
Mateusz Borek przekazał wspaniałe wiadomości. Dziennikarz nie ma wątpliwości, dobre informacje dla kibiców
Mateusz Borek na łamach “Przeglądu Sportowego” podzielił się swoimi przemyśleniami na temat zaplanowanego na koniec maja powrotu piłkarskiej Ekstraklasy. Słynny dziennikarz jest zdania, że ligowa piłka w naszym kraju sporo zyska na jak najszybszym powrocie do gry. Kibice głodni piłkarskich emocji, ale i inwestorzy zwrócą swe spojrzenia w kierunku polskich rozgrywek.
Mateusz Borek jest zdania, że przerwa panująca w większości rozgrywek piłkarskich na świecie to ogromna szansa dla polskiego futbolu. PKO Ekstraklasa bowiem jako jedna z pierwszych lig wróci do rozgrywania spotkań już pod koniec maja. Dla władz ligi i klubów to szansa na promocję wśród kibiców.
DZISIAJ GRZEJE:
- Robert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedział
- Czy diesel to olej napędowy? Wielu się myli
Mateusz Borek dostrzega szansę na rozwój dla polskiego futbolu
Polska Ekstraklasa będzie jedną z pierwszych europejskich lig piłkarskich, które wznowią rozgrywki po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Wśród piłkarzy i personelu wszystkich klubów przeprowadzono niezbędne testy diagnostyczne, które dały zadowalające rezultaty. Oznacza to, że zawodnicy mogą wrócić do treningów a za kilka tygodni również do rywalizacji.
Znany dziennikarz sportowy, Mateusz Borek w szybkim wznowieniu gry upatruje szansy na rozwój dla polskiego futbolu. Mówi się bowiem o zainteresowaniu wykupienia praw do transmisji rozgrywek przez zagraniczne stacje telewizyjne z między innymi Włoch, Grecji czy Portugalii. Swoją tezą podzielił się z kibicami na łamach “Przeglądu Sportowego”.
Zdaniem dziennikarza Ekstraklasa może zyskać popularność w innych krajach
- Konkurencja nie będzie tak duża jak zawsze. Wraz z nami ruszą Portugalczycy, wcześniej rozgrywki wznowić mają Niemcy i Szwedzi, ale reszta lig będzie dopiero w powijakach.- To wielka okazja na to, by zaistnieć w światowych mediach. Stoimy bowiem przed gigantyczną, bodaj największą w historii szansą na przyciągnięcie do futbolu ludzi, których w jego świecie do tej pory nie było - stwierdził wieloletni komentator najważniejszych sportowych wydarzeń.
Według Borka, mimo kryzysu, jaki na wielu płaszczyznach biznesowych wywołała pandemia, odpowiedni marketing może przyciągnąć do obserwowania Ekstraklasy nie tylko kibiców, ale również potencjalnie zainteresowanych współpracą sponsorów.
- Zagraniczni inwestorzy to jedno. Drugą sprawą są nasi fani. To genialna okazja dla prezesów i marketingowców. Raz, że może udać się zbudować markę sportowców i wzmocnić poczucie lokalnego patriotyzmu, dwa – być może nawet w tych trudnych czasach klubom udałoby się pozyskać sponsorów - zakończył współtwórca Kanału Sportowego.
Źródło: "Przegląd Sportowy"
ZOBACZ TAKŻE:
- Niespodziewane słowa Łukasza Szumowskiego. Mówi o wakacjach i podaje terminy
- Zabójstwo Kornelii. Ostre słowa w kierunku policji: dlaczego jej nie szukali?
- Mariusz Pudzianowski wyzwał na pojedynek jednego z najsilniejszych ludzi świata. "Jestem gotowy"
- Kolejny Polak w Napoli? Włosi zainteresowani młodą gwiazdą Ekstraklasy
- Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)
- Polska może mieć nowy sposób znoszenia restrykcji. Miliony Polaków do normalności mogłoby wrócić szybciej od reszty</li