Manchester United Premier League
Pixabay - MulaMiszczu
Autor Piotr Bernaciak - 20 Marca 2020

Piękny gest Manchesteru United. Klub wydał swoim pracownikom jasny komunikat, wielkie brawa

Manchester United nie może liczyć na zarobki z okazji dnia meczowego z powodu zawieszenia Premier League. Mimo wszystko klub zdecydował się na piękny gest, za który włodarzom należą się wyrazy szacunku.

Manchester United jako jeden z największych klubów świata niewątpliwie zarabia gigantyczne pieniądze w związku z organizacją każdego pojedynczego spotkania, niezależnie od rangi przeciwnika czy rozgrywek. Każde spotkanie sprawia, że na trybunach pojawia się kilkadziesiąt tysięcy widzów, którzy są z drużyną na dobre i na złe. To właśnie dzięki nim władze klubu mogą liczyć na ogromny zarobek.

W związku z sytuacją, w trakcie której nie można organizować meczów w żadnych rozgrywkach przez kilka tygodni klub narażony jest na utratę wielu milionów funtów. Dla kilku drużyn sytuacja może być na tyle trudna, że trzeba będzie sięgnąć po środki przygotowane na czas kryzysu. Taki problem nie pojawi się na pewno w ekipie Czerwonych Diabłów, która ogłosiła ważny komunikat.

Nie żyje kultowa postać polskiej piłki nożnej. Kibice nie mogą powstrzymać łez, wielka strataNie żyje kultowa postać polskiej piłki nożnej. Kibice nie mogą powstrzymać łez, wielka strataCzytaj dalej

Manchester United ogłosił ważny komunikat

Manchester United w każdym sezonie zatrudnia kilkaset osób, które mają dbać o organizację dnia meczowego. Chodzi tutaj oczywiście o ludzi na bardzo wielu stanowiskach, wśród których są osoby dbające o murawę stadionu Old Trafford, ale również sprzedawcy w klubowym sklepie czy pracownicy lokali gastronomicznych. Praca tych ludzi stanowi największą wartość właśnie w dniu meczowym.

Gdy mecze nie są organizowane, w teorii ci ludzie tracą pracę. Tym razem jednak wiemy, że Manchester United nie zamierza postąpić właśnie w taki sposób i chce sprawić, by ludzie czuli wsparcie swojego pracodawcy. Okazuje się, że wszyscy pracownicy sezonowi klubu z Manchesteru otrzymają pełne wynagrodzenie za resztę sezonu, niezależnie od tego, czy uda się rozegrać spotkania.

FC Barcelona podjęła decyzję w sprawie trenera na kolejny sezon. Kontrowersyjna decyzja klubuFC Barcelona podjęła decyzję w sprawie trenera na kolejny sezon. Kontrowersyjna decyzja klubuCzytaj dalej

Manchester United dba o swoich pracowników

Nie da się ukryć, że taki gest nie jest rzeczą oczywistą i nie przytrafia się zbyt często, dlatego komunikat Manchesteru United zasługuje na pochwałę. Kibice cieszą się, że w dobie kryzysu mimo wszystko jeden z największych klubów świata chciał zachować się zwyczajnie po ludzku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczny bilans we Włoszech. Wielu nie myślało, że jest aż tak źle, a zapowiadają prawdziwy szczyt
  2. Koronawirus w Polsce. Nie żyje 27-letnia kobieta. To już szósta ofiara
  3. PZPN zamierza pomóc polskim klubom. Zbigniew Boniek ujawnia szczegóły planu
  4. Kamil Stoch zakończy karierę? Eksperci nie mają wątpliwości, wyjście jest jedno
  5. Gwiazdor Juventusu złamał kwarantannę. Chciał opuścić kraj, czeka go surowa kara
  6. Polka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowało

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News