Loty narciarskie Planica
JURE MAKOVEC/AFP/East News
Autor Łukasz Kowalski - 13 Grudnia 2020

Polacy właśnie zdobyli medal MŚ w lotach narciarskich. Jesteśmy dumni, piękny moment, brawo

Loty narciarskie w weekend miały swoją najlepszą reklamę. Wielkie emocje do samego końca towarzyszyły kibicom do samego końca rywalizacji mistrzostw świata w lotach narciarskich. Po wspaniałych lotach w konkursie drużynowym wygrali Norwegowie, którzy minimalnie wygrali z Niemcami. Na najniższym stopniu stanęli Polacy. Dla Biało-Czerwonych to drugi z rzędu brąz imprezy tej rangi.

⦁ Loty narciarskie w weekend miały swoją najlepszą reklamę.
⦁ Po wielkich emocjach tytuł drużynowych mistrzów świata w lotach narciarskich obronili Norwegowie.
⦁ Polacy ponownie z brązowym medalem.

Loty narciarski w ten weekend miały swoją najlepszą reklamę. Skoczkowie zapewnili kibicom wielkie emocje na mistrzostwach świata w lotach. Już od czwartku było wiadomo, że konkursy w Planicy będą stały na najwyższym poziomie.

Przed chwilą doszło do druzgocącego wypadku. Zginął słynny piłkarz, niewyobrażalna tragediaPrzed chwilą doszło do druzgocącego wypadku. Zginął słynny piłkarz, niewyobrażalna tragediaCzytaj dalej

Loty narciarskie w Planicy na najwyższy poziomie

Polscy kibice od samego początku mieli nadzieje na medale Biało-Czerwonych. W konkursie indywidualnym się nie udało, podopieczni Michala Doleżala zaprezentowali się bardzo przyzwoicie, ale byli tylko tłem dla najlepszych skoczków na świecie.

Po dobrych skokach w konkursie indywidualnym Polacy stali się faworytami nawet do złotego medalu. Najgroźniejszymi rywalami Biało-Czerwonych do zwycięstwa byli Norwegowie i Niemcy.

Polacy w niedzielę skakali w składzie Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Biało-Czerwoni kapitalnie otworzyli konkurs drużynowy. Żyła poleciał 226 metrów i wyprowadził Polaków na prowadzenie.

Nadzieje Polaków na złoto podtrzymał fenomenalnym skokiem Stękała. 25-latek leciał aż 228 metrów i utrzymywał Biało-Czerwonych w czołówce. Słabiej zaprezentował się Stoch, który w pierwszej serii skoczył 205,5 metra. Niewiele dalej skoczył Kubackim, który w pierwszej serii poleciał na 211 metr.

Niemcy zachwyceni Robertem Lewandowskim. Oceny mówią same za siebie, Polak wielkim bohateremNiemcy zachwyceni Robertem Lewandowskim. Oceny mówią same za siebie, Polak wielkim bohateremCzytaj dalej

Polacy z brązowym medalem mistrzostw świata w lotach

Najwięksi rywale Polaków, czyli Norwegowie i Niemcy przed ostatnimi skokami pierwszej serii zdecydowali się na pokerowe zagranie. Zarówno Karl Geiger, jak i Halvor Egner Granerud skakali z obniżonej platformy startowej. Mimo niższego rozbiegu polecieli odpowiednio 238 i 235 metrów.

Przed drugą serią wydawało się, że Polacy nie mają już szans na złoty medal. Tymczasem kolejne świetne skoki oddali Żyła i Stękała. Obaj w serii finałowej skoczyli odpowiednio 234 i 229 metrów i bardzo mocno zredukowali stratę do liderów.

Lepiej niż w pierwszej serii zaprezentował się Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski w drugim niedzielnym skoku skoczył 224 metry. To jednak było za mało na świetnie dysponowanych tego dnia Niemców i Norwegów.

Brązowy medal Polakom zapewnił Kubacki skokiem na 209 metr. Złoto ostatecznie wygrali Norwegowie. W ostatnim skoku Granerud poleciał 234.5 metra, skaczący jako ostatni Geiger nie był w stanie na to odpowiedzieć i skoczył 10 metrów bliżej.

Dla Polaków to drugi z rzędu brązowy medal mistrzostw świata w lotach narciarskich. Dwa lata temu na zawodach w Oberstdorfie przegrali z Norwegami i Słoweńcami. W tym sezonie Biało-Czerwoni będą mieli okazję do zdobycia medalu mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News