Mariusz Wlazły
screen youtube.com/Onet News
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 22 Października 2020

Lubicie Mariusza Wlazłego w naszej reprezentacji?

Mariusz Wlazły jest jednym z najlepszych siatkarzy w historii polski. Przez lata zapewniał kibicom niezapomniane emocje i zwycięstwa w najważniejszych momentach. Największe sukcesy klubowe osiągał w Skrze Bełchatów. W tym sezonie po 17 latach zdecydował się zmienić barwy.

Mariusz Wlazły od lat jest jednym z najważniejszych polskich siatkarzy. Niewiele osób wie, ale początkowo zawodnik trenował pływanie. Jednak jak rozpoczął na poważnie zajmować się siatkówką, to stał się legendą tego sportu.

Od samego początku swojej przygody z siatkówką zaczął osiągać spektakularne sukcesy.

Wlazły był jednym z najważniejszych zawodników polskiej reprezentacji, którzy w 2003 roku sięgnęli po mistrzostwo świata juniorów. Zaledwie dwa lata później został wybrany do trójki najlepszych zawodników seniorskiego mundialu w Japonii, na którym Polacy zdobyli srebrny medal.

Przez lata Wlazły tworzył trzon kadry oraz Skry Bełchatów, której był kapitanem przez 12 lat. Z reprezentacją Polski pożegnał się w najlepszym możliwym stylu. Poprowadził Polaków do złotego medalu podczas mistrzostw świata rozgrywanych w naszym kraju w 2014 roku. Wlazły został wybrany MVP całego turnieju i tego samego dnia ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery.

Od 2003 roku z drobną przerwą, reprezentował barwy Skry Bełchatów. Z polskim klubem święcił triumfy nie tylko na rodzimych boiskach, ale także zagranicznych. Aż 9 razy sięgał po mistrzostwo Polski, a do tego jest trzykrotnym medalistą siatkarskiej Ligi Mistrzów. Przed sezonem 2020/2021 postanowił zmienić barwy klubowe i przejść do Trefla Gdańsk.

Jeszcze kilka tygodni temu dotarły do nas wiadomości, że Mariusz Wlazły zachorował na koronawirusa. Doświadczony siatkarz potrzebował więc spędzenia kilku tygodni na powrót do pełni sił, ale jak się dowiadujemy, zawodnik jest już gotowy do gry.

Wiele wskazuje na to, że jeszcze przez jakiś czas przyjdzie nam się cieszyć z oglądania gry Mariusza Wlazłego. Reprezentant Polski od lat pokazuje swoje wielkie umiejętności polskim kibicom i wciąż jest w stanie robić różnicę w polskiej lidze.

Nie da się ukryć, że polska siatkówka bardzo korzysta na obecności Mariusza Wlazłego. W najbliższym czasie ma on dalej grać dla Trefla Gdańsk i choć koniec kariery jest już dla niego bliżej niż dalej, to kibice dalej są zadowoleni, że Wlazły gra jak za najlepszych lat.

Mariusz, dziękujemy za sukcesy i życzymy powodzenia w kolejnych meczach!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News