Gortat
PIOTR GRZYBOWSKI/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 4 Czerwca 2020

Marcin Gortat nie ma żadnego kontaktu z własnym ojcem

Marcin Gortat to nasza była gwiazda NBA. Ostatnio jego ojciec Janusz Gortat, były znakomity pięściarz, w rozmowie z Onetem przyznał, że jego syn nie utrzymuje z nim żadnego kontaktu. „To przykre” – powiedział dwukrotny brązowy medalista olimpijski w boksie.

Janusz Gortat za czasów swojej kariery, był jednym z czołowych polski zawodników wagi półciężkiej. W swoim dorobku ma dwa tytuły wicemistrza Europy w tej kategorii oraz przede wszystkim dwa brązowe medale igrzysk olimpijskich, wywalczone w 1972 roku oraz 1976. W rozmowie z portalem Onet, Gortat senior zdradził, że jego syn Marcin, nie utrzymuje z nim żadnego kontaktu.

Anna Lewandowska nagle pojawiła się w telewizji. Zdradziła swoje domowe sekrety przed tysiącami widzówAnna Lewandowska nagle pojawiła się w telewizji. Zdradziła swoje domowe sekrety przed tysiącami widzówCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Niespodziewana sytuacja w słynnej lidze. Klub poprowadzi piękna 21-latka, taką prezes chciałby mieć każdy (FOTO)
  2. Wideo - Tragiczny wypadek. Kompletnie pijany kierowca z impetem wjechał w samochód z rodziną. Nastolatka walczy o życie

- Wszystko było dobrze, dopóki byliśmy ze sobą blisko. Poznał jednak inny świat i przestałem go interesować. Nie ważne, czy mi się powodzi, czy nie. Marcina to po prostu nie interesuje. Siedzi przecież w Ameryce. Nie ma z nim żadnego kontaktu. Nawet nie dzwoni do mnie. To przykre. Mam jednak pod ręką Roberta (drugi syn - przyp. red.). To wielokrotny mistrz Polski w boksie - zdradził Janusz Gortat.

Warto podkreślić, że niegdyś Marcin Gortat miał na piersi wytatuowaną podobiznę ojca, jednak później przykrył ją rysunkiem orła. Najwidoczniej obu panów musiały niegdyś łączyć bardzo bliskie relacje.

Gortat

Marcin Gortat

Adam Małysz został zaatakowany przez byłego trenera. Posądził go o kłamstwo i chciwość. Padły mocne słowaAdam Małysz został zaatakowany przez byłego trenera. Posądził go o kłamstwo i chciwość. Padły mocne słowaCzytaj dalej

Marcin Gortat zaprosił niegdyś ojca do Stanów

Janusz Gortat przyznał również w rozmowie z Onetem, że dostał raz zaproszenie od syna na podróż do Stanów na mecz NBA, ale z niej nie skorzystał. Był za to raz na walce Andrzeja Gołoty

- Zapraszał mnie, ale nie lubię latać. Po prostu boję się i każdą podróż bardzo przeżywałem. Dwa razy boksowałem jednak w USA i wtedy nie miałem wyjścia. Trzeba było lecieć. Raz byłem też na walce Andrzeja Gołoty. Zasponsorował wszystko i przyjął mnie w Stanach Zjednoczonych. Spędziłem u niego wówczas chyba dwa tygodnie. – powiedział Gortat senior.

Przy okazji odniósł się również do niedoszłego mistrzostwa świata Andrzeja Gołoty.

- Miał wszelkie warunki ku temu. Trzeba było jednak mieć do niego odpowiednie podejście. Szkoda, że mu się nie udało. Górę wzięła też polityka i chyba pieniądze. – dodał.

To nie pierwszy raz, kiedy Janusz Gortat mówi o nienajlepszych relacjach z syn, a w tym przypadku właście można mówić o ich braku. W 2015 roku w rozmowie z Faktem, również niepochlebnie wypowiadał się o synu.

- Niestety nic od niego nie dostałem, a chciałbym, żeby chociaż móc pokazać znajomym. Więcej mam od Andrzeja Gołoty, którego trenowałem. Ale nie mam do syna pretensji. Wystarczy mi to, co mam. - powiedział wówczas.

Marin Gortat przez 12 lat występował na parkietach NBA. Był trzecim Polakiem w tych rozgrywkach. W tym czasie wystąpił w 806 meczach. Reprezentował barwy Orlando Magic, Phoenix Suns, Washington Wizards oraz Los Angeles Clippers. Po rocznej przerwie od gry, kiedy 7 lutego 2019 ogłoszono jego zwolnienie z drużyny poprzez wykupienie kontraktu przez klub, w tym roku ogłosił on zakończenie profesjonalnej kariery.

Źródło. sport.onet.pl, fakt.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Atak w przedszkolu, 39 osób rannych, większość to dzieci. Dramatyczne wiadomości ze świata
  2. Autobus rozerwał się podczas jazdy. Jedna osoba trafiła do szpitala
  3. Rywale reprezentacji Polski w głębokim kryzysie. Skoczkowie będą musieli sami płacić za swoje starty?
  4. Trener reprezentacji Polski straci pracę? Nieoczekiwane doniesienia z zagranicznych mediów
  5. Dariusz Szpakowski wskazał faworyta do zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Wielka szansa dla polskiej gwiazdy
  6. Możesz mieć problem z wypłatą pieniędzy z bankomatów. Jedna spółka zmienia zasady

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News