Łukasz Piszczek
YouTube Łączy nas piłka
Autor - 15 Sierpnia 2020

Oficjalnie. Łukasz Piszczek kończy swoją przygodę z piłką nożną. Zawodnik podał datę odejścia na emeryturę

Łukasz Piszczek oficjalnie zapowiedział, kiedy zakończy karierę. Doświadczony zawodnik już wcześniej rozstał się z reprezentacją Polski, a teraz postanowił zdradzić kibicom, kiedy skończy również swoją przygodę z Borussią Dortmund, co w praktyce oznacza koniec kariery. Polak podjął także ważne decyzje dla całego zespołu BVB.

Łukasz Piszczek to jeden z najbardziej zasłużonych piłkarzy reprezentacji Polski ostatnich lat, a także bardzo ważna postać w nowoczesnej historii Borussii Dortmund. Za pośrednictwem swojego konta na Facebooku 35-latek poinformował, kiedy zakończy się jego przygoda z BVB.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Policja nagle wkroczyła do domu ulubieńca fanów. Odkryła przerażającą prawdę, legenda okazała się przestępcą
  2. Przerażające sceny w Sudetach. Widok jest niewiarygodny
Na jaw wyszło, jak wygląda dom Artura Boruca w Warszawie. Prawdziwe luksusy, zwykły Polak może pomarzyćNa jaw wyszło, jak wygląda dom Artura Boruca w Warszawie. Prawdziwe luksusy, zwykły Polak może pomarzyćCzytaj dalej

Łukasz Piszczek publikuje ważne oświadczenie

Prawy obrońca Borussii Dortmund przez wiele lat bronił jej barw i stał się częścią jednej z najlepszych drużyn tego klubu w ostatnich latach. Pod wodzą Juergena Kloppa, z Lewandowskim, Błaszczykowski i Piszczkiem w składzie, BVB rzucało wyzwanie Bayernowi Monacium zarówno w Bundeslidze jak i Lidze Mistrzów. Teraz po "polskim trio" w Dortmundzie został już tylko 35-letni obrońca, ale i on również decyduje się odejść.

Łukasz Piszczek zapowiedział, że z końcem sezonu 2020/2021 zakończy swoją przygodę w żółto-czarnych barwach. Aż do teraz Polski zawodnik regularnie występował w składzie BVB, będąc również członkiem rady drużyny oraz wicekapitanem. Piszczek chce jednak "aktywnie przekazać pałeczkę" i rezygnuje ze swoich ważnych dla drużyny funkcji.

Gdy wyszło na jaw, z kim spokrewniony jest Adam Małysz, odebrało nam mowę. Absolutnie nikt nie zdawał sobie sprawyGdy wyszło na jaw, z kim spokrewniony jest Adam Małysz, odebrało nam mowę. Absolutnie nikt nie zdawał sobie sprawyCzytaj dalej

Kibice Borussii mogę przygotować się na odejście Piszczka

Polak zdecydował się uprzedzić fanów BVB o tym, że po sezonie pożegna się z klubem. - Drodzy Kibice BVB! Sezon 2020/2021 będzie moim ostatnim w w barwach BVB. Chcę się cieszyć tym sezonem tak bardzo, jak to tylko możliwe - rozpoczął swój wpis Łukasz Piszczek.

- W ciągu ostatnich kilku lat razem z moimi kolegami lubiłem brać odpowiedzialność za kierowanie zespołem będąc w radzie drużyny i jako wicekapitan. Teraz chciałbym jednak aktywnie przekazać pałeczkę innym w tym aby to oni przejęli odpowiedzialność za zespół. Z tego powodu zdecydowałem się zrezygnować ze stanowiska wicekapitana, a także ustąpić miejsca w radzie drużyny. Oczywiście nadal będę pomagać bo wiem, że moje zdanie w szatni jest cenione i nadal będę wszystkim służył dobrą radą. - zapowiada były reprezentant Polski.

Co to oznacza dla polskich fanów? Wydaje się, że w tym wieku Piszczek na swojej pozycji może już mieć problemy z regularną grą i wszystko wskazuje na to, że Polak po prostu zakończy karierę. Jest jednak jeszcze inna możliwość, a mianowicie dołączenie doświadczonego zawodnika do LKS-u Goczałkowice, czyli klubu w którym zaczynał karierę i z którym wiąże bardzo poważne plany na przyszłość, a już w tej chwili jest jednym z jego współwłaścicieli.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki bank ukarany finansowo. Klienci odzyskają część pieniędzy
  2. Gigantyczna królowa szerszeni sama buduje gniazdo. Niesamowite nagranie
  3. Oficjalnie. Łukasz Piszczek kończy swoją przygodę z piłką nożną. Zawodnik podał datę odejścia na emeryturę
  4. Policja nagle wkroczyła do domu ulubieńca fanów. Odkryła przerażającą prawdę, legenda okazała się przestępcą
  5. Wielka radość w rodzinie Mariusza Pudzianowskiego. Na świat przyszła mała Julcia, gratulujemy
  6. Dramatyczne nagranie - Trzech motocyklistów zabitych przez linę holowniczą

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News