Magda Linette
Facebook Magda Linette
Autor Piotr Mika - 19 Października 2020

Magda Linette nie tak dobra jak Iga Świątek. Bolesna porażka już w pierwszej rundzie, słaby mecz Polki

Magda Linette w ostatnim czasie nie radzi sobie najlepiej na światowych kortach. Polka dość szybko odpadła z Rolanda Garrosa, który wygrała jej rodaczka, Iga Świątek, a teraz starsza z tenisistek nie poradziła sobie już w pierwszej rundzie turnieju w Ostrawie. Linette nie poradziła sobie mimo tego, że zajmuje wyższą pozycję w rankingu od swojej rywalki.

Magda Linette z pewnością inaczej wyobrażała sobie start w turnieju WTA w czeskiej Ostrawie. Polka już w pierwszej rundzie uległa hiszpańskiej tenisistce Sarze Sorribes Tormo. 24-latka w dotkliwy sposób rozprawiła się z naszą zawodniczką i to ona zagra w kolejnej rundzie turnieju.

1. Dostaniesz list i nie wiedząc kiedy stracisz kilka tysięcy złotych. Lepiej obejrzyj dwa razy pismo, można tego uniknąć
Zmysłowa Marta Linkiewicz w samym futrze pręży się na balkonie. Patogwiazda Fame MMA zaskakuje, widoki tylko dla dorosłych (FOTO)Zmysłowa Marta Linkiewicz w samym futrze pręży się na balkonie. Patogwiazda Fame MMA zaskakuje, widoki tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej

Magda Linette rozbita przez rywalkę

28-letnia tenisistka z Poznania wystartowała w tegorocznym Rolandzie Garrosie, jednak odpadła już w pierwszej rundzie przegrywając z Leylah Annie Fernandez 1:2, mimo że w pierwszym secie pokonała Kanadyjkę aż 6:1. Później długo czekaliśmy na kolejny start jednej z czołowych polskich tenisistek, ale gdy już się doczekaliśmy, znów przyszło rozczarowanie.

Magda Linette stanęła do walki w turnieju WTA w Ostrawie i w pierwszej rundzie trafiła na niżej notowaną rywalkę, Sarę Sorribes Tormo. Już pierwszy set pokazał jednak, że hiszpańska tenisistka nie zamierza łatwo oddać pola naszej rodaczce. Już w pierwszych trzech gemach dwukrotnie przełamała Polkę i wyszła na wysokie prowadzenie 3:0. Mimo że kolejnego gema wygrała Magda Linette, to już nie zdołała odwrócić losów tego seta, którego ostatecznie przegrała 1:6.

Mariusz Pudzianowski publicznie zaatakował premiera polskiego rządu. Mariusz Pudzianowski publicznie zaatakował premiera polskiego rządu. "Oszczędź pan wstydu"Czytaj dalej

Niewielka poprawa w drugiej partii nie przyniosła efektów

W drugim secie gra była już dużo bardziej wyrównana i w pewnym momencie mieliśmy remis 3:3. Kolejny serwis należał do Hiszpanki, która obroniła swoje podanie i niestety zaraz potem przełamała Linette. Zrobiło się 5:3 i Polka nie potrafiła już postawić się rywalce, która wygrała swoje podanie i cały mecz 2:0 (6:1, 6:3). W kolejnej rundzie Sorribes Tormo zmierzy się z Anett Kontaveit.

4. Córka Jarosława Bieniuka pokazała gorące zdjęcie z chłopakiem. Po chwili je usunęła, ale w sieci nic nie ginie (FOTO)
  5. Tragedia w ringu. Zawodnik dostał dwa ciosy i zmarł. Wszystko nagrały kamery (WIDEO)
  6. 14 osób nie żyje, nie mieli szans, wszystko działo się błyskawicznie. Dramatyczne wiadomości ze świata