Łukasz Piszczek Brzęczek
Piotr Molecki/East News
Autor Łukasz Kowalski - 1 Grudnia 2020

Media: Łukasz Piszczek powróci do reprezentacji Polski. Jerzy Brzęczek miał podjąć decyzję, niesamowite

Łukasz Piszczek już od najbliższego zgrupowania może wrócić do reprezentacji Polski. Obrońca ma dołączyć do sztabu selekcjonera Jerzego Brzęczka. To nie jedyne zmiany, jakie czekają sztab szkoleniowy biało-czerwonych. Z kadrą ma się pożegnać, postać, co do której PZPN miał od dłuższego czasu wątpliwości.

⦁ Łukasz Piszczek po ponad roku przerwy wróci do reprezentacji Polski
⦁ Obrońca ma dołączyć do sztabu szkoleniowego Jerzego Brzęczka
⦁ Z kadrą pożegna się jeden z najbliższych współpracowników selekcjonera
⦁ Zmiany w funkcjonowaniu kadry przed Euro 2020

Łukasz Piszczek wróci do reprezentacji Polski. Obrońca Borussii Dortmund ma dołączyć do sztabu szkoleniowego selekcjonera Jerzego Brzęczka. Piszczka w nowej roli kibice będą mogli zobaczyć już prawdopodobnie podczas marcowego zgrupowania.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Justyna Kowalczyk pilnie apeluje o pomoc Polaków. Nie ma czasu, potrzeba ich jak najwięcejJustyna Kowalczyk pilnie apeluje o pomoc Polaków. Nie ma czasu, potrzeba ich jak najwięcejCzytaj dalej

Łukasz Piszczek wraca do reprezentacji Polski

Informacje o powrocie Piszczka do kadry podał Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl. Dziennikarz informuje, że zaangażowanie byłego obrońcy reprezentacji w pracę sztabu szkoleniowego są efektem rozmowy selekcjonera Brzęczka z prezesem PZPN-u Zbigniewem Bońkiem.

Podczas niedawnej rozmowy miała się wyjaśnić przyszłość trenera Brzęczka. Po słabych meczach w Lidze Narodów, szczególnie z Włochami (0:2) i Holandią (1:2) niektórzy kibice, eksperci i dziennikarze chcieli zmiany na stanowisku selekcjonera.

- Nie ma żadnych sensacji: trener Brzęczek zostaje, to nie jest czas na skalpel. Porozmawialiśmy, jakie wnioski wyciągnąć z tych dwóch trudnych lat, ale to zostanie teraz między nami - powiedział Boniek po spotkaniu z Brzęczkiem w rozmowie ze Sport.pl.

Podczas spotkania selekcjoner miał przedstawić swój plan na pierwsze półrocze 2021 roku, które Polska zwieńczy występem na mistrzostwach Europy. Jednym z najważniejszych punktów planu były zmiany w sztabie szkoleniowym. Trener Brzęczek zaproponował poszerzenie sztabu o doświadczonych ludzi, którzy mieli styczność z wielkim futbolem. Stąd też będzie wynikać obecność Piszczka w kadrze.

Wielka radość w rodzinie Adama Małysza. Legenda przekazała fanom wspaniałą nowinęWielka radość w rodzinie Adama Małysza. Legenda przekazała fanom wspaniałą nowinęCzytaj dalej

Zmiany w polskiej kadrze przed Euro 2020

35-letni zawodnik do końca sezonu pozostanie piłkarzem Borussii Dortmund. Polak zapowiedział, że w czerwcu opuszcza BVB i wraca do kraju realizować swoje piłkarskie projekty - LKS Goczałkowice-Zdrój, a także akademię Borussii w swoim rodzinnym mieście.

Prawdopodobnie Piszczka w kadrze będziemy mogli zobaczyć już w marcu. Do tego jednak jest wymagana zgoda jego klubu, o którą zdaniem Włodarczyka nie będzie trudno. Piszczek w sztabie Brzęczka będzie doradzał selekcjonerowi, a także będzie pracował z obrońcami.

Dodatkowo Piszczek ma być pomostem między trenerem a zawodnikami. Na ty ruchu Brzęczek może dużo zyskać szczególnie w wymiarze szkoleniowym i PR-owym. Piszczek jest niezwykle ceniony przez polskich kibiców. Obrońca swoją reprezentacyjną karierę zakończył w listopadzie ubiegłego roku meczem ze Słowenią (3:2).

To nie jedyne zmiany, jakie zajdą w sztabie reprezentacji. Przed euro do kadry zapewne dołączy kilku nowych analityków, którzy pomogą rozpracować rywali. Do tego odejdzie jeden z najbardziej zaufanych ludzi trenera Brzęczka, psycholog Damian Salwin.

- Według naszej wiedzy, wielu reprezentantom nie było po drodze z bliskim współpracownikiem Brzęczka, który doradzał mu osobiście w kwestiach komunikacyjnych - pisze Włodarczyk. Dodatkowo zdaniem władz PZPN-u, to właśnie Salwin utwierdzał Brzęczka w bezkompromisowości, na którą mieli narzekać piłkarze.

Salwin miał się nawet pojawić na rozmowach selekcjonera z PZPN-em. Teraz skupi się na pracy w Wiśle Kraków, do której dołączył na początku 2020 roku.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News