ŁKS Łódź - Górnik Zabrze
instagram.com/łksłódź foto. Artur Kraszewski
Autor Mateusz Wysokiński - 30 Maja 2020

ŁKS Łódź - Górnik Zabrze. Łodzianie coraz bliżej spadku, wystarczyła jedna, dobra akcja Górnika

ŁKS Łódź - Górnik Zabrze było spotkaniem, na które czekała połowa piłkarskiej Łodzi. Popularni "Rycerze Wiosny" mieli dzisiaj okazję pokazać się kibicom Ekstraklasy i udowodnić, że są gotowi walczyć o utrzymanie w lidze. Niestety dla łodzian, drużyna Wojciecha Stawowego nie dała rady walczyć jak równy z równym z Górnikiem i przegrała 0:1. Zabrzanom wystarczyła jedna akcja.

ŁKS Łódź - Górnik Zabrze. Powrót Ekstraklasy został przywitany przez kibiców w całej Polsce z wielkim optymizmem. Jak do tej pory, byliśmy świadkami wielu, emocjonujących spotkań. Dzisiaj łodzianie mieli szanse, aby oddalić od siebie widmo upadku z Ekstraklasy. Niestety, mimo mobilizacji, to Górnik Zabrze odniósł tryumf. Wszystko dzięki Igorowi Angulo, który mimo że odchodzi z polskiej ligi, to nadal prezentuje wielką, piłkarską klasę.

Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Marcin Szarejko zginął w wypadku samochodowymTragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Marcin Szarejko zginął w wypadku samochodowymCzytaj dalej

ŁKS Łódź - Górnik Zabrze. W Łodzi nie zabrakło emocji

Pierwsza połowa meczu ŁKS z wielokrotnymi mistrzami Polski pokazywała, że łodzianie starali się odrobić lekcje w okresie przygotowawczym pod okiem nowego szkoleniowca. Wojciech Stawowy, który przygotowywał drużynę do walki o utrzymanie w lidze stanął przed bardzo ciężkim wyzwaniem, gdyż sytuacja "Rycerzy Wiosny" po powrocie do Ekstraklasy nie była obiecująca.

Łodzianie z początku wyglądali obiecująco na tle Górnika i stworzyli kilka groźnych sytuacji. Najbliżej bramki był Ratajczyk, który z kilku metrów przestrzelił i nie był w stanie wyprowadzić drużyny z Łodzi na prowadzenie. Brak skuteczności ŁKS zemścił się na drużynie.

Bayern Monachium - Fortuna Dusseldorf. Gdzie obejrzeć mecz, transmisja w TV (TRANSMISJA)Bayern Monachium - Fortuna Dusseldorf. Gdzie obejrzeć mecz, transmisja w TV (TRANSMISJA)Czytaj dalej

Zabrzanie zdobyli prowadzenie, którego nie oddali

Bramka Georgiosa Giakoumakisa pozwoliła drużynie z Zabrza wyjść na prowadzenie w 36 minucie meczu. Grek, który jest wypożyczony ze słynnego AEK Ateny był bezlitosny dla Arkadiusza Malarza, który cały czas ratował drużynę przed kompromitacją na wznowienie rozgrywek. Niestety, były bramkarz Legii był bez szans przy strzale z bliskiej odległości.

Ostatecznie, ŁKS przegrał swoje spotkanie 0;1 i nadal okupuje ostatnie miejsce w ligowej tabelii z dorobkiem zaledwie 20 punktów. Utrzymanie więc oddala się drużyny, która będzie musiała wykazać się wielkim wysiłkiem, aby marzyć o pozostaniu na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.