Manchester United
ANNEGRET HILSE/AFP/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 9 Grudnia 2020

Manchester United odpada z Ligi Mistrzów. Wielkie emocje i aż 5 goli w meczu z RB Lipsk

Manchester United zmierzył się we wtorek z RB Lipsk w meczu, który miał zadecydować, która z drużyn awansuje do dalszej fazy Ligi Mistrzów. Ku wielkiemu zaskoczeniu milionów kibiców ‘Czerwone Diabły” przegrały z niemiecką drużyną 3:2. Oznacza to, że ekipa z Premier League żegna się z prestiżowymi rozgrywkami.

• Manchester United zmierzył się we wtorek z RB Lipsk
  • Stawką meczu był awans do ⅛ finału Ligi Mistrzów
  • Lepsza okazała się drużyna z Bundesligi, która wygrała 3:2
  • “Czerwone Diabły” odpadły z rozgrywek i zagrają tylko w Lidze Europy

Manchester United i RB Lipsk dostarczyły kibicom futbolu we wtorek niezapomnianych wrażeń. Na boisku w Niemczech obejrzeliśmy aż pięć goli i poznaliśmy odpowiedź na najważniejsze pytanie - kto zagra w dalszej fazie Ligi Mistrzów? Lepsi okazali się gracze z Bundesligi.

UEFA podjęła decyzję ws. rasistowskiego skandalu w Lidze Mistrzów. Co dalej z meczem PSG?UEFA podjęła decyzję ws. rasistowskiego skandalu w Lidze Mistrzów. Co dalej z meczem PSG?Czytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:

Manchester United-RB Lipsk. Fantastyczny mecz i mnóstwo emocji

Za nami kolejny wieczór z najlepszymi rozgrywkami piłkarskimi świata. Liga Mistrzów we wtorek rozegrała ostatnie mecze fazy grupowej na ośmiu stadionach. Kibice mogli obejrzeć m.in. pojedynek Cristiano Ronaldo z Lionelem Messim. Jak informowaliśmy, Juventus rozbił Barcelonę na Camp Nou.

Niezwykle ciekawe spotkanie obejrzeć można było także w Lipsku. Zmierzyły się tam drużyny oczywiście RB Lipsk i Manchesteru United. Obie walczyły o awans do dalszej fazy rozgrywek.

Przed rozpoczęciem spotkania jasne było, że wynik meczu zadecyduje o tym, kto zagra na wiosnę w ⅛ finału Ligi Mistrzów. Piłkarze z Lipska musieli wygrać, by awansować. Lepiej wyglądała sytuacja “Czerwonych Diabłów”, którym do awansu wystarczał remis.

Kibice legendarnej angielskiej drużyny szybko zostali sprowadzeni na ziemię, jeśli myśleli, że ich idole powtórzą wynik ze starcia obu drużyn z Old Trafford. Wówczas United wygrali aż 5:0. We wtorek to jednak ekipa z Bundesligi rozdawała karty.

Piłkarze Juliana Nagelsamanna potrzebowali zaledwie kwadransa, by wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Już w drugiej minucie meczu prowadzenie RB Lipsk dał Angelino. Hiszpan wykorzystał doskonałe podanie Marcela Sabitzera.

Na 2:0 podwyższył Amadou Haidara, a w roli asystenta tym razem wystąpił strzelec pierwszej bramki, czyli Angelino. Do 30. minuty Manchester United mógł przegrywać jeszcze wyżej, jednak trafienie Orbana nie zostało uznane po analizie VAR. Węgier znajdował się na pozycji spalonej.

FC Barcelona ośmieszyła się na oczach całego świata. Cristiano Ronaldo nie dał im szans, koncert JuventusuFC Barcelona ośmieszyła się na oczach całego świata. Cristiano Ronaldo nie dał im szans, koncert JuventusuCzytaj dalej

Manchester United żegna się z Ligą Mistrzów. Rewelacyjny Lipsk

Po zmianie stron RB Lipsk podwyższył prowadzenie na 3:0. W 69. minucie gola po katastrofalnym błędzie obrońców Manchesteru i Davida De Gei zdobył Justin Kluivert. Syn legendarnego napastnika reprezentacji Holandii i FC Barcelony pojawił się na boisku 12. minut wcześniej.

Na tym emocje się nie skończyły. Manchester United zerwał się do ataku i zdołał zdobyć dwie bramki. Najpierw rzut karny wykorzystał Bruno Fernandes, a następnie Paul Pogba po dośrodkowaniu właśnie Portugalczyka strzelił gola kontaktowego. Na więcej już jednak nie było stać “Czerwonych Diabłów”.

Manchester United żegna się tym samym z Ligą Mistrzów i na wiosnę zagra w Lidze Europy. RB Lipsk musi natomiast czekać na wynik meczu pomiędzy PSG a Basaksehir Stambuł, by dowiedzieć się, z którego miejsca w grupie przystąpi do rywalizacji w ⅛ finału. Mecz w Paryżu został jednak przerwany z powodu rasistowskiego incydentu z udziałem sędziego technicznego.