ŁKS Łódź transfer
facebook/@lkslodz
Autor Łukasz Kowalski - 25 Grudnia 2020

ŁKS planuje powrót do Ekstraklasy. Potwierdzili niebywały transfer, niespodzianka w Łodzi

ŁKS Łódź jest na bardzo dobrej drodze do ponownego awansu do Ekstraklasy. Rycerze Wiosny po bardzo dobrej rundzie jesiennej będą chcieli udowodnić, że zasługują na swój przydomek. Klub w święta przedstawił bardzo ciekawy transfer, który ma pomóc w wywalczeniu awansu. Do łódzkiego klubu trafił Mikkel Rygaard, który ostatnie dwa lata spędził w duńskim FC Nordsjælland.

  • ŁKS Łódź wzmacnia się w walce o kolejny awans od Ekstraklasy
  • Łodzianie zaprezentowali swojego nowego zawodnika, do zespołu trafił Mikkel Rygaard z FC Nordsjælland
  • 30-latek może występować w środku pomocy i w środku ataku

ŁKS Łódź walczy o szybki powrót do Ekstraklasy. Spadkowicz z poprzedniego sezonu obecnie zajmuje drugie miejsce w tabeli 1. ligi, które daje bezpośredni awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Zawodnicy łódzkiego klubu mają za sobą bardzo udaną rundę jesienną. Po 16. kolejkach mają na koncie 32 punkty i tracą 10 do prowadzącej Termaliki Brut-Bet Nieciecza. Na koncie mają 10 zwycięstw i 4 porażki.

ŁKS Łódź zaprezentował nowy nabytek

Wszystkie ligowe porażki łodzianie ponieśli w ostatnich pięciu spotkaniach. Przez to praktycznie roztrwonili przewagę, jaką mieli nad bezpośrednimi konkurentami do awansu. Trzeci Górnik Łęczna wyprzedzają tylko dzięki lepszemu bilansowi bramek.

Władze ŁKS-u już przygotowują zespół do skutecznej walki o awans do najlepszej klasy rozgrywkowej. Piłkarze będą chcieli udowodnić, że nie bez przyczyny nazywani są Rycerzami Wiosny. Pomóc ma w tym ich najnowszy nabytek.

Tragiczna wiadomość obiegła świat. Kultowy gwiazdor nie żyje, zmarł w święta, kochały go miliony fanówTragiczna wiadomość obiegła świat. Kultowy gwiazdor nie żyje, zmarł w święta, kochały go miliony fanówCzytaj dalej

W piątek, pierwszy dzień świąt bożonarodzeniowych klub zaprezentował swojego najnowszego piłkarza. Do zespołu dołączył Mikkel Rygaard, który w ostatnich latach występował na poziomie duńskiej Superligi w barwach FC Nordsjælland.

Do Łodzi przyjechał bardzo interesujący zawodnik. Rygaard może występować zarówno jako środkowy pomocnik, jak i w środku ataku. 30-letni piłkarz związał się z polskim klubem kontraktem do końca czerwca 2023 roku.

Mikkel Rygaard nowym zawodnikiem ŁKS-u Łódź

- Rygaard w ostatnim czasie był liderem FC Nordsjælland, przez niego przechodziły wszystkie akcje tej drużyny. Dlatego zawodnik ten jest w ścisłej czołówce asyst drugiego stopnia w Danii. Mikkel jest typem boiskowego lidera, który w praktycznie każdym spotkaniu zalicza największą liczbę kontaktów z piłką - powiedział Łukasz Mika, szef skautingu ŁKS-u cytowany przez stronę internetową klubu.

- Bardzo dobrze wprowadza arytmię czym reguluje tempo rozgrywanych przez zespół akcji. Potrafi we właściwym momencie przyspieszyć grę niesygnalizowanym podaniem prostopadłym, jak i wie kiedy należy zwolnić czy zmienić ciężar dokładnym przerzutem. Dysponuje bardzo dobrym przeglądem pola i szybko podejmuje właściwe decyzje - dodał.

- Jego mobilność i inteligencja boiskowa sprawiają, że niemal w każdym momencie meczu jest „pod grą”, a dzięki świetnemu wyszkoleniu technicznemu wszystko powyższe przebiega bardzo płynnie. Dodatkowym atutem jest jego ułożona lewa noga, którą przynosi zagrożenie wykonując stałe fragmenty, zarówno jeśli chodzi o bezpośrednie uderzenia, jak i dośrodkowania - zakończył Mika.

Duński piłkarz, który w piątek świętował także swoje 30 urodziny, w FC Nordsjælland grał od lutego 2018 roku. W tym czasie zagrał 98 spotkań, w których strzelił 14 goli oraz zanotował 19 asyst. Wydaje się, że Duńczyk może być mocnym wzmocnieniem ŁKS-u w walce o awans.

- Trafiam do dużego klubu, który cieszy się zainteresowaniem mediów i kibiców. Lubię presję, więc nie boję się, że ludzie będą tutaj ode mnie wymagać konkretnych rzeczy - powiedział Rygaard klubowym mediom.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News