Manchester United śmierć
Pixabay
Autor Łukasz Kowalski - 13 Listopada 2020

Nie żyje słynny napastnik Manchesteru United. Tragiczna wiadomość obiegła media, był uznawany za legendę

Manchester United przekazał dramatyczne informacje. W czwartkowy wieczór zmarł legendarny zawodnik Czerwonych Diabłów Albert Quixall. Miał 87 lat. Swego czasu napastnik był jednym z najdroższych piłkarzy na świecie. W barwach Manchesteru United rozegrał 184 meczów, w których strzelił 56. bramek. Świat sportu na całym świecie pogrążył się w żałobie po śmierci byłego reprezentanta Anglii.

Manchester United w czwartkowy wieczór przekazał dramatyczne informacje. Czerwone Diabły na swojej stronie internetowej poinformowały, że w wieku 87 lat zmarł jeden z legendarnych zawodników zespołu Albert Quixall.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polscy skoczkowie usłyszeli wspaniałą wiadomość. Najnowsza informacja ucieszy wszystkich, chodzi o najbliższy konkurs
  2. Wszystko wydarzyło się nagle. Pojawił się film ze szpitala, wiadomo, co wyrabia się za zamkniętymi drzwiami
  3. Właśnie podano tragiczną wiadomość. Nie żyje kultowa postać polskiego sportu, wielu Polaków w żałobie
Polscy skoczkowie usłyszeli wspaniałą wiadomość. Najnowsza informacja ucieszy wszystkich, chodzi o najbliższy konkursPolscy skoczkowie usłyszeli wspaniałą wiadomość. Najnowsza informacja ucieszy wszystkich, chodzi o najbliższy konkursCzytaj dalej

Manchester United pogrążony w żałobie

- Manchester United jest głęboko zasmucony po tym, jak dowiedział się, że nasz były zawodnik Albert Quixall zmarł w wieku 87 lat - napisał angielski klub na swojej stronie internetowej w specjalnym oświadczeniu.

Piłkarz rozpoczynał swoją karierę w Sheffield Wednesday, z którego pochodził. Już jako 17-latek zadebiutował w pierwszym składzie The Owls. W Sheffield grał przez osiem lat i w tym czasie aż trzykrotnie spadał do Division Two.

W wieku 25 lat dołączył do ogradzającej się po tragedii w Monachium drużyny Manchesteru United. Quixall był pierwszym zawodnikiem sprowadzonym do klubu przez legendarnego trenera Sir Matta Busby'ego.

Do próbującego się odrodzić Manchesteru United Quixall trafił za 45 tysięcy funtów, co było wtedy brytyjskim rekordem transferowym. Zakup utalentowanego napastnika szybko się spłacił. Przez sześć lat gry na Old Trafford Anglik zagrał w 184 spotkaniach, w których strzelił 56 goli.

Właśnie podano tragiczną wiadomość. Nie żyje kultowa postać polskiego sportu, wielu Polaków w żałobieWłaśnie podano tragiczną wiadomość. Nie żyje kultowa postać polskiego sportu, wielu Polaków w żałobieCzytaj dalej

Nie żyje legendarny napastnik Czerwonych Diabłów

Quixall z Manchesterem United odnosił swoje największe sukcesy w karierze. W 1963 roku poprowadził razem z kolegami Czerwone Diabły do wygranej w Pucharze Anglii, co było pierwszym trofeum United w latach 60.

Bardzo przychylnie o Quixallu w swojej autobiografii pisał inny z legendarnych zawodników Manchesteru United Sir Bobby Charlton. Legendarny napastnik przyznał, że zawdzięcza zawodnikowi z Sheffield bardzo wiele.

Sir Bobby Charlton w swojej autobiografii nazwał Quixalla "Nową blond gwiazdą angielskiego futbolu". - Odegrał znaczącą rolę w moim natłoku bramek. Kiedy przedzierałem się przez pułapkę ofsajdową, często chodziło o to, żeby znaleźć się na końcu perfekcyjnych podań Alberta - pisał.

Napastnik na stałe wpisał się do historii brytyjskiego futbolu. Na swoim koncie ma także pięć występów w reprezentacji Anglii. W 1964 roku Quixall opuścił Manchester United i dołączył do Oldham Athletic, później reprezentował jeszcze Stockport County.

Całe środowisko sportowe w Wielkiej Brytanii pogrążyło się w żałobie po śmierci byłego napastnika Manchesteru United. - Nasze najgłębsze kondolencje kierujemy do rodziny, przyjaciół i byłych klubów Alberta - napisały władze angielskiej federacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Historyczna misja na ISS. NASA wyśle nietypowe eksperymenty i aż czterech astronautów. Gdzie i kiedy oglądać start misji
  2. Gdy miała 12 lat, w szkole nazywali ją “godzillą”. Po 15 latach jej zdjęcia przyprawiają o zawrót głowy
  3. Gwiazda świata sportu pilnie przetransportowana do szpitala. Fani zamarli, potrzebował natychmiastowej pomocy
  4. Polscy skoczkowie usłyszeli wspaniałą wiadomość. Najnowsza informacja ucieszy wszystkich, chodzi o najbliższy konkurs
  5. Właśnie podano tragiczną wiadomość. Nie żyje kultowa postać polskiego sportu, wielu Polaków w żałobie
  6. Bliskie spotkanie z jeleniem. Kierowca nie miał żadnych szans na reakcje - Wideo
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News