Łukasz Piszczek
Instagram
Autor Bartosz Goluch - 25 Lutego 2020

Wielkie wyróżnienie dla Łukasza Piszczka. Otrzymał je na specjalnych zasadach

Łukasz Piszczek zapisał się złotymi zgłoskami na kartach historii polskiego futbolu. Gracz Borussii Dortmund został uhonorowany prestiżowym tytułem mimo, że nie spełniał kryteriów koniecznych do otrzymania wyróżnienia.

Słynny obrońca rozegrał w reprezentacji Polski 66 spotkań, w których zdobył trzy bramki. Liczba występów jest wprawdzie imponująca, jednak według regulaminu PZPN nie wystarcza, by automatycznie otrzymać tytuł wybitnego reprezentanta. Związek postanowił zrobić wyjątek i przyjąć Piszczka w poczet największych gwiazd kadry narodowej.

Zawody z udziałem Polaków odwołane. Wszystko przez zagrożenie koronawirusemZawody z udziałem Polaków odwołane. Wszystko przez zagrożenie koronawirusemCzytaj dalej

Łukasz Piszczek w Klubie Wybitnego Reprezentanta

Wniosek w sprawie nagięcia regulaminu złożył Dariusz Dziekanowski. Według zasad przyjętych przez PZPN, aby dołączyć do Klubu Wybitnego Reprezentanta należy zagrać z Orzełkiem na piersi co najmniej 80 razy. Do 2014 roku liczba ta wynosiła 60. Regulamin dopuszcza jednak przyjęcie również zawodnika, który wystąpił w narodowych barwach co najmniej 40 razy, a przy tym wyróżnił się szczególnymi osiągnięciami sportowymi oraz postawą poza boiskiem.

Klasa sportowa Łukasza Piszczka nie pozostawia wątpliwości. 34-letni zawodnik BVB został niedawno wybrany najlepszym prawym obrońcą w historii polskiej piłki nożnej, uczestniczył we wszystkich mistrzostwach Europy, w których grali Biało-Czerwoni, a w 2018 roku wystąpił na mundialu. W barwach klubowych został mistrzem Niemiec i grał w finale Ligi Mistrzów.

Nie żyje były reprezentant Polski. Nie żyje były reprezentant Polski. "To był nietuzinkowy zawodnik"Czytaj dalej

Krytycy zabrali głos ws. Piszczka

Nadanie prestiżowego tytułu Piszczkowi nie spodobało się jednak wszystkim. Przeciwnicy jego obecności w Klubie Wybitnego Reprezentanta przypominają, że w 2011 roku zawodnik został skazany za udział w aferze korupcyjnej. Tak czy inaczej Łukasz Piszczek stał się 43. członkiem elitarnego grona.

Mimo zaawansowanego wieku były reprezentant Polski wciąż znajduje się na piłkarskim szczycie. Jego Borussia Dortmund liczy się w walce o mistrzostwo Niemiec i jest o krok od wyeliminowania z Ligi Mistrzów PSG, czyli jednego z faworytów rozgrywek. Niewykluczone, że polski obrońca przedłuży kontrakt z BVB i zapisze kolejne sukcesy w barwach klubu z Dortmundu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wprowadzono dodatkowe kontrole na polskich lotniskach. Ważna wiadomość dla turystów
  2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie
  3. Tomasz Hajto skompromitowany na oczach tysięcy widzów. Ekspert ośmieszył go w programie na żywo w Polsacie
  4. Stefan Kraft oszukiwał w trakcie konkursu Pucharu Świata? Media publikują kontrowersyjne nagranie (WIDEO)
  5. Szalona radość reprezentacji Polski po wielkim zwycięstwie. Z dumy aż rośnie serce (WIDEO)
  6. Kiwi jest najzdrowszym owocem świata. Zjesz 1 dziennie i zauważysz 9 piorunujących zmian w organizmie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News