Marcin Różalski
YouTube MMA Rocks
Autor Piotr Mika - 24 Października 2020

Marcin Różalski dotkliwie pobity w walce na gołe pięści. Musiał interweniować lekarz. "Nie widzę na oko" (WIDEO)

Marcin Różalski zmierzył się z Joshem Barnettem w walce wieczoru na gali Genesis, która otwiera nowy rozdział na polskiej scenie sportów walki. Organizowana przez federację KSW gala była wyjątkowa, ponieważ walki w niej odbywały się na gołe pięści i łokcie. Niestety, popularny "Różal" nie sprostał byłemu mistrzowi UFC.

Marcin Różalski to jedna z legend polskich sportów walki, który karierę rozpoczynał jako kick-boxer, a później startował w MMA na galach KSW, polskiej organizacji mieszanych sztuk walki. Niedawno wydawało się, że 42-latek zakończył swoją karierę, jednak teraz postanowił wrócić.

Gdy KSW zapowiedziało jego powrót, nikt nie spodziewał się, że "Różal" nie stanie do walki w MMA, ale zdecyduje się na walkę na zasadach boksu na gołe pięści. Niestety, gala Genesis, która została zorganizowana po raz pierwszy w piątek 23 października 2020 roku, nie okazała się dla niego szczęśliwa.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Przepiękna bramka rywali Lecha Poznań. Piłkarz Rangers huknął jak z armaty z połowy boiska, co za gol (WIDEO)
  2. Prawdziwy dramat. Jolanta Kwaśniewska nie mogła dłużej milczeć
  3. Smutna informacja obiegła media. Kibic pobity przez bandytów nie żyje, jego życie od lat było wielkim cierpieniem
Justyna Żyla ostro o decyzji rządu. Wymowne zdjęcie z ciałem pozbawionym ubrań i wulgarnym gestem (FOTO)Justyna Żyla ostro o decyzji rządu. Wymowne zdjęcie z ciałem pozbawionym ubrań i wulgarnym gestem (FOTO)Czytaj dalej

Marcin Różalski rozbity przez Josha Barnetta

KSW to największa w Europie i jedna z największych na świecie federacji organizująca gale MMA. Teraz jednak jej właściciele postanowili rozszerzyć swoją działalność i z tego powodu powstała organizacja Genesis, która postawiła na zasady walki dotąd rzadko spotykane.

Na pierwszej gali Genesis, która odbyła się 23 października, mogliśmy zobaczyć, jakie są główne różnice pomiędzy tego typu walkami a MMA czy boksem. Zawodnicy rywalizowali w walce na gołe pięści, z możliwością zadawania ciosów łokciami.

Kibice zwrócili uwagę na to, że walki odbywały się w kwadratowej, dużo większej niż w przypadku MMA klatce. Jednak wzrok fanów przyciągał również mocno inny szczegół, czyli brutalność walk. W takiej formule krew pojawia się na twarzach i dłoniach zawodników niemal od razu.

Nie inaczej było w walce "Różala" z Joshem Barnettem. Marcin Różalski, choć próbował postawić się swojemu rywalowi z USA, to jednak przewaga Barnetta była wyraźna. O rozstrzygnięciu pojedynku nie zadecydował jednak sędzia, a lekarz polskiego zawodnika.

Brat Otylii Jędrzejczak zginął na jej oczach. Jego ostatnie słowa złamały nam serceBrat Otylii Jędrzejczak zginął na jej oczach. Jego ostatnie słowa złamały nam serceCzytaj dalej

Brutalna walka wieczoru na gali Genesis

Marcin Różalski od lat jest znany kibicom skupionym wokół sportów walki. W przeszłości "Różal", znany również ze swoich tatuaży, które pokrywają całe jego ciało, walczył jako kick-boxer. W tej dyscyplinie stoczył 31 walk z czego 22 zwyciężył, 8 przegrał i 1 zremisował.

Później 42-letni już zawodnik przeniósł się do MMA i występował na galach KSW (choć w 2018 roku jeszcze raz stanął do walki w kick-boxingu). W 2017 roku zdobył pas mistrzowski KSW w wadze ciężkiej, jednak praktycznie od razu go zwakował, a w 2019 roku zakończy karierę sportową.

Jak widać jednak Marcin Różalski nie mógł obejść się bez walki w klatce i wrócił, aby w dopiero co startującej organizacji Genesis zmierzyć się z innym weteranem. Na przeciw niego stanął nie byle kto, bo były mistrz UFC w wadze ciężkiej Josh Barnett. Amerykanin od początku był bardziej aktywny i niemiłosiernie rozbijał Różalskiego.

W końcu Barnett naruszył twarz Różalskiego w takim stopniu, że ta bardzo spuchła, głównie wokół prawego oka. "Różal" praktycznie nie widział już na to oko, o czym powiedział w swoim narożniku, więc lekarz polskiego zawodnika podjął jedyną słuszną decyzję i przerwał walkę. Poniżej znajdziecie wideo z przebiegiem tego starcia.

KSW GENESIS : Marcin Różalski vs Josh Barnett FULL FIGHT

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Magda Gessler nie owija w bawełnę. Puściły jej nerwy i zażenowana postanowiła po raz pierwszy w historii skomentować
  2. Urząd Skarbowy wprowadza kontrowersyjne zmiany. Czekają nas wszystkich, Polacy nie mogą uwierzyć
  3. Wielki komplement trenera Benfiki w kierunku piłkarzy Lecha. "Mocniejsi od tych z Ligi Mistrzów"
  4. To już koniec legendarnego polskiego klubu? Po 99. latach zawieszono wszelkie zajęcia sportowe, upadek jest bardzo bliski
  5. Przepiękna bramka rywali Lecha Poznań. Piłkarz Rangers huknął jak z armaty z połowy boiska, co za gol (WIDEO)
  6. Rząd wprowadza zmiany i wysokie kary. Lepiej się na nie przygotować
  7. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News