Mateusz Borek Canal+
screen - youtube.com/Kanał Sportowy
Autor Łukasz Kowalski - 7 Listopada 2020

Szef Canal + podjął decyzję w sprawie przyszłości Mateusza Borka. Te informacje mogą zmartwić kibiców

Mateusz Borek w tym roku stał się bohaterem najgłośniejszego transferu między polskimi redakcjami sportowymi. Dziennikarz po 20 latach rozstał się z Polsatem i dołączył do największych konkurentów stacji. Borka mogą usłyszeć widzowie TVP Sport, Eurosport oraz Canal+. Szef jednej z tych redakcji jasno wypowiedział się na temat przyszłości dziennikarza.

Matusz Borek zimą po 20 latach współpracy rozstał się z Polsatem Sport. Kością niezgody między dziennikarzem a stacją miało okazać się zaangażowanie dziennikarza w tworzenie Kanału Sportowego. Początkowo Borek miał otrzymać zgodę władz stacji na udział w projekcie, po czym decyzję zmieniono.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominał
  2. Nie żyje prowadzący kultowego teleturnieju. Oglądały go miliony, do końca walczył ze straszną chorobą
  3. Zbigniew Boniek nagle przerwał milczenie po zachorowaniu. Nowe informacje ws. jego stanu zdrowia
Kompromitacja dziennikarza. Chciał odebrać Robertowi Lewandowskiemu nagrodę, nikt nie może w to uwierzyć, absurdKompromitacja dziennikarza. Chciał odebrać Robertowi Lewandowskiemu nagrodę, nikt nie może w to uwierzyć, absurdCzytaj dalej

Mateusz Borek zatrudniony na wyłączność w jednej ze stacji?

Zamieszanie między Borkiem a Polsatem trwało do wiosny tego roku. Dopiero w maju dziennikarz poinformował, że oficjalnie nie jest już pracownikiem tej stacji. To spowodowało lawinę spekulacji dotyczących przyszłości Borka.

Jeszcze w czerwcu dziennikarz zasiadł przed mikrofonem Eurosportu, w którym komentował spotkania Pucharu Niemiec. Dopiero późniejsze miesiące wyjaśniły przyszłość zawodową Mateusza Borka.

W sierpniu komentator zadebiutował jako gospodarz studia w TVP Sport przed jedną z walk bokserskich. Później dołączył do grona komentatorów piłkarskich publicznego nadawcy. W międzyczasie pojawiła się informacja, że dziennikarz będzie także relacjonował spotkania Bundesligi dla Canal+.

Do tej ostatniej redakcji wrócił po wielu latach przerwy. Dziennikarz komentuje jedno spotkanie w kolejce Bundesligi. Szef redakcji sportowej Canal+, Michał Kołodziejczyk zapowiedział, że współpraca z Borkiem w większym wymiarze jest wykluczona.

Żona Roberta Burneiki pokazała się nago w ciąży. Intymne zdjęcie, tylko dla dorosłych (FOTO)Żona Roberta Burneiki pokazała się nago w ciąży. Intymne zdjęcie, tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej

Szef redakcji rozwiewa wątpliwości

- Nie będę chciał zatrudnić Mateusza Borka na wyłączność. To nie te czasy. Mateusz ma własną działalność, robi swoje, cieszę się, że znajduje czas dla widzów Canal+. Uważam, że duet Mateusz Borek i Tomasz Ćwiąkała komentujący Bundesligę to poziom międzynarodowy - powiedział kołodziejczyk w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Na antenie Canal+ można zobaczyć także inne twarze związane z TVP. W ostatnim programie "Wysoki pressing" wzięli udział m.in.: Jacek Kurowski, a także Dariusz Szpakowski. Kołodziejczyk uważa, że ich obecność na antenie Canal+ jest przejawem normalności.

- My nie jesteśmy konkurencją TVP. Jeśli ktoś obejrzy tam bramkę z ligi angielskiej i zaciekawi się piłką w wydaniu angielskim, to naturalnie zainteresuje się ofertą Canal+. Obecność eksperta TVP w naszym programie pozwala pokazać, że nie tylko jest on osobą pracującą dla milionów ludzi, ale także ekspertem w swojej dziedzinie - skomentował Kołodziejczyk.

Borek jest nie tylko dziennikarzem, ale także promotorem bokserskim grupy MB Promotions. W czerwcu podpisał umowę z TVP, na mocy której publiczny nadawca będzie transmitował naj bliże gale organizowane przez dziennikarza.

W ciągu trzech lat trwania umowy stacja ma pokazać 18 gal organizowanych przez grupę promotorską Mateusza Borka. Kilka z nich jest już za nami. Ostatnia była zorganizowana 24 października na stadionie miejskim we Wrocławiu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wadliwa partia PlayStation 5 w Polsce i problemy z dostawami? Absurdalna sytuacja, jest wyjaśnienie
  2. Premier podał datę ważnego wydarzenia. Ruszyła kolejna edycja wsparcia finansowego dla miliona Polaków
  3. Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominał
  4. Zbigniew Boniek nagle przerwał milczenie po zachorowaniu. Nowe informacje ws. jego stanu zdrowia
  5. Agnieszka Radwańska wznowi swoją karierę? Wszystko przez jeden wpis, fani oszaleli
  6. Tragiczna śmierć znanego polskiego sportowca. Potrąciły go dwa samochody
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News