Lukas Podolski
AFP/EAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 1 Maja 2020

Lukas Podolski chce zagrać w Górniku Zabrze. Padły ważne słowa. "Chcę pomóc"

Lukas Podolski po odejściu z japońskiego Vissel kobe łączony był z przenosinami do Górnika Zabrze. Zawodnik zdecydował się dołączyć do tureckiego Antalyasporu, ale nie porzucił marzenia występów w polskim klubie. W wywiadzie udzielonym “Super Expressowi” zdradził, że ma względem Zabrzan poważne plany.

Lukas Podolski wielokrotnie zapowiadał, że jego marzeniem jest gra dla Górnika Zabrze. Niemiec polskiego pochodzenia w ostatnim oknie transferowym miał szansę dołączyć do klubu Ekstraklasy, wybrał jednak ofertę z Turcji. Mimo to nadal liczy, że kiedyś przywdzieje trykot Zabrzan.

Smutna wiadomość dotarła do Polski. Nie żyje uczestnik dwóch olimpiad. Fani pożegnali prawdziwą legendęSmutna wiadomość dotarła do Polski. Nie żyje uczestnik dwóch olimpiad. Fani pożegnali prawdziwą legendęCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje młody, dopiero 27-letni sportowiec. Ogromna tragedia, rodzina podała przyczyny śmierci, kibice są zdruzgotani
  2. Nietrzeźwy mężczyzna wjechał w drzewo i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy synowi. Grozi mu wysoka kara


Lukas Podolski wciąż myśli o transferze do Górnika Zabrze

Podolski to jeden z najlepszych niemieckich zawodników w ostatnich latach. Wraz z innym napastnikiem, który również ma polskie korzenie, Miroslavem Klose decydowali o obliczu formacji ofensywnej niemieckiej reprezentacji przez kilka lat. Kariera klubowa “Poldiego” również jest udana. Choć różnie mu się wiodło, może się poszczycić występami w takich klubach jak Bayern Monachium, Arsenal londyn czy Inter Mediolan. W japońskim Vissel Kobe był największą gwiazdą drużyny, do czasu aż wzmocnili ją Andres Iniesta i Thomas Vermaelen.

W ostatnim oknie transferowym Podolski zasilił szeregi tureckiego Antalyasporu, mimo że przez wiele tygodni wydawało się, że wreszcie dołączy do swojego ulubionego klubu z czasów dzieciństwa, Górnika Zabrze. Wielokrotnie w przeszłości deklarował bowiem chęć gry dla drużyny ze Śląska.

Anna Lewandowska nagle pojawiła się z Robertem Lewandowskim. Trenerka wyznała prawdę, na którą czekali wszyscyAnna Lewandowska nagle pojawiła się z Robertem Lewandowskim. Trenerka wyznała prawdę, na którą czekali wszyscyCzytaj dalej


Słynny piłkarz ma ambitne plany względem występów w Zabrzu

W wywiadzie udzielonym dla “Super Expressu” Lukas Podolski opowiedział, dlaczego nie zdecydował się już teraz na transfer do Ekstraklasy i zdradził, że nie zrezygnował z planów dołączenia do Górnika. 34-letni piłkarz stwierdził, że byłby w stanie grać dla utytułowanej polskiej ekipy, nawet mając ponad pięćdziesiąt lat.

- Nawet jak będę miał 50 lat, to też dam radę. Nic się nie zmienia. Chciałbym zagrać na tym stadionie, poczuć atmosferę, bo tam zawsze jest dużo kibiców, pomieszkać blisko rodziny. Ale chcę pomóc Górnikowi nie tylko na boisku. To wielki klub, nie tylko w Polsce. I ja chciałbym, żeby znów mocno poszedł do przodu. Wtedy, gdy znów będę z nimi rozmawiał, powiem to samo. Że to musi być dobrze przygotowany plan. Miesiąc to za mało. Akademia, marketing, jak to ma wyglądać na boisku, jak poza nim. Jest bardzo wiele pytań. Trzeba usiąść i porządnie to obgadać. - powiedział w rozmowie z Piotrem Koźmińskim. Nie wykluczył też, że po karierze piłkarza, mógłby objąć funkcję prezesa zabrzańskiej drużyny.

- Wszystko jest możliwe! Na Śląsku mieszka kilka milionów ludzi, a Górnik jest tam klubem numer jeden. Pieniądze w regionie są mniejsze niż w Warszawie, ale wierzę, że dla Górnika da się wycisnąć więcej. - zakończył.

Źródło: "Super Express"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spadł deszcz, a reakcja zwierząt była niewiarygodna. Leśnicy wszystko nagrali
  2. Ogromne kolejki na jednej ze stacji. Kierowcy dosłownie walczą o benzynę, dantejskie sceny
  3. Anna Lewandowska już urodziła? Fani wpadli na ciekawą wskazówkę w sprawie porodu
  4. Justyna Żyła się zakochała. Poznała prawdziwą piękność i pokazała zdjęcie, które mówi wszystko (FOTO)
  5. Wielka tragedia polskiego sportowca. Dramatyczny wypadek może się skończyć amputacją, lekarze załamują ręce
  6. Fenomenalna wiadomość dla tysięcy Polaków. Zacząć się ma 4 maja

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News