Liverpool Gerard Houllier
YouTube - Łączy nas piłka
Autor Piotr Bernaciak - 16 Października 2019

Legendarny trener nie ma wątpliwości. "Polska ma duże szanse na sukces na Euro 2020"

Liverpool w przeszłości zatrudniał wielu zasłużonych szkoleniowców. Jeden z nich postanowił wypowiedzieć się na temat naszej reprezentacji w pozytywnych słowach. Mało kto spodziewał się tak odważnych i miłych słów pod adresem naszej drużyny narodowej.

Liverpool miał niegdyś przyjemność zatrudnienia jednego z bardzo znanych francuskich trenerów, który po swojej długiej karierze może mieć wiele pozytywnych wspomnień. To za jego czasów doszło do eksplozji talentu Stevena Gerrarda, to także on wprowadzał do drużyny Jerzego Dudka. Z tego powodu kojarzyć go mogą również kibice naszej reprezentacji i wszystkich polskich zawodników za granicą.

Gerard Houllier gościł niedawno w Polsce na jednej z konferencji poświęconych rozwojowi trenerów piłkarskich. Doświadczony szkoleniowiec miał okazję wypowiedzenia się na wiele tematów, głównie dotyczących poziomu szkolenia na świecie, ale również tych związanych z polskimi drużynami. Pojawiły się także dość nieoczekiwanie miłe słowa na temat drużyny narodowej.

Gwiazdor Realu Madryt kontuzjowany! Nie zagra w ważnym meczu z BarcelonąGwiazdor Realu Madryt kontuzjowany! Nie zagra w ważnym meczu z BarcelonąCzytaj dalej

Liverpool zatrudnił Houlliera w 1998 roku

- Gratuluję trenerowi i polskim piłkarzom. Zakwalifikowaliście się przed ostatnimi meczami eliminacji, nie musicie grać w barażach. Wydaje mi się, że Polska jest w fazie swego rodzaju zmartwychwstania. Macie wiele nowych twarzy, choć oczywiście są też dotychczasowe gwiazdy jak Robert Lewandowski. Drużyna musi uwierzyć w siebie, bo naprawdę macie duże szanse na sukces na EURO 2020 - stwierdził Francuz.

Wypowiedź miała miejsce w trakcie pobytu byłego trenera w Warszawie. Houllier zaskoczył wszystkich obecnych swoją wiedzą na temat tego, jak radzi sobie reprezentacja Polski w eliminacjach Euro. Widać, że pomimo swojej emerytury szkoleniowiec wciąż nie rezygnuje ze śledzenia futbolu na najwyższym poziomie i potrafi skomentować bieżące wydarzenia na arenie międzynarodowej.

Gerard Houllier wypowiedział się o Polakach bardzo pozytywnie

Taka wypowiedź może przekonać nas, że być może w reprezentacji Polski wcale nie jest tak źle, jak myślą niektórzy kibice. Okazuje się, że ludzie spoza Polski oceniają grę polaków bardzo pozytywnie i nie mają takich samych odczuć, jak większość sympatyków Biało-czerwonych.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News