Manchester City
instagram.com/manchestercity
Autor Mateusz Wysokiński - 14 Lutego 2020

Nie tylko Manchester City nie zagra w Lidze Mistrzów? Znany działacz piłkarski naciska na UEFA

Manchester City zostanie najprawdopodobniej ukarany bardzo poważną karą. UEFA podjęła decyzję w myśl której obecni mistrzowie Anglii zostaną pozbawieni możliwości gry w dwóch następnych edycjach Champions League. Ten wyrok ucieszył jednego z piłkarskich działaczy, który apeluje do europejskiej federacji piłkarskiej, aby ukarała jeszcze jeden, znany klub.

Manchester City i jego fani dostali dzisiaj mrożącą krew w żyłach wiadomość. Drużyna mistrzów Anglii dostała karę, która będzie obejmować karę finansową wysokości 30 milionów euro oraz wykluczenia z rozgrywek Champions League na okres dwóch sezonów. Mimo że angielscy kibice są załamani, to wielu ucieszyło się z wyroku UEFA. Jeden z wpływowych działaczy piłkarskich mówi, że zachowanie organizacji było słuszne i powinna ona przyjrzeć się działaniom jeszcze jednej, zasłużonej drużyny.

Łukasz Piszczek strzelił niezwykłą bramkę. Pękamy z dumy, wielki mecz Polaka (WIDEO)Łukasz Piszczek strzelił niezwykłą bramkę. Pękamy z dumy, wielki mecz Polaka (WIDEO)Czytaj dalej

Manchester City został ukarany. Piłkarski działacz chwali UEFA

Działaczem, który wyraził się pozytywnie na temat działań UEFA jest Javier Tebas Medrano. Szef hiszpańskiego związku piłkarskiego nie ukrywa zadowolenia z działań wymierzonych przeciwko drużynie, która łamała finansowe Fair-Play i wyraża nadzieję, że europejska federacja piłkarska ukarze także drużynę PSG, której wielokrotnie zarzucało się łamanie przepisów organizacji.

- Wreszcie UEFA podejmuje zdecydowane działania. Egzekwowanie zasad finansowego fair play i karanie dopingu finansowego jest niezbędne dla przyszłości futbolu. Od lat wzywamy do surowych działań przeciwko Manchesterowi City i Paris Saint Germain - napisał na Twitterze Medrano.

Żałoba w rodzinie Kamila Glika. Niesamowicie przykre doniesienia od rodziny reprezentanta PolskiŻałoba w rodzinie Kamila Glika. Niesamowicie przykre doniesienia od rodziny reprezentanta PolskiCzytaj dalej

Medrano opowiada się przeciwko City i PSG

Zdaniem Medrano, problem City i PSG jest bardzo podobny i wynika on z zachowania właścicieli klubów, którzy pochodzą z rodzin królewskich państw arabskich i myślą, że pieniądze gwarantują im uprzywilejowaną pozycję w europejskiej piłce nożnej.

- Problem z PSG i Manchesterem City polega na tym, że tymi klubami kierują państwa. Jedno z nich czerpie ogromne zyski z ropy naftowej, a drugie z gazu. Środki, jakimi wspomniane drużyny mogą dysponować, sprawiają, że mamy do czynienia ze wzrostem cen w całej europejskiej piłce. Inne kluby muszą płacić niedorzeczne sumy, by zatrzymać swoich najlepszych graczy. To wywołuje ogromną szkodę dla futbolu na tym kontynencie – stwierdził już kilka miesięcy temu Tebas podczas debaty zorganizowanej przez Financial Times.

Zobacz także:

  1. Nowe godziny skoków narciarskich w Bad Mitterndorf. Pogoda płata figle organizatorom
  2. Media zadrwiły z Krzysztofa Piątka. Nadały mu nowy pseudonim
  3. Pele ma problemy zdrowotne. Król futbolu ujawnia prawdę
  4. Znany dziennikarz sportowy odchodzi z Polsatu. Pracował w stacji prawie 20 lat
  5. Oficjalnie: Vital Heynen zawieszony przed władze. Drużyna będzie musiała poradzić sobie bez niego
  6. Dramatyczne doniesienia od rodziny Kamila Glika. Zmarł zbyt wcześnie, ogromna strata

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News