Mariusz Pudzianowski Strongman KSW
YouTube - KSW
Autor Piotr Bernaciak - 21 Września 2020

Mariusz Pudzianowski. Ogromne sukcesy przez długie lata, dziękujemy

Mariusz Pudzianowski niewątpliwie może być zaliczany do elity polskich sportowców, zwłaszcza w pierwszej dekadzie obecnego stulecia. Przed laty jego występy oglądały co tydzień miliony Polaków. Była to rozrywka dla całych rodzin.

Mariusz Pudzianowski zaczął zyskiwać gigantyczną popularność w latach 2000., czyli w czasach, gdy często organizowane były zawody Strongman. Niemal od samego początku to właśnie on zaczął wygrywać z kolejnymi rywalami, pokazując, że Polak może być najsilniejszym człowiekiem na świecie. Wówczas jego zwycięstwa były prawdziwą sensacją dla polskich widzów. To on zainteresował swoim sportem miliony Polaków.

Wydawałoby się, że zawody Strongman są zaledwie niszą, ale poprzez sukcesy polskich zawodników szybko zainteresowała się nimi niemalże cała Polska. Zdecydowanie najlepszym z nich był właśnie Mariusz Pudzianowski, który był po prostu najlepszy. Wygrywał zarówno krajowe mistrzostwa, jak i zawody, w których rywalizował z przeciwnikami ze wszystkich zakątków świata.

Po latach zadecydował, że chciałby sprawdzić się w sportach walki i poszło mu naprawdę dobrze. Mariusz Pudzianowski pokonywał rywali z nieco innej dziedziny sportu i pokazał, że wypracowane przygotowanie fizyczne z pewnością nie poszło na marne, nawet pomimo tego, że nie jest już młodym zawodnikiem. Perfekcyjnie korzystał z doświadczenia i w klatce był nieraz bezwzględny.

Miliony Polaków do dziś pamiętają sukcesy Mariusza Pudzianowskiego. Trzeba mu oddać jedno - mało kto zrobił dla promocji swojej dyscypliny tyle, co właśnie Mariusz Pudzianowski.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News