Lukas Podolski Górnik
screen youtube.com/GórnikTV
Autor Łukasz Kowalski - 18 Listopada 2020

Czy Lukas Podolski powinien zagrać jeszcze w Ekstraklasie?

Lukas Podolski wiele razy powtarzał, że chciałby wystąpić w Górniku Zabrze. Niemiecki zawodnik obecnie jest zawodnikiem tureckiego Antalyasporu, ale jego kontrakt wygasa w czerwcu przyszłego roku. W związku z tym znów pojawiły się spekulacje dotyczące przenosin Podoskiego do Zabrza. W ostatnim wywiadzie niemiecki zawodnik sam skomentował sprawę.

Lukas Podolski ma za sobą wspaniałą karierę piłkarską zwieńczoną tytułem mistrza świata w 2014 roku. 35-letni zawodnik już wielokrotnie powtarzał, że jego marzeniem jest gra w barwach Górnika Zabrze. Piłkarz urodzony w Gliwicach wielokrotnie podkreślał swoje przywiązanie do Górnego Śląska i klubu z Zabrza.

Obecnie mistrz świata z 2014 roku reprezentuje barwy tureckiego Antalyasporu, ale jego kontrakt wygasa w czerwcu przyszłego roku. Polscy kibice przy tej okazji znów mają nadzieję, że tym razem zawodnik dotrzyma obietnicy i dołączy do Górnika. Do sprawy w programie "Po Gwizdku" odniósł się sam Podolski.

- Mam w Zabrzu dużą rodzinę, kolegów, mam kontakt do klubu cały czas. Zawsze mówiłem, że mam ochotę zagrać w Zabrzu. Nic się nie zmieniło. Tam, gdzie stawiałem pierwsze kroki w piłce, tam też chcę skończyć - powiedział Lukas Podolski. Jak sam zaznaczył, chciałby, aby jego obecność w Górniku wykraczała poza obszar sportowy.

- Ja chcę pomóc nie tylko Górnikowi, ale też miastu i całemu regionowi. Dać wszystko na boisku i poza nim. To jest realne. Czemu nie? Jak się uda, to się uda. Na sto procent nikt nie może powiedzieć, co się wydarzy. Jestem tutaj, kontrakt z Antalyasporem się kończy, klub chce przedłużyć - powiedział Lukas Podolski.

- Czy byłem blisko Górnika? Tak naprawdę blisko... to jeszcze nie. Ludzie zawsze robią dramat. A czemu ja nie mogę powiedzieć, że chcę wrócić do Górnika? To jest wielki klub - dodał mistrz świata.

Przy okazji wywiadu, Podolski odniósł się do transferu Sławomira Peszki do Wieczystej Kraków. Obaj zawodnicy znają się jeszcze ze wspólnych występów w niemieckim 1. FC Köln. Piłkarz wykluczył możliwość zagrania w obecnym klubie byłego reprezentanta Polski, ale także w jakimkolwiek innym zespole w Polsce, poza Górnikiem Zabrze.

Czy Lukas Podolski powinien jeszcze zagrać w Górniku Zabrze?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News