Magda Linette WTA
Instagram - Magda Linette
Autor Piotr Bernaciak - 16 Lutego 2020

Polka wygrała tenisowy turniej WTA. Ogromny sukces Magdy Linette, jesteśmy dumni

Magda Linette osiągnęła dziś jeden z największych sukcesów w dotychczasowej karierze. Tenisistka zaliczyła wielkie zwycięstwo w turnieju WTA. Dawno nie słyszeliśmy o tak wielkim sukcesie polskiego tenisa.

Magda Linette doskonale radziła sobie na tajskim turnieju WTA w Hua Hin. Polka bez większych problemów rozprawiała się z kolejnymi rywalkami i pewnie awansowała do finału, w którym przyszło jej zmierzyć się z reprezentantką Szwajcarii. Nasza zawodniczka była zdecydowaną faworytką tego starcia i nikt nie wyobrażał sobie, by miała nie sięgnąć po zwycięstwo w prestiżowym turnieju.

Pomimo tego, że spodziewaliśmy się takiego rezultatu, to mimo wszystko zwycięstwo Magdy Linette jest wielkim sukcesem i nie wolno go umniejszać. Rzadko spotykamy się ze zwycięstwami przedstawicieli Polski w tenisowych konkursach, dlatego nasza reprezentantka zasługuje na słowa uznania i szacunku w związku ze swoim niewątpliwie wielkim triumfem.

Wielka kompromitacja organizatorów. Konkurs odwołany, Kamil Stoch poszkodowany przez organizacjęWielka kompromitacja organizatorów. Konkurs odwołany, Kamil Stoch poszkodowany przez organizacjęCzytaj dalej

Magda Linette zwycięża w turnieju WTA

Po pokonaniu przeciwniczki z Rumunii w półfinale turnieju dziś pozostało już tylko spotkanie finałowe, w którym Magda Linette miała zmierzyć się z tenisistką ze Szwajcarii, 19-letnią Leonie Kueng. Polka miała wielką szansę, by pokazać przewagę swojego doświadczenia i udało jej się to zrobić w idealny sposób. Kueng zajmuje dopiero 283. miejsce w rankingu WTA, a Linette jest 42.

Magda Linette pokonała swoją rywalkę bardzo pewnie 6:3 i 6:2 i sięgnęła po triumf w turnieju WTA. To nie pierwsze jej zwycięstwo w zawodowym tenisie w turnieju tej rangi, bowiem rok temu zwyciężyła w Nowym Jorku podczas turnieju na Bronxie. Już teraz możemy być pewnie, że wobec swojego zwycięstwa Linette awansuje na 33. miejsce w rankingu kobiet.

Wielkie oburzenie po Konkursie Wsadów w NBA. Gwiazdor okradziony ze zwycięstwaWielkie oburzenie po Konkursie Wsadów w NBA. Gwiazdor okradziony ze zwycięstwaCzytaj dalej

Magda Linette odniosła wielki sukces

Co do samego finału, to Kueng była w nim odważna, miała swój pomysł na wygranie spotkania, jednak mimo wszystko widać było po niej brak doświadczenia w porównaniu do postawy Polki. Nasza przedstawiciela w turnieju radziła sobie świetnie i zdecydowanie zasłużyła na to, by zaliczyć ostatecznie zwycięstwo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Legia Warszawa nie wygrała z Rakowem Częstochowa. Decydujący gol padł w ostatnich sekundach
  2. Niesamowita seria Cristiano Ronaldo. Udowodnił, że wciąż jest na samym szczycie
  3. Arkadiusz Milik znów kontuzjowany. Poważny problem napastnika reprezentacji Polski
  4. Anna Lewandowska weźmie udział w wyborach Miss Niemiec. Polka oznajmiła wspaniałą wiadomość
  5. Wielkie zamieszanie w Polsacie. Czołowi komentatorzy odchodzą ze stacji
  6. Po Walentynkach gruchnęła radosna nowina od Żyłów. Justyna i Piotr są szczęśliwi

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News