Łukasz Piszczek dziękujemy
AGENCJA SE/East News
Autor Piotr Bernaciak - 26 Maja 2020

Łukasz Piszczek - najlepszy polski obrońca? Polak wciąż na topie pomimo upływu lat, szacunek

Łukasz Piszczek niewątpliwie jest jednym z najlepszych polskich obrońców w historii. Zasługi prawego obrońcy Borussii Dortmund dla polskiego futbolu są istotnie gigantyczne. Czy można nazwać go najlepszym obecnie polskim obrońcą?

Łukasz Piszczek wciąż może być uznawany za jednego z polskich piłkarzy i jego brak w reprezentacji Polski jest sporą stratą. Nadal mamy na prawej obronie zawodników o wysokiej klasie, jak na przykład Bartosz Bereszyński czy Tomasz Kędziora, jednak mimo wszystko zawodnik Borussii Dortmund wciąż uchodzi za jednego z najlepszych w swoim fachu w Bundeslidze.

Powrót do gry po przerwie spowodowanej pandemią pokazał, że Łukasz Piszczek pomimo upływu lat wciąż jest w doskonałej formie i zasługuje na to, by zdobywać wiele wyróżnień za swoją grę. Były już reprezentacyjny obrońca wciąż gra tak, jakby miał 21 lat i był u szczytu fizycznej formy. Nie może dziwić, że przed laty zainteresowany był nim sam Jose Mourinho za czasów pracy w Realu Madryt.

Łukasz Piszczek nie gra już w reprezentacji Polski, jednak wciąż istnieją solidne podstawy, by nazwać go najlepszym polskim obrońcą. Niektórzy nawet zastanawiają się, czy dalej nie powinien występować w naszej drużynie narodowej, która ma pewne problemy z grą w obronie.

Łukasz, dziękujemy za wszystkie mecze!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News