
Facebook.com/Lionel Messi
Autor Łukasz Kowalski - 31 Sierpnia 2020

Kosmiczna oferta dla Lionela Messiego. Do takich pieniędzy żaden piłkarz nawet się nie zbliżył

Lionel Messi jest coraz bliżej odejścia z FC Barcelony. Napiętą sytuacją na linii zawodnik- klub od kilku dni żyją kibice sportu na całym świecie. Niezadowolenie Argentyńczyka z Barcelony chce wykorzystać Manchester City, który oferuje zawodnikowi ogromne pieniądze za podpisanie kontraktu.

Lionel Messi w ubiegłym tygodniu poinformował władze FC Barcelony, że chce rozwiązać z klubem kontrakt na mocy zapisu, który, jego zdaniem dawał mu takie prawo do końca sezonu. Obecnie trwa walka pomiędzy zawodnikiem i klubem, który twierdzi, że klauzula, na którą powołuje się zawodnik wygasła w czerwcu.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Pierwsza ze szkół zamknięta. Koronawirus wśród nauczycieli
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. Zwołują w Polsce sztaby kryzysowe. Będzie ich 6
Świat sportu w szoku. Znany gwiazdor planuje ślub z własną siostrą, kobieta przyjęła jego oświadczynyŚwiat sportu w szoku. Znany gwiazdor planuje ślub z własną siostrą, kobieta przyjęła jego oświadczynyCzytaj dalej

Lionel Messi otrzymał bajeczną ofertę

Swoje zdanie na temat odejścia Messiego z Dumy Katalonii zabrały także władze La Liga. Ich zdaniem rację w sporze ma klub, a jeżeli Argentyńczyk chce odejść, jego nowy pracodawca będzie musiał wpłacić Barcelonie 700 milionów euro, które widnieją jako kwota odstępnego w kontrakcie piłkarza.

Zamieszanie na linii zawodnik-klub chce wykorzystać Manchester City. Już od kilku tygodni media w Hiszpanii informowały, że Messi chce opuścić Barcelonę, a jako jeden z potencjalnych kierunków transferu wymieniano właśnie The Citizens. Działania klubu zintensyfikowały się po ogłoszeniu przez Messiego swojej decyzji.

Jak informuje hiszpański "Sport" zawodnik już miał kontaktować się z władzami angielskiego klubu, które miały mu przedstawić interesującą ofertę. Manchester City kusi Messiego możliwością współpracy z Pepem Guardiolną, który go trenował w Barcelonie w latach 2008-2012.

Poważne oskarżenia wobec Mateusza Borka. Dziennikarz odpiera zarzuty PolsatuPoważne oskarżenia wobec Mateusza Borka. Dziennikarz odpiera zarzuty PolsatuCzytaj dalej

Klub szykuje ogromne pieniądze dla Argentyńczyka

Dodatkowo Argentyńczyk ma zarobić na przenosinach do Anglii prawdziwą fortunę. Zdaniem "Sportu" za samo złożenie podpisu pod kontraktem Messi ma zarobić 250 milionów euro. Dodatkowo jego roczna pensja, razem z opłatami i podatkami ma rocznie kosztować klub ponad 100 milionów euro.

To jednak jeszcze nie koniec. Messi miałby podpisać z klubem pięcioletni kontrakt, z czego trzy lata by spędził w Manchesterze City, a pozostałe dwa w filialnym klubie Obywateli - New York City, które na co dzień występuje w MLS.

Władze klubu mają wszystko zaplanowane. Aby uniknąć narażenia na zarzuty o złamanie zasad Finansowego Fair Play, wspomniane 250 milionów euro za podpis pod kontraktem, Messi ma otrzymać dopiero po przejściu do Stanów Zjednoczonych.

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Od września ponownie można liczyć na zasiłek opiekuńczy. Kiedy się należy?
   2. Spędziła 60 lat życia w żelaznym kokonie. Lekarze dawali jej zaledwie rok
   3. Mateusz Borek oficjalnie w TVP. Wiemy już, który mecz skomentuje słynny dziennikarz, chodzi o starcie reprezentacji
   4. Robert Lewandowski ujawnił, komu dałby Złotą Piłkę. Był szczery do bólu, nie ugryzł się w język
   5. LeBron James w żałobie. Gwiazdor przekazał informacje o śmierci kultowego aktora, jego filmy oglądali wszyscy
   6. Dramatyczne nagranie z Tomaszowa Lubelskiego. Policja publikuje je ku przestrodze

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News