Liverpool Harvey Elliott
Autor Piotr Bernaciak - 12 Października 2019

Młody piłkarz Liverpoolu wyśmiewał niepełnosprawnych. Spotkała go zasłużona kara

Liverpool daje ostatnio szanse wielu młodym zawodnikom. Jeden z nich wykazał się wielką niedojrzałością i brakiem empatii. Wyciekło bardzo wstydliwe dla niego nagranie. Piłkarza spotka teraz bardzo dotkliwa kara.

Liverpool należy do najlepszych klubów w Anglii i gra o najwyższą stawkę, jednak nie boi się przy tym dawania szans młodzieżowcom. Za taką postawę klub z Anfield wypada chwalić, bo wprowadzanie do gry młodzieży przy takich wynikach nie jest powszechne. Wielu młodym piłkarzom udaje się w ten sposób pokazać przed wielką publicznością i zademonstrować swój wielki talent.

Jeden z młodych zawodników wykazał się jednak ostatnio wielką niedojrzałością. Wszystko przez to, że wyciekło jego prywatne nagranie. Dowiedzieliśmy się, że młody Harvey Elliott szydzi z osób niepełnosprawnych, a także z kapitana reprezentacji Anglii. Jego zachowanie odbiło się głośnym echem w Anglii. Pojawiła się nawet pierwsza kara dla młodego reprezentanta kraju.

Były gwiazdor Legii odchodzi z klubu. Czas na powrót do polskiej Ekstraklasy?Były gwiazdor Legii odchodzi z klubu. Czas na powrót do polskiej Ekstraklasy?Czytaj dalej

Liverpool może być dla niego wielką szansą

Na Snapchacie Harveya Elliotta odnaleziono wideo, na którym widzimy, jak młody zawodnik szydzi z Harry'ego Kane'a i nazywa go "piep***nym mongołem". Jego zachowanie staje się jeszcze bardziej oburzające, gdy dowiemy się, że nawiązanie do "mongoła" jest niestety dość powszechnym wulgaryzmem w Wielkiej Brytanii i jest obraźliwą nazwą osoby niepełnosprawnej.

Nagranie szybko zniknęło z portalu społecznościowego, jednak zostało ono przejęte przez dziennikarzy. Sprawa trafiła do angielskiego związku, przez co piłkarz musi teraz liczyć się z przykrymi konsekwencjami swojego czynu. FA postanowiło jak najszybciej zareagować na przerażające zachowanie młodego piłkarza. Zawodnik Liverpoolu nie powinien nigdy postąpić w taki sposób.

Liverpool odcina się od zachowania swojego piłkarza

Młody zawodnik został zawieszony we wszystkich rozgrywkach na dwa tygodnie, musi również zapłacić 350 funtów kary. Możemy być pewni, że nie jest to dla niego mała nagana, bo piłkarzowi w tym wieku zależy przede wszystkim na regularnych występach, a stracone dwa tygodnie mogą być bezcenne na przestrzeni całego sezonu na tym etapie rozgrywek.

- Bardzo przepraszam osoby, które obraziłem tym nagraniem. Film powstał podczas spotkania ze znajomymi i nie kierowałem swoich słów bezpośrednio do kogokolwiek. Wiem, że moje zachowanie nie miał sensu i było niedojrzałe. Chcę jedynie podkreślić, że ten film nie ujawnia tego, jakim człowiekiem jestem na co dzień i jak mnie wychowano - twierdzi Elliott w swoim oświadczeniu.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News