Loty narciarskie Planica
JURE MAKOVEC/AFP/East News
Autor Łukasz Kowalski - 12 Grudnia 2020

Porażające wyniki Polaków na MŚ w lotach narciarskich. Kibice nie mogli uwierzyć, było naprawdę źle

Loty narciarskie w piątek i sobotę królowały na skoczni w Planicy. Po dwóch dniach rywalizacji poznaliśmy nowego mistrza świata. Po czterech seriach najlepszy okazał się Niemiec Karl Geiger. Polacy w tych zawodach byli tylko tłem dla najlepszych skoczków świata. W niedzielę odbędzie się konkurs drużynowy. Polacy są jednymi z kandydatów do medalu.

  • Loty narciarskie w ten weeknd królują w Planicy.
  • W sobotę poznaliśmy nowego mistrza świata.
  • Polacy byli tylko tłem dla najlepszych skoczków świata.
  • W niedzielę konkurs drużynowy.

Loty Narciarskie w piątek i w sobotę królowały na skoczni w Planicy. Od czwartku najlepsi skoczkowie świata przebywają w Słowenii, gdzie walczą o medale mistrzostw świata w lotach narciarskich.

Piękny gol reprezentanta Polski w Serie A. Pobiegł pół boiska i huknął, bramkarz bez szans (WIDEO)Piękny gol reprezentanta Polski w Serie A. Pobiegł pół boiska i huknął, bramkarz bez szans (WIDEO)Czytaj dalej

Loty narciarskie mają nowego mistrza świata

Po pierwszych dwóch seriach rozegranych w piątek wszyscy Biało-Czerwoni uplasowali się w czołowej 12. mistrzostw świata. Kibice mieli nadzieję, że w sobotę Polacy poprawią swoją pozycję i włączą się w walkę o medale.

W sobotę najsłabszym z Polaków był Dawid Kubacki. Mistrz świata z 2019 roku od kilku tygodni zmaga się z bólem pleców, co odbija się na jego dyspozycji. W 3. i 4. serii Kubacki był najsłabszym z polskich skoczków.

Wielkie powody do zadowolenia miał Andrzej Stękała. Po pierwszych dwóch seriach zajmował wysokie dziewiąte miejsce. Tuż przed nim byli Kamil Stoch i Piotr Żyła. W konkursie po dwóch seriach prowadził Niemiec Karl Geiger przed Norwegiem Halvorem Egnerem Granerudem i rodakiem Markusem Eisenbichlerem.

W sobotę po trzeciej serii konkursu indywidualnego wiadomo było, że Polacy nie włączą się w walkę o medale. Słabiej skoczył Kubacki, a pozostali podopieczni trenera Michala Doleżala utrzymali swoje pozycje.

Polskie media właśnie podały druzgocącą wiadomość. Nie żyje Zbigniew Bemowski, kiedyś był idolem tysięcy PolakówPolskie media właśnie podały druzgocącą wiadomość. Nie żyje Zbigniew Bemowski, kiedyś był idolem tysięcy PolakówCzytaj dalej

Polacy faworytami do medalu w konkursie drużynowym

Czwarta seria nie przyniosła żadnych niespodzianek. Po raz kolejny słabiej zaprezentował się Kubacki, który po skoku na 196 metrów ostatecznie spadł na 15. miejsce. O jedną pozycję spadł Stękała, a Stoch i Żyła zachowali swoje lokaty.

Po wielkich emocjach zwyciężył Geiger. Niemiec po dwóch pierwszych seriach, mimo prowadzenia, nie był upatrywany w roli faworyta do złotego medalu. W sobotę pokazał, że znajduje się w fantastycznej dyspozycji i nie dał rywalom żadnych szans.

Brak medalu dla Polaków jest wielkim niedosytem. Dwa lata temu na mistrzostwach świata w lotach na skoczni w Oberstdorfie Stoch zdobył srebrny medal z niewielką stratą do zwycięzcy Daniela-André Tandego.

W niedzielę polscy skoczkowie będą mieli okazję do rehabilitacji. Sumując wyniki indywidualne Biało-Czerwonych, to Polacy mają wielkie szanse na medal. Polscy skoczkowie bronią brązowego medalu sprzed dwóch lat.

Na mistrzostwach świata w lotach jeszcze nigdy w konkursie drużynowym nie wygrał nikt poza Austriakami i Norwegami. Po piątkowo-sobotnim konkursie Biało-Czerwoni obok Niemców są faworytami do złota.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News