Marcin Najman
YouTube/Fame MMA
Autor Wojciech Olszowy - 17 Grudnia 2020

Marcin Najman ujawnił, kto wystąpi na jego gali. Są znane nazwiska, kibice nie kryją zaskoczenia

Marcin Najman organizuje własną galę MMA. Jej głównym punktem będzie jego walka z Taxi Złotówą. Znamy nazwiska kolejnych zawodników. Na gali pojawi się m. in. utytułowana bokserka, Ewa Piątkowska.

  • 13 lutego odbędzie się gala MMA-VIP
  • Impreza organizowana jest przez Marcina Najmana
  • Znamy już pierwszych zawodników
  • Walczyć będą utytułowani bokserzy - Ewa Piątkowska oraz Przemysław Opalach

Marcin Najman kolejny raz zapowiedział zakończenie kariery. Nie będzie mógł walczyć na Fame MMA, więc by stoczyć ostatni pojedynek, organizuje własną galę - MMA-VIP. Swojego rywala już ma. Teraz zbiera zawodników do innych walk podczas imprezy. Są już pierwsze, ogłoszone nazwiska. To m. in. Ewa Piątkowska oraz Przemysław Opalach.

Marcin Najman odkrywa karty swojej gali

Nie da się ukryć, że Marcin Najman organizuje galę MMA-VIP głównie dla siebie. Będzie on główną gwiazdą tej imprezy, która ma być ostatnią ze jego udziałem w roli zawodnika. To już kolejny raz, gdy "El Testosteron" zapowiada zakończenie kariery. Ostatnim rywalem Najmana będzie youtuber, Szymon "Taxi Złotówa" Wrzesień.

Teraz pozostaje mu uzupełnić listę zawodników o kolejne nazwiska. Trzy już znamy. Ogłoszone zostały w czwartek. Na gali pojawią się Ewa Piątkowska, Przemysław Opalach oraz Marcin Rekowski. Dla tej trójki to będzie debiut w mieszanych sztukach walki. Do tej pory walczyli jako bokserzy. Najman już wcześniej zapowiadał, że na jego gali pojawią się znani i utytułowani sportowcy. Słowa dotrzymuje. Zostało mu jeszcze zaprosić innych zawodników. Niektóre źródła podają, że gala będzie pełnowymiarowa, tzn. że odbędzie się sześć lub siedem walk.

Uwagę przykuwa szczególne Ewa Piątkowska. To bardzo utytułowana polska bokserka. Jedna z najlepszych w Polsce. Stoczyła piętnaście walk i aż czternaście wygrała. Na ringu zadebiutowała późno, mając 29 lat, lecz trenować zaczęła w wieku 22 lat. Wcześniej uprawiała m. in. rugby. Była reprezentantką Polski w tej dyscyplinie. W 2012 roku była jej zawodniczką podczas mistrzostw Europy. W tym samym roku, portal RugbyPolska.pl wybrał ją najlepszą rugbistką kraju. Pierwszą walkę stoczyła w 2013 roku i zwyciężyła w debiucie. W swojej karierze bokserki sięgała po tytuły mistrzyni świata WBC, mistrzyni Europy EBU oraz mistrzyni WBC Silver.

Fenomenalna forma reprezentantki Polski. Zmiażdżyła konkurentki, wygrała zawody, wielkie brawaFenomenalna forma reprezentantki Polski. Zmiażdżyła konkurentki, wygrała zawody, wielkie brawaCzytaj dalej

Ostatnią walkę stoczyła nie w ringu, lecz w sądzie. Piątkowska pozwała inną pięściarkę, Ewę Brodnicką. Powodem był incydent z 2017 roku w gdańskiej Ergo Arenie. Brodnicka uderzyła w twarz Piątkowską, lecz wszystkiemu zaprzeczała. Wszystko zostało nagrane przez kamery monitoringu. Sprawa trafiła do sądu, który orzekł winę Brodnickiej, która musiała publicznie przeprosić Piątkowską i zapłacić zadośćuczynienie.

Kolejnym, dużym nazwiskiem jest Przemysław Opalach. Podobnie jak Piątkowska, ma na swoim koncie liczne sukcesy. Stoczył 30 walk, z których aż 27 wygrał, z czego 22 razy przez nokaut. W przeszłości był najlepszym pięściarzem wagi super średniej w Polsce. Zdobywał także pas mistrzowski federacji WBF. Pas zdobył w 2013 roku, pokonując przez techniczny nokaut Tanzańczyka Maishę Samsona.

Marcin Rekowski natomiast może się pochwalić trzema tytułami mistrza Polski w boksie amatorskim.

Marcin Najman organizuje swoją galę

Marcin Najman miał pożegnać się z oktagonem podczas gali Fame MMA 8, zorganizowanej 22 listopada. Jego rywalem był Kasjusz "Don Kasjo" Życiński. Przegrał ją jedna w bardzo głupi sposób. Walka była w formule bokserskiej. Tymczasem Najman zapomniał o zasadach i dwukrotnie powalił przeciwnika do parteru. Za pierwszym razem sędzia był łagodny dla niego i wznowił walkę. Gdy powtórzył swój wyczyn, tym razem arbiter przerwał pojedynek. Po nim wywiązała się ogromna szarpanina. Najman jeszcze raz ruszył na "Don Kasjo". Interweniowali ochroniarze. Trener Najmana zaatakował Życińskiego, który doznał przez to kontuzji.

Federacja Fame MMA zareagowała na wyczyn Najmana. On i jego trener zostali dożywotnio zdyskwalifikowani. Już nie zawalczy podczas gal Fame MMA. Taki koniec jego kariery mu nie odpowiadał. Zapowiedział, już po raz kolejny, że stoczy ostatnią walkę. W tym celu organizuje własną galę - MMA-VIP. Odbędzie się ona 13 lutego 2021 roku. Marcin Najman ogłosił już swojego przeciwnika. Będzie nim Szymon Wrzesień, znany jako "Taxi Złotówa". Ten wybór mocno rozbawił Krzysztofa Stanowskiego.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

d

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News