Mariusz Pudzianowski
YouTube
Autor Piotr Mika - 24 Września 2020

Kiedy wyszło na jaw, kim jest ojciec Mariusza Pudzianowskiego, złapaliśmy się za głowy. Ma ogromne powiązania ze sportem

Mariusz Pudzianowski przez wiele lat pracował na swoje osiągnięcia i popularność. Polak najpierw zdominował międzynarodowe zawody jako strongman, później zaś rozpoczął swoją przygodę z walkami MMA. To wszystko jednak nie byłoby możliwe, gdyby nie ojciec "Dominatora".

Mariusz Pudzianowski jest znany w Polsce i na świecie przede wszystkim dzięki swoim osiągnięciom w sportach siłowych. Przydomek "Dominator" nie wziął się znikąd, ponieważ przez wiele lat nasz zawodnik był najsilniejszym na świecie strongmanem.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Narzeczona Artura Szpilki zadziwiła Polaków. Rozebrała się do rosołu i usiadła w oknie, widać wszystko (FOTO)
  2. Kaloryfery nie będą tylko grzać? Grzejniki Polaków będą inaczej działać
  3. Wściekły Marcin Najman nagle zwrócił się do prezydenta Warszawy. Padły przekleństwa, Polacy złapali się za głowy
Tragiczne wiadomości z samego rana. Nie żyje legenda, przez lata jego występy śledziły miliony na całym świecieTragiczne wiadomości z samego rana. Nie żyje legenda, przez lata jego występy śledziły miliony na całym świecieCzytaj dalej

Mariusz Pudzianowski jest wdzięczny swojemu tacie

Nie da się ukryć, że "Pudzian" jest jednym z największych strongmanów w całej historii tych zawodów. Ośmiokrotnie zwyciężał w Mistrzostwach Polski Strongman, w Europie najlepszy był sześciokrotnie, a Mistrzostwo Świata zdobywał pięciokrotnie. Pudzianowski nigdy też nie wstydził się tego skąd jest i zawsze podczas zawodów podkreślał to że jest Polakiem.

W końcu po wielu latach dominacji w tej dyscyplinie postanowił zakończyć karierę, jednak nie oznaczało to odejścia od sportu. Mariusz Pudzianowski przez wiele lat trenował karate kyokushin oraz boks i chcial sprawdzić się w sportach walki. Zadebiutował 11 grudnia 2009 walką z Marcinem Najmanem, którego pokonał już w pierwszej rundzie i rozpoczął nowy rozdział w swoim życiu. "Pudzian" nie zapomina jednak komu zawdzięcza to wszystko.

Wściekły Marcin Najman nagle zwrócił się do prezydenta Warszawy. Padły przekleństwa, Polacy złapali się za głowyWściekły Marcin Najman nagle zwrócił się do prezydenta Warszawy. Padły przekleństwa, Polacy złapali się za głowyCzytaj dalej

Tata był jego pierwszym trenerem

Treningi siłowe Mariusz Pudzianowski rozpoczął już w szkole podstawowej, a jego trenerem był tata, Wojciech Pudzianowski. Okazuje się, że ma on duże powiązania ze sportem, był sztangistą. Dzięki niemu jego syn od początku mógł prawidłowo się rozwijać, by później zachwycić świat.

Mariusz Pudzianowski niedawno na swoim Facebooku podkreślał, jak ważny jest dla niego jego tata. - Wojciech Pudzianowski, sztangista, mój tata – pierwszy bohater swojego syna. Niektórzy ludzie nie wierzą w superbohaterów, ale oni nigdy nie poznali mojego taty! [...] Dziękuję, że mogę podążać za Twoim przykładem - pisał były strongman i zawodnik MMA.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa
  2. NASA zdradziła szczegóły legendarnej misji. Na naszych oczach tworzy się historia
  3. Miała sesję zdjęciową w CKM-ie. Teraz przyznaje, że nie chce się już "wygłupiać", i że przez miłość „schrzaniła swoją karierę”
  4. Gwiazda polskiego sportu oszukana na wielkim turnieju? Została niesłusznie wykluczona, ma dowody
  5. Nie żyje były piłkarz Realu Madryt. Był medalistą mistrzostw świata i członkiem legendarnej drużyny
  6. Pola Raksa gwiazdą “Czterej pancerni i pies”. Tak dzisiaj wygląda gwiazda serialu

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News