Marcin Gortat
Wikipedia
Autor Bartosz Goluch - 18 Lutego 2020

Kontrowersyjna opinia polskiej telewizji. Marcin Gortat lepszy od Michaela Jordana?

Marcin Gortat niedawno oficjalnie ogłosił zakończenie sportowej kariery. Z tej okazji Canal + Sport opublikowało grafikę, która porównywała osiągnięcia Polaka z wynikami... Michaela Jordana. Zestawienie wypadło dosyć tendencyjnie.

Marcin Gortat na parkietach NBA spędził 11 lat. W tym czasie zapracował sobie na miano solidnego ligowca, twardego defensora i pożytecznego zawodnika, wykorzystywanego w rotacji kolejnych klubów. Listy osiągnięć Michaela Jordana nie sposób streścić w kilku zdaniach. Canal + Sport postanowił jednak zestawić obu zawodników. Co więcej - z porównania zwycięsko wyszedł polski środkowy.

Wulgarny wpis Zbigniewa Bońka. Prezes PZPN stanął w obronie treneraWulgarny wpis Zbigniewa Bońka. Prezes PZPN stanął w obronie treneraCzytaj dalej

Marcin Gortat kontra Michael Jordan

Stacja wyszukała wskaźniki, w których Polak przebija legendę Chicago Bulls. Gortat notował średnio więcej zbiórek i bloków na mecz niż genialny Amerykanin. Tego rodzaju porównania są absolutnie bez sensu, bowiem obaj zawodnicy mieli zupełnie inne zadania na boisku - Marcin Gortat grał na pozycji środkowego, natomiast Jordan jako rzucający obrońca na obwodzie.

Nie wolno jednak umniejszać sukcesów Gortata, który jako jedyny Polak potrafił zaistnieć na parkietach NBA. Największym osiągnięciem łodzianina był udział w finałach ligi w barwach Orlando Magic. Polak pełnił wówczas funkcję zastępcy Dwighta Howarda, uznawanego za jedną z największych gwiazd ligi.

Przełom w sprawie Dawida Kubackiego. Jego największy rywal rezygnuje z konkursuPrzełom w sprawie Dawida Kubackiego. Jego największy rywal rezygnuje z konkursuCzytaj dalej

Gortat nie rezygnuje ze sportu

Chociaż najwybitniejszy polski koszykarz zakończył karierę, nie zamierza zrywać z aktywnością fizyczną. - Kiedy teraz się zatrzymam i kompletnie przestanę trenować i ruszać się, powstaną różnego rodzaju powikłania z moim organizmem, dlatego trening będzie już częścią mojego życia już chyba do końca - powiedział były center w rozmowie z TVN.

Gortat zamierza zająć się także działalnością biznesową. Zamierza realizować się zawodowo w obszarze kultury. - Coraz prężniej działam w branży filmowej. Inwestuję i produkuję filmy - zdradza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny rozwód w rodzinie królewskiej. Jest potwierdzenie, królowa Elżbieta dostanie szału
  2. Tłumy żegnały rodzinę z Warszawy. Wzruszający pogrzeb ofiar tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej
  3. Kamil Stoch niesamowicie wściekły po oddaniu skoku w Kulm. Polak nie mógł wytrzymać, wszystko na oczach widzów (WIDEO)
  4. Łukasz Piszczek strzelił niezwykłą bramkę. Pękamy z dumy, wielki mecz Polaka (WIDEO)
  5. Arkadiusz Milik o krok od transferu z Napoli. Polak podjął już decyzję, wszystko jasne
  6. Po Walentynkach gruchnęła radosna nowina od Żyłów. Justyna i Piotr są szczęśliwi
  7. Polscy skoczkowie potraktowani nieludzko. Wszystko na kilkanaście godzin przed Pucharem Świata, co za upokorzenie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News