Na zdjęciu: Danuta Dmowska-Andrzejuk
Autorstwa: Ministerstwo Sportu z web.archive.org/CC BY 3.0
Autor Aleksy Kiełbasa - 22 Lipca 2020

Minister sportu niebawem może stracić pracę. Wiemy, ile zarobiła dotychczas

Poznaliśmy oświadczenie majątkowe minister sportu Danuty-Dmowskiej-Andrzejuk. Trzeba przyznać, że jak na osobę wysoko postawioną w strukturach państwa, pani minister ma dosyć skromne oszczędności, a na dodatek, o czym informowaliśmy wczoraj, pojawiły się nieoficjalne informacje dotyczące możliwej likwidacji resortu sportu.

Wczoraj pisaliśmy o nieoficjalnych informacjach dotyczących możliwej likwidacji ministerstwa sportu. Według doniesień Onetu Sport, resort może zostać połączony z dwoma innymi, możliwe, że m.in. z ministerstwem edukacji. Teraz poznaliśmy oświadczenie majątkowe minister sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk, która jako osoba publiczna, jest zobowiązana do jego publikacji.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Chłopak nie żył przez 20 minut. Kiedy się ocknął, powiedział, co zobaczył „po drugiej stronie”
  2. Kibice planowali ustawkę. Trzeba było przenieść finał krajowego pucharu
  3. Wstawił oburzające zdjęcie z Ustronia Morskiego. Skandal

Znamy majątek minister sportu

Z oświadczenia wynika, że Danuta Dmowska-Andrzejuk ma na swoim koncie 34 tysiące złotych, a w zagranicznej walucie zaoszczędziła 2045 euro oraz 1000 franków szwajcarskich. Ponadto do majątku minister sportu wliczają się dwa samochody marki Skoda Octavia. Pierwsze jest z rocznika 2015, a jego wartość wynosi około 50 tysięcy złotych, a drugi pojazd z 2019 roku, trafił do pani minister jako darowizna.

Media podały tragiczną wiadomość. Nie żyje Mikołaj KubicaMedia podały tragiczną wiadomość. Nie żyje Mikołaj KubicaCzytaj dalej

Dochody z wojska

W rubryce „dodatkowe dane o stanie majątkowym” można znaleźć informacje na temat tego, że Danuta Dmowska-Andrzejuk w zeszłym roku uzyskiwała przychody z tytułu stypendium klubowego AZS-AWF Katowice, wynajmu mieszkania, 500+ na pierwsze dziecko od lipca 2019 roku i 500+ na drugie dziecko od sierpnia 2019 roku, likwidacji polisy na życie (ok. 38 tys. zł), darowizny w wysokości 30 tysięcy złotych a także ze stosunku pracy w wojsku. Łączny dochód z tych źródeł wyniósł 189 tysięcy, nie wliczając w to 500+.

Pani minister po wstąpieniu do armii, uczestniczyła we wszystkich najważniejszych imprezach szermierczych, włącznie z wojskowymi igrzyskami oraz mistrzostwami świata. Z większości turniejów przywoziła medale. Na czas sprawowania funkcji ministra sportu, Danuta Dmowska-Andrzejuk pozostaje w rezerwie kadrowej ministra obrony narodowej.

Źródło: Onet Sport

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka i Lidl mają się czego bać. Do Polski wchodzi nowy dyskont, ma być dużo tańszy
  2. Fascynujący widok. Tak wygląda wnętrze Saturna
  3. Niedowierzenie kibiców. Były reprezentant Polski i uczestnik Euro ma koronawirusa, potrzebna pomoc lekarzy
  4. Serie A: Juventus Turyn – Lazio Rzym. Na żywo. Gdzie obejrzeć? Transmisja TV, online, stream. Wyniki
  5. Wstrząsające informacje ws. Złotej Piłki. Robert Lewandowski na pewno nie zdobędzie prestiżowej nagrody
  6. Wideo - Kompletnie pijany kierowca TIR-a wypadł z drogi. Jego stan był tak dramatyczny, że wypadł nawet ze swojej kabiny

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News