Manchester United sędzia
Canal+
Autor Piotr Bernaciak - 30 Września 2019

Karygodny błąd sędziego w hicie ligi angielskiej. Gol nie powinien zostać uznany

Manchester United mierzył się z Arsenalem w hicie tej kolejki Premier League. W trakcie meczu sędzia popełnił wielki błąd, który mógł kosztować stratę punktów. O jego pomyłce dyskutują kibice obu zespołów.

Manchester United miał dziś rozegrać prestiżowe starcie ligowe z Arsenalem. Liczyliśmy na wielkie emocje za sprawą wspaniałej gry obu zespołów z najwyższej półki, lecz zamiast tego dostaliśmy sędziowski skandal. Do tej pory kibice nie mogą zgodzić się w sprawie jednej z kluczowych decyzji podjętych przez angielskiego arbitra. Ich zdaniem uznał on gola, którego być nie powinno.

Chodzi o sytuację, gdy Arsenal zdobył bramkę wyrównującą po strzale Pierre-Emericka Aubameyanga. Wydawało się, że trafienie reprezentanta Gambii było w pełni zgodne z przepisami, jednak ogromne zamieszanie wprowadził sędzia spotkania. Kevin Friend podjął skandaliczną decyzję, która była zdecydowanie przedwczesna i doprowadziła do głośnych dyskusji oburzonych kibiców.

Piątek wygwizdany, Zieliński z niskimi ocenami. Słaby weekend Polaków we WłoszechPiątek wygwizdany, Zieliński z niskimi ocenami. Słaby weekend Polaków we WłoszechCzytaj dalej

Manchester United stracił bramkę przez błąd sędziego

Były napastnik Borussii Dortmund pokonał Davida de Geę po katastrofalnym błędzie obrony. Gol co ciekawe początkowo nie został uznany, bo jeszcze przed strzałem asystent podniósł chorągiewkę, a sedzia użył gwizdka. Piłka trafiła do siatki obok hiszpańskiego bramkarza, lecz wydawało się, że United się upiecze. Decyzja sędziego była jednak zupełnie inna. Postanowił on skorzystać z systemu VAR.

Wideoweryfikacja słusznie wskazała, że Aubameyang nie był na spalonym, w związku z czym gol mógłby zostać uznany zgodnie z przepisami. Rzecz w tym, że sędzia użył gwizdka zbyt wcześnie i gwizdnął przed tym, jak piłka wpadła do siatki. W związku z tym wszystko to, co stało się później, nie powinno się liczyć, a strzał nie mógł zostać uznany. Sędzia zadecydował jednak inaczej.

Manchester United ma pretensje do arbitra

W zaistniałej sytuacji kibice United mogą mieć pretensje do arbitra, że uznał gola po konsultacji z VAR pomimo użycia gwizdka, co jest niezgodne z przepisami, a kibice Arsenalu mają prawo złościć się, że gol nie został uznany na początku, a następnie ostatecznie został zdobyty po nieprawidłowej konsultacji. W Anglii trwa dyskusja na temat decyzji Kevina Frienda.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News