Marsz Niepodległości
Jakub Kaminski/East News
Autor Piotr Mika - 11 Listopada 2020

Wielkie starcie kiboli z policją na Marszu Niepodległości. Płonęły flagi, w ruch poszedł gaz (WIDEO)

Marsz Niepodległości z pewnością nie wyglądał tak, jak większość osób by tego chciała. Wiele zamaskowanych osób, w tym ludzie z emblematami różnych polskich klubów, wszczynało burdy na ulicach Warszawy. Palono flagi, strzelano racami, doszło również do starć z policją.

Marsz Niepodległości w tym roku nie odbył się tak, jak planowali to wcześniej jego organizatorzy oraz władze Warszawy. Z racji pandemii nie mógł on odbyć się w takiej formie jak zwykle, jednak i tak na ulicach stolicy pojawiło się dużo ludzi.

Wśród osób biorących udział w marszu znaleźli się również przedstawicieli niektórych polskich klubów. Ze zdjęć na Facebooku i nagrań udostępnionych w sieci wynika, że brali oni również udział w nieprzyjemnych incydentach na ulicy Warszawy.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski spełnił największe marzenie. Dostał „Złotą Piłkę”, pomógł mu polski gwiazdor (FOTO)
  2. Zacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważna
  3. Adam Małysz dostał najważniejsze zadanie. Pomagał Polakom, wszystko wyszło przez zdjęcie (FOTO)
Arkadiusz Milik dogadał się z nowym klubem. Hitowy transfer już niebawemArkadiusz Milik dogadał się z nowym klubem. Hitowy transfer już niebawemCzytaj dalej

Marsz Niepodległości. Niespokojny wieczór w Warszawie

Na dzień 11 listopada przypada Święto Niepodległości, jedno z najważniejszych świąt państwowych w cały kalendarzu. Od lat z tej okazji organizowane były marsze, które gromadziły na ulicach Warszawy tysiące osób.

Niestety, z racji pandemii plany zorganizowania marszu w 2020 roku w takiej formie jak wcześniej spełzły na niczym. Już wcześniej prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski, po konsultacji z Sanepidem nie wydał zgody na organizację marszu takim jakim go znaliśmy.

Organizatorzy postanowili zmienić go na marsz zmotoryzowany i faktycznie, w centrum warszawy zebrało się wiele samochodów oraz motocykli z polskimi flagami. Część osób postanowiła jednak, wbrew obostrzeniom, wyjść na ulicę w większych, pieszych grupach.

Wśród osób które wyszły na ulice Warszawy znalazły się również grupy kibicowskie niektórych polskich klubów. Niestety, doszło do wielu nieprzyjemnych incydentów, w tym bójki z policją, w których część uczestników oraz funkcjonariuszy została rannych.

Piękne słowa legendy futbolu o Robercie Lewandowskim. Jego komplementy znaczą bardzo wielePiękne słowa legendy futbolu o Robercie Lewandowskim. Jego komplementy znaczą bardzo wieleCzytaj dalej

Kibole starli się z policją

W mediach społecznościowych pojawiło się wiele materiałów, dokumentujących udział grup kibicowskich w Marszu Niepodległości, a widać na nich symbole m.in. Piasta Gliwice, GKS-u Jastrzębie, Górnika Zabrze, Widzewa Łódź, Olimpii Grudziądz, Lecha Poznań, GKS-u Katowice, ŁKS-u Łódź czy Zawiszy Bydgoszcz.

Niestety, w ramach swojego marszu kibice zamiast świętować ważną dla polski datę, postanowili podpalać flagi, m.in. antyfaszystowskiej organizacji Antifa, oraz demolować ulice miasta.

W niektórych miejscach doszło również do starć z policją, która zmuszona była do użycia gazu łzawiącego oraz broni gładkolufowej. Niestety i tak w wielu miejscach w centrum Warszawy doszło do sporych zniszczeń mienia.

- Grupy chuliganów zaatakowały policjantów chroniących bezpieczeństwa innych ludzi (...) W celu przywrócenia porządku publicznego, w ramach obowiązującego prawa prowadzone są działania pododdziałów zwartych policji. Kilku policjantów zostało rannych. Wykorzystywane są środki przymusu bezpośredniego w tym gaz pieprzowy i w indywidualnych przypadkach broń gładkolufowa - czytamy na oficjalnym profilu Komendy Stołecznej Policji.

Marsz Niepodległości

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niesamowite spotkanie na dnie oceanu. Niezwykle rzadki okaz, naukowcy nie mogli uwierzyć
  2. Wiadomo już kiedy można spodziewać się poluzowania obostrzeń. Dla wielu termin będzie zaskoczeniem
  3. Cristiano Ronaldo na wylocie z Juventusu. Zgłosił się chętny, "mamy pieniądze i możliwości"
  4. Jerzy Brzęczek wyjawił, kto zagra dziś z Ukrainą. Pojawi się aż dwóch debiutantów
  5. Tragiczne wiadomości obiegły świat. Nie żyje jedna z największych legend NBA, był kochany przez miliony fanów
  6. Planujesz kupno samochodu? Nadchodzi idealny moment - ekspert zdradza, dlaczego
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News