Liverpool kontuzja
PETER BYRNE/AFP/East News
Autor Łukasz Kowalski - 17 Października 2020

Fatalne informacje w sprawie gwiazdora Liverpoolu. Długie miesiące przerwy, wszystko przez faul

Liverpool został bardzo mocno osłabiony w meczu derbowym z Evertonem. W szóstej minucie spotkania z powodu urazu boisko musiał opuścić Virgil van Dijk. Na razie klub nie poinformował, jak poważny jest uraz holenderskiego stopera, ale dziennikarze z Wielkiej Brytanii nie przekazują optymistycznych wiadomości. Przerwa van Dijka może potrwać wiele miesięcy.

Liverpool w sobotę zremisował 2:2 w derbowym meczu z Evertonem. Mistrzowie Anglii nie wykorzystali okazji na prześcignięcie lokalnego rywala i zajęcie pozycji lidera w tabeli Premier League. Mimo wywalczonego punktu na Goodison Park, kibice The Reds nie mają powodów do zadowolenia.

1. Robert Lewandowski został wybrany najlepszym na świecie. Odstawił wielkiego Leo Messiego, pękamy z dumy
  2. Pojawiły się nowe obostrzenia, będą też kolejne pieniądze od rządu. Wiadomo już kiedy
  3. Zbigniew Boniek zdradził Polakom prawdę. Chodzi o przerwanie Ekstraklasy, scenariusz jest dramatyczny
Dom Jakuba Błaszczykowskiego to prawdziwy pałac. Mało kto jest sobie w stanie na to pozwolić, luksusy za milionyDom Jakuba Błaszczykowskiego to prawdziwy pałac. Mało kto jest sobie w stanie na to pozwolić, luksusy za milionyCzytaj dalej

Liverpool stracił kluczowego zawodnika

Już na początku spotkania boisko z powodu urazu musiał opuścić Virgil van Dijk. Filar defensywy The Reds w szóstej minucie spotkania zderzył się z bramkarzem The Toffees Jordanem Pickfordem. Bramkarz był zdecydowanie spóźniony ze swoją interwencją i staranował holenderskiego obrońcę.

Bramkarzowi lidera Premier League udało się uniknąć konsekwencji tylko dlatego, że po konsultacji VAR okazało się, że van Dijk w momencie dośrodkowania był na pozycji spalonej. Po meczu trener Liverpoolu, Jurgen Klopp powiedział, że z Holendrem nie jest najlepiej, ale nie chciał zdradzać szczegółów. Uraz po meczu zgłaszał także pomocnik The Reds Thiago Alcantara.

- W przypadku Thiago, nie chodzi tylko o czerwoną kartkę. Faul był brzydki. Nie wiemy jeszcze, jakiej doznał kontuzji, ale schodząc z boiska, powiedział mi, że nabawił się urazu. Szczerze mówiąc, nie wygląda to dobrze. Z Van Dijkiem też nie jest dobrze. Nie znamy jeszcze szczegółów, ale on wielokrotnie grał z bólem, a tym razem nie mógł kontynuować meczu - wyznał Klopp po spotkaniu.

Dobrych informacji nie przekazali dziennikarze beIN Sports. Przedstawiciele tej stacji ustalili jak poważny jest uraz holenderskiego obrońcy. Według ich informacji van Dijk zerwał więzadła krzyżowe przednie w kolanie i czeka go przerwa od grania przez około przez siedem-osiem miesięcy.\

Genialny Robert Lewandowski. Dwa trafienia Polaka, co za mistrz, prawdziwy geniusz w akcji (WIDEO)Genialny Robert Lewandowski. Dwa trafienia Polaka, co za mistrz, prawdziwy geniusz w akcji (WIDEO)Czytaj dalej

Poważna kontuzja van Dijka

Spotkanie na Goodison Park skończyło się remisem 2:2. W doliczonym czasie gry gola strzelił jeszcze Jordan Henderson, ale po konsultacji VAR sędzia odgwizdał pozycję spaloną u Sadio Mane, który podwał piłkę kapitanowi The Reds. Po spotkaniu także do tej sytuacji odniósł się trener Klopp.

- Pickford bezapelacyjnie kopnął Van Dijka. Nie widziałem tego drugi raz, ale widziałem bramkę Hendersona z podania Sadio i nie dostrzegłem tam spalonego. Może ktoś mi to wyjaśni - powiedział niemiecki szkoleniowiec.

- Jestem wielkim zwolennikiem VAR-u, ale oczekuję podejmowania właściwych decyzji. Przeprowadziłem już kilka wywiadów i każdy mówi mi, że nie było spalonego. Nie poprawia mi to jednak nastroju - dodał.

6. Wszystko wyszło na jaw. Zdradził ile zarobił na bonach turystycznych. Kwota przyprawia o zawrót głowy