Mariusz Pudzianowski
screen youtube.com/ Mariusz Pudzianowski
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 1 Października 2020

Mariusz Pudzianowski - kibice podziwiali go jako strongmana, a teraz podziwiają jako wojownika. Wspaniały sportowiec

Mariusz Pudzianowski od lat jednym z najbardziej znanych polskich sportowców. Przez lata był jednym z najsilniejszych ludzi na świecie, a obecnie walczy jako zawodnik MMA. Kibice w całej Polsce emocjonują się jego kolejnymi występami. "Pudzian" stał się już nieodłącznym elementem polskiej popkultury.

Mariusz Pudzianowski od samego urodzenia był skazany na sport. Jego ojciec, Wojciech był znanym polskim sztangistą, a później został pierwszym trenerem "Pudziana". Już w wieku 16 lat, Mariusz Pudzianowski wystąpił na mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi leżąc, a obecnie ma cztery tytuły mistrzowskie w tej konkurencji.

Niewiele osób wie, ale Pudzianowski zaczął zawodowo trenować rugby. Występował w Budowlanych Łódź, ale kariery w tym sporcie nie zrobił. Od 1999 roku rozpoczął swoją karierę strongmana. Ten wybór okazał się strzałem w dziesiątkę, bo "Pudzian" na stałe zapisał się w historii tego sportu.

Niemal od samego początku swojej kariery strongmana odnosił spektakularne sukcesy. W 1999 roku na Drużynowych Mistrzostwach Świata Par, razem z Jarosławem Dymkiem zdobył pierwszy, historyczny medal dla Polski. Jest także pierwszym człowiekiem spoza USA i Europy Zachodniej, który zdobył tytuł "Najsilniejszego człowieka świata". Łącznie na koncie ma pięć tytułów mistrza świata.

W 2009 roku zakończył karierę strongmana i postanowił spróbować swoich sił jako zawodnik MMA. W grudniu tego samego roku stoczył swój debiutancki pojedynek podczas KSW 12. Do tej pory ma na koncie 21 walk, z czego wygrał 13. Ostatnio "Pudzian" zapowiedział swój powrót na ring. Jego następna walka odbędzie się w grudniu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lamborghini na egzaminie na prawo jazdy. Tak się zdaje w Chojnicach
  2. Mieszkańcy USA przecierają oczy ze zdumienia. Jest wielkości dłoni i spadło z nieba
  3. Jerzy Brzęczek skarży się na Roberta Lewandowskiego. "Wszyscy na mnie patrzyli"
  4. Arkadiusz Milik może trafić do finalisty Ligi Mistrzów. Nagły zwrot w sprawie Polaka
  5. Wybrano nowego polityka, który będzie kierował polskim sportem. Kibice aż złapali się za głowy
  6. Urodziła dziecko w wieku 66 lat. Jak matka z córką wyglądają po 15 latach?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News