Mariusz Wlazły
screen youtube.com/Onet News
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 28 Września 2020

Mariusz Wlazły - żywa legenda siatkówki. Dał nam niezapomniane emocje, dziękujemy za wszystko

Mariusz Wlazły jest jednym z najlepszych siatkarzy w historii polski. Przez lata zapewniał kibicom niezapomniane emocje i zwycięstwa w najważniejszych momentach. Największe sukcesy klubowe osiągał w Skrze Bełchatów. W tym sezonie po 17 latach zdecydował się zmienić barwy.

Mariusz Wlazły od lat jest jednym z najważniejszych polskich siatkarzy. Niewiele osób wie, ale początkowo zawodnik trenował pływanie. Jednak jak rozpoczął na poważnie zajmować się siatkówką, to stał się legendą tego sportu. Od samego początku swojej przygody z siatkówką zaczął osiągać spektakularne sukcesy.

Wlazły był jednym z najważniejszych zawodników polskiej reprezentacji, którzy w 2003 roku sięgnęli po mistrzostwo świata juniorów. Zaledwie dwa lata później został wybrany do trójki najlepszych zawodników seniorskiego mundialu w Japonii, na którym Polacy zdobyli srebrny medal.

Przez lata Wlazły tworzył trzon kadry oraz Skry Bełchatów, której był kapitanem przez 12 lat. Z reprezentacją Polski pożegnał się w najlepszym możliwym stylu. Poprowadził Polaków do złotego medalu podczas mistrzostw świata rozgrywanych w naszym kraju w 2014 roku. Wlazły został wybrany MVP całego turnieju i tego samego dnia ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery.

Od 2003 roku z drobną przerwą, reprezentował barwy Skry Bełchatów. Z polskim klubem święcił triumfy nie tylko na rodzimych boiskach, ale także zagranicznych. Aż 9 razy sięgał po mistrzostwo Polski, a do tego jest trzykrotnym medalistą siatkarskiej Ligi Mistrzów. Przed sezonem 2020/2021 postanowił zmienić barwy klubowe i przejść do Trefla Gdańsk.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa
  2. Ogromne zmiany w dowodach osobistych dotkną wszystkich Polaków. Nowa technologia zmieni wszystko. Znamy datę
  3. Ile zarobił Jan Błachowicz? Kwota jest porażająca, do końca życia nie będzie musiał pracować
  4. Jerzy Brzęczek z koronawirusem. Wiemy co z najbliższym zgrupowaniem kadry
  5. Mateusz Borek wulgarnie skomentował triumf Błachowicza. Internet płonie po wyczynie Polaka
  6. Pola Raksa gwiazdą “Czterej pancerni i pies”. Tak dzisiaj wygląda gwiazda serialu

OBŁĘDNIE SMACZNE I PROSTE KOTLECIKI Z KURCZAKA - PYCHA

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News