Łukasz Piszczek
Facebook Łukasz Piszczek
Autor Mateusz Dziubiński - 23 Października 2020

Trener Legii Warszawa rozpływa się nad młodym piłkarzem. Mówi, że znalazł "nowego Łukasza Piszczka"

Łukasz Piszczek to bez wątpienia jeden z najlepszych obrońców, jacy reprezentowali Polskę na arenie międzynarodowej, Obrońca Borussii Dortmund zakończył już grę w “Biało-Czerwonych” barwach, ale nadal jest swego rodzaju wyznacznikiem standardów, jeśli chodzi o poziom prezentowanej gry na tej pozycji. Trener Legii Warszawa Czesław Michniewicz zdradził, że odkrył piłkarza o talencie właśnie na miarę Piszczka.

Łukasz Piszczek, kończąc karierę reprezentacyjną, zafundował niemały ból głowy selekcjonerowi naszej kadry. Obrońca przez lata był jednym z najlepszych zawodników drużyny narodowej i zaliczał się do światowej czołówki prawych obrońców. Czesław Michniewicz powiedział, że znalazł następcę legendy Borussii Dortmund.

Justyna Żyla ostro o decyzji rządu. Wymowne zdjęcie z ciałem pozbawionym ubrań i wulgarnym gestem (FOTO)Justyna Żyla ostro o decyzji rządu. Wymowne zdjęcie z ciałem pozbawionym ubrań i wulgarnym gestem (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Przepiękna bramka rywali Lecha Poznań. Piłkarz Rangers huknął jak z armaty z połowy boiska, co za gol (WIDEO)
  2. Nieoficjalnie: rząd zamyka gastronomię. Nowe obostrzenia dla seniorów i młodzieży od 26 października
  3. Smutna informacja obiegła media. Kibic pobity przez bandytów nie żyje, jego życie od lat było wielkim cierpieniem


Łukasz Piszczek wyznacznikiem jakości gry defensywnej

Przez blisko dekadę Łukasz Piszczek był jednym z najważniejszych filarów reprezentacji Polski. Prawy obrońca nie miał sobie równych, jeśli chodzi o grę na tej pozycji, co udowadniał nie tylko w drużynie narodowej, ale przede wszystkim w Borussii Dortmund. Obrońca u szczytu kariery uważany był za najlepszego gracza na świecie na tej pozycji.

Dzisiaj Łukasz Piszczek nadal gra w Borussii i zalicza się do jej liderów, jednak ma już 35 lat i coraz częściej trapią go urazy. Niemniej jednak nadal cieszy się wielkim szacunkiem i gra na wysokim poziomie.

Nic więc dziwnego, że kolejni zawodnicy w naszym kraju, występujący na pozycji prawego obrońcy są porównywani właśnie do 66-krotnego reprezentanta Polski. Już niedługo możemy mieć następcę wybitnego kadrowicza.

Wszystko za sprawą słów Czesława Michniewicza. Obecny trener Legii Warszawa miał w przeszłości okazję pracować z Łukaszem Piszczkiem. Było to jeszcze, nim obrońca wyjechał do Niemiec. Panowie wspólnie pracowali w Zagłębiu Lubin. Michniewicz zdradził, że znalazł piłkarza, który bardzo przypomina mu właśnie Łukasza Piszczka.

Brat Otylii Jędrzejczak zginął na jej oczach. Jego ostatnie słowa złamały nam serceBrat Otylii Jędrzejczak zginął na jej oczach. Jego ostatnie słowa złamały nam serceCzytaj dalej


Czesław Michniewicz odkrył talent na miarę Piszczka?

Opiekun Legii Warszawa przed najbliższym meczem PKO Ekstraklasy z Pogonią Szczecin porozmawiał z mediami. Podczas konferencji prasowej poświęcił kilka słów zawodnikowi rezerw Legii występujących w trzeciej lidze. Nikodem Niski zaprezentował grę, która spodobała się Michniewiczowi.

- Oglądałem trzy spotkania i dostrzegłem kilku wyróżniających się zawodników. Świetny potencjał motoryczny przejawia Nikodem Niski, prawy obrońca. Przypomina mi Łukasza Piszczka, którego prowadziłem w Zagłębiu Lubin, gdy występował jeszcze jako napastnik. - powiedział trener “Wojskowych”.

Michniewicz dodał także, że być może już niedługo Nikodem Niski otrzyma szansę pokazania się w pierwszej drużynie podczas wspólnych treningów. Na razie 18-letni zawodnik występował jedynie w zespole rezerw. W tym sezonie rozegrał osiem spotkań.

- Być może w przerwie na mecze reprezentacji zaprosimy na treningi kilku juniorów z Legii II. Wszystko zależy od sytuacji epidemicznej i możliwości dopuszczenia graczy do pierwszej drużyny. Nie jest to takie łatwe w kontekście wszystkich badań, ale będziemy chcieli do tego doprowadzić - zdradził trener.

Źródło: Legia Warszawa

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kaja Godek znów odpłynęła? Jej słowa przejdą do historii, nie kontroluje się, wielu będzie wściekłych
  2. Urząd Skarbowy wprowadza kontrowersyjne zmiany. Czekają nas wszystkich, Polacy nie mogą uwierzyć
  3. Wielki komplement trenera Benfiki w kierunku piłkarzy Lecha. "Mocniejsi od tych z Ligi Mistrzów"
  4. To już koniec legendarnego polskiego klubu? Po 99. latach zawieszono wszelkie zajęcia sportowe, upadek jest bardzo bliski
  5. Przepiękna bramka rywali Lecha Poznań. Piłkarz Rangers huknął jak z armaty z połowy boiska, co za gol (WIDEO)
  6. Zderzenie Audi z autobusem w Katowicach - Kto zawinił?
  7. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News