Łukasz Piszczek trener
FOCKE STRANGMANN/AFP/East News
Autor Łukasz Kowalski - 13 Grudnia 2020

Bardzo zła wiadomość dla Łukasza Piszczka. Niemcy ujawniają, trener zostanie pożegnany

Łukasz Piszczek bez trenera! Niemieckie media w niedzielę poinformowały, że Borussia Dortmund po kompromitującej porażce z VfB Stuttgart 1:5 zwolniło Luciena Favre'a. Do końca sezonu zespół ma prowadzić jego dotychczasowy asystent Edin Terzić. Po południu te informacje na stronie internetowej potwierdził klub.

⦁ Łukasz Piszczek od niedzieli jest bez trenera.
⦁ Lucien Favre zwolniony po kompromitującej porażce 1:5 z VfB Stuttgart.
⦁ Do końca sezonu BVB będzie prowadził Edin Terzić.

Łukasz Piszczek od niedzieli jest bez pierwszego trenera. Od rana niemieckie media donosiły, że po kompromitującej porażce z VfB Stuttgart 1:5 z posadą trenera pożegna się Lucien Favre. Jako pierwszy te informacja przekazał niemiecki "Bild".

Polskie media podają dalej tragiczną wiadomość. Nie żyje Mikołaj Wojciechowski, ogromna strataPolskie media podają dalej tragiczną wiadomość. Nie żyje Mikołaj Wojciechowski, ogromna strataCzytaj dalej

Łukasz Piszczek od niedzieli bez trenera

W sobotę zespół BVB zagrał jeden z najgorszych, o ile nie najgorszy mecz obecnego sezonu. Wicemistrzowie Niemiec w spotkaniu ze Stuttgartem nie mieli nic do powiedzenia, choć jeszcze po pierwszej połowie nic nie zwiastowało tak wielkiej porażki Borussii.

Na przerwę zespoły schodziły przy remisie 1:1. Najpierw w 26. minucie z rzutu karnego Silas Wamangituka wyprowadził Stuttgart na prowadzenie. Zaledwie 13. minut później po pięknej, kombinacyjnej akcji wyrównał Giovanni Reyna.

W drugiej połowie na boisku królowali już jednak wyłącznie goście ze Stuttgartu. Najpierw ponownie trafił Wamangituka, do tego po trafieniu dołożyli Philipp Forster, Tanguy Coulibaly i Nicolas Ivan Gonzalez. Trenera Favre'a zaskoczyły wydarzenia na boisku, co uchwyciła jedna z kamer.

Jeszcze niedawno media się zastanawiały, co się stanie ze szwajcarskim szkoleniowcem. Jego kontrakt wygasał wraz z końcem sezonu i nie wiadomo było, czy umowa zostanie przedłużona. W niedzielę jego przyszłość w BVB stała się jasna.

Brytyjskie media ostro po walce Wacha z Furrym. Padły słowa o Brytyjskie media ostro po walce Wacha z Furrym. Padły słowa o "horrorze", wszystko przez jedno zdarzenie (FOTO)Czytaj dalej

Lucien Favre nie jest już trenerem Borussii Dortmund

Doniesienia "Bilda" po południu potwierdził klub. Na swojej stronie internetowej władze BVB poinformowały, że Favre został zwolniony ze skutkiem natychmiastowym. Razem z nim pracę stracił jeden z jego asystentów Manfred Stefes.

- Lucien Favre nie jest już trenerem klubu piłkarskiego Bundesligi Borussia Dortmund. Po porażce u siebie 5: 1 z VfB Stuttgart, decydenci BVB jednogłośnie zgodzili się zwolnić Favre i jego asystenta Manfreda Stefesa ze skutkiem natychmiastowym - napisał klub w oświadczeniu.

- Wszyscy jesteśmy wdzięczni Lucienowi Favre za jego doskonałą pracę w ciągu ostatnich dwóch i pół roku, w których on i jego drużyna zdobyli dwa tytuły wicemistrzów - powiedział Hans-Joachim Watzke, Prezes Zarządu cytowany przez klubowe media.

- Trudno nam zrobić ten krok. Niemniej jednak uważamy, że osiągnięcie naszych celów sezonowych jest obarczone dużym ryzykiem ze względu na ostatnie negatywne zmiany w obecnej sytuacji i dlatego musimy działać - powiedział dyrektor sportowy BVB Michael Zorc.

Do końca sezonu zespół będzie prowadził Edin Terzić. Szkoleniowiec od lat jest związany z zespołem BVB. Swoją karierę szkoleniową rozpoczynał w młodzieżowych zespołach Borussii. Nowy szkoleniowiec ma zostać przedstawiony przed rozpoczęciem nowego sezonu.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News